* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Zamek Księcia Sinobrodego - BĂŠla Bartók  (Przeczytany 1706 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Zamek Księcia Sinobrodego - BĂŠla Bartók
« dnia: Styczeń 04, 2014, 05:34:59 »
_A kĂŠkszakĂĄllĂş herceg vĂĄra – jednoaktowa opera ekspresjonistyczna z muzyką napisaną przez BĂŠlę Bartóka do libretta BĂŠli BalĂĄzsa w 1911 roku.

Akcja toczy się w mrocznej, pozbawionej okien komnacie, do której wchodzą Judyta i Sinobrody. Z komnaty prowadzą schody do siedmiu zamkniętych drzwi. Za pierwszymi znajduje się sala tortur, za drugimi jest zbrojownia, za następnymi jest skarbiec. Kolejne wrota skrywają piękny ogród. W piątej komnacie znajduje się przepiękne królestwo Sinobrodego, a w szóstej jest czarne jezioro łez. W komnacie siódmej żyją poprzednie żony Siedmiobrodego - utożsamiane z porankiem, południem i zmierzchem jego życia. Sinobrody wyjawia Judycie, że po jej odejściu czeka go wieczna ciemność, ale ona, pomimo próśb, wchodzi do ostatniej komnaty...
_

UC Davis Symphony Orchestra
Dyrygent - Christian Baldini

Obsada:
Gregory Stapp - Duke Bluebeard
Jessica Medoff - Judith


Aktualnie wersja niedostępna. Zobacz inne wykonanie:


« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2017, 21:21:33 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.