* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: W pustyni i w puszczy (1973)  (Przeczytany 2183 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
W pustyni i w puszczy (1973)
« dnia: Styczeń 07, 2014, 08:40:53 »
W pustyni i w puszczy - część 1
_Pierwsza ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza. Jest rok 1885. Trwa powstanie Mahdiego w Sudanie. Ośmioletnia Nel i czternastoletni Staś, zostają porwani przez derwiszów i jako zakładnicy wiezieni do Smaina, który chce ich wymienić na własną żonę i dzieci. Docierają do Chartumu gdzie spotykają się z Mahdim. Gdy Staś nie chce zmienić wiary, ten wysyła dzieci w dalszą drogę do Smaina, który ruszył na południe by podbijać murzyńskie plemiona i brać niewolników. W obliczu zagrożenia ze strony lwa, Arabowie dają chłopcu strzelbę, by zabił zwierzę. Staś zabija lwa, a następnie porywaczy. Razem z Nel i dwójką murzyńskich dzieci ruszają w kierunku oceanu.
_gloria.tv

W pustyni i w puszczy - część 2
_Reżyseria: Władysław Ślesicki
Scenariusz: Władysław Ślesicki
Muzyka: Andrzej Korzyński
W rolach głównych: Monica Rosca, Tomasz Mędrzak, Emos Bango, Malija Mekki, Stanisław Jasiukiewicz, Edmund Fetting, Zygmunt Maciejewski, Zygmunt Hobot, Ahmed Marei, Ahmed Hegazi, Ibrahim Shemi

_
gloria.tv

Cały film na CDA:


https://www.youtube.com/watch?v=fG5-qZV1Jpw
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2020, 19:58:13 wysłana przez admin »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.