* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Grand Prix dla polskiego filmu "Matka 24 h"  (Przeczytany 1611 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Grand Prix dla polskiego filmu "Matka 24 h"
« dnia: Styczeń 06, 2014, 00:32:33 »
_Film polskiego reżysera Marcina Janosa Krawczyka „Matka 24 h” zdobył w Mińsku Grand Prix Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Chrześcijańskich Filmów i Programów Telewizyjnych Magnificat 2013 – poinformowała białoruska agencja prasowa BiełTA.
_
Trailer filmu "Matka 24 h"/gloria.tv

„Matka 24h” to film dokumentalny opowiadający o trwającej od 55 lat peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po mniejszych i większych miejscowościach w Polsce. Pretekstem do opowiedzenia tej historii jest obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który wędruje po rodzinach, od domu do domu, pozostając w każdym z nich przez 24 godziny. Osią filmu jest dom Justyny - osiemnastolatki, która po śmierci matki stara się o przejęcie praw nad osieroconym rodzeństwem. Obserwujemy ich codzienne życie, pełne napięcia, ale także nadziei, że los ich nie rozdzieli. Film jest próbą odpowiedzi na pytanie, czym jest wiara w kontekście tragedii życiowej, cierpienia i bezradności. Jest to także opowieść o polskiej wsi i jej tradycjach związanych z kultem świętego obrazu.

Film Marcina Janosa Krawczyka, ze zdjęciami Marcina Sautera, był kilkakrotnie nagradzany w naszym kraju. W 2013 roku zdobył na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Nowe Horyzonty” we Wrocławiu nagrodę dla filmu dokumentalnego w konkursie polskich filmów krótkometrażowych.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2016, 21:22:43 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.