* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ryś Hiszpański. Walka o Przetrwanie - Spains Last Lynx  (Przeczytany 1413 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2241
Ryś Hiszpański. Walka o Przetrwanie - Spains Last Lynx
« dnia: Marzec 30, 2013, 03:10:51 »
Kiedyś koty tego gatunku występowały niemal w całej Europie, od Pirenejów po Kaukaz i od gór Skandynawii do Bałkanów. Żyły na całym terytorium Azji. Dziś te piękne zwierzęta stanowią rzadkość. Wieki zaciekłych polowań i utrata naturalnych siedlisk postawiła rysie w obliczu zagłady. Spokojem i bezpieczeństwem mogą się cieszyć w najbardziej niedostępnych, dzikich i bezludnych rejonach globu, a także w ściśle chronionych parkach narodowych. Takim właśnie azylem jest hiszpański rezerwat Coto Donana w Andaluzji.

Ryś Hiszpański - Walka o Przetrwanie, Spains Last Lynx / National Geographic

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.