* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Cirque du Soleil - AlegrĂ­a  (Przeczytany 2735 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Cirque du Soleil - AlegrĂ­a
« dnia: Styczeń 06, 2014, 23:56:17 »
_Słowo alegrĂ­a po hiszpańsku oznacza radość. AlegrĂ­a to widowisko Cirque du Soleil to połączenie spektaklu teatralnego z musicalem i akrobacją, efektami świetlnymi oraz pirotechniką. AlegrĂ­a została wykreowana przez Franco Dragone i Gillesa Ste-Croix w 1994 roku. Był to jeden z najbardziej popularnych spektakli objazdowych Cirque du Soleil. Od jego premiery w kwietniu 1994 roku był grany ponad 5 tysięcy razy, w 65. różnych miastach całego świata i przed ponad 10 milionową widownią. Oryginalnie AlegrĂ­a była stworzona jako show grany w specjalnie konstruowanych gigantycznych namiotach. W latach 2009-2010, podczas tury objazdowej po USA przekształcono AlegrĂ­ę w spektaklt, który może być grany także w mniejszej przestrzeni. Ponadto od maja 1999 do października 2000 roku AlegrĂ­a grana była na stałe w hotelu-kasynie MGM Beau Rivage w Biloxi, w stanie Mississippi.  Ostateczne pożegnanie widzów z AlegrĂ­ąodbyło się 29 grudnia 2013 roku w belgijskiej Antwerpii.
_
gloria.tv
 
Nazwa AlegrĂ­a pochodzi od hiszpańskiego słowa radość. Cirque du Soleil opisywał spektakl jako "operową introspekcję w mechanizm walki o władzę i ożywiającą energię młodości". Kostiumy zaprojektowane przez Dominique Lemieux utrzymane były w barokowej, a zarazem dekadenckiej estetyce, a muzyka stworzona przez RenĂŠ DupĂŠrĂŠ jest niepowtarzalną mieszanką wpływów francuskich, hiszpańskich, śródziemnomorskich i afrykańskich. Scena i podtrzymujące ją filary zostały skonstruowane w stylu gotyckich łuków i charakteryzują się ostrymi, kanciastymi kształtami. 

Aktorzy występujący w AlegrĂ­i tworzą dwie różne generacje: Nowy Ład i Stary Ład. Fleur jest nieprzewidywalnym i niebezpiecznym szaleńcem, który wierzy w to, że jest królem. To właśnie on jest przewodnikiem po świecie AlegrĂ­i. Nostalgiczne Stare Ptaki - dworzanie mieszkający w pałacu od momentu jego powstania - wpatrują się wzrokiem pełnym admiracji w swoje odbicia w ramach bez luster. Tamir i Mały Tamir pojawiają się i znikają po wypełnieniu swojej misji. Nimfy cieszą się życiem a Białe Anioły symbolizują młodość i przyszłość. Bronx jest młody i silny - to on wykonuje najniebezpieczniejsze powietrzne akrobacje. Biała Śpiewaczka opowiada nam o tym, co widzi wokół, natomiast jej antagonistką jest pełna niegodziwości Czarna Śpiewaczka. Klauny spełniają rolę komentatorów spektaklu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 04:41:19 wysłana przez marylaossowska »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17927 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3153 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3590 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7828 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3706 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.