* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Widziadło (1984)  (Przeczytany 2553 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Widziadło (1984)
« dnia: Styczeń 03, 2014, 22:07:52 »
Początek XX wieku. Piotr Strumieński mieszka z żoną Olą i dziećmi w małym dworku. Jednak nadal jest prześladowany przez myśli o swojej pierwszej żonie Angelice, która zginęła tragicznie. Często ją widzi w snach, a podczas jednego ze snów mówi: Nigdy nie zaznasz szczęścia z inną kobietą, zawsze będziesz słyszał mój śpiew. Jego żona coraz bardziej od niego się oddala. Dochodzi do dziwnych wydarzeń w domu Strumieńskich.
Oscylujący między jawą a snem dramat utrzymany w klimacie prozy Irzykowskiego.

Scenariusz i reżyseria: Marek Nowicki
W rolach głównych: Roman Wilhelmi, Marzena Trybała, Dorota Kwiatkowska-Rae, Mariusz Benoit, Mariusz Dmochowski, Anna Chodakowska
Widziadło 1983r.

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.