* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Zdjęcie satelitarne smoleńskiej brzozy w opinii SWW miało błędną datę!  (Przeczytany 5231 razy)

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Złamana smoleńska brzoza____"W opinii z 9 grudnia 2013 roku [...] pojawiła się oczywista pomyłka edytorska" – pisze w specjalnym oświadczeniu Służba Wywiadu Wojskowego. Chodzi o mającą podważyć ustalenia prof. Chrisa Cieszewskiego opinię SWW w sprawie smoleńskiej brzozy. Prof. Cieszewski udowadniał, ze brzoza była złamana już 5 kwietnia 2010 roku

W swojej opinii z grudnia 2013 r. SWW stwierdziła, że słynna smoleńska brzoza została złamana między 5 a 12 kwietnia 2010 r. Na dowód tego twierdzenia opublikowano analizę zawierającą m.in. fotografię satelitarną terenu lotniska z 5 kwietnia 2010 r., jednak jak się okazało, było to zdjęcie z 12 kwietnia 2010 roku, więc tak naprawdę niczego nie dowodziło...
____

Blogerzy, którzy przyjrzeli się dokładniej temu zdjęciu - m.in. geoal i venaida - odkryli, że jest ono identyczne z fotografią z 12 kwietnia 2010 r., wykonaną przez firmę DigitalGlobe. Na obu zdjęciach widać nawet te same samochody przejeżdżające drogą niedaleko lotniska. Blogerzy zastanawiali, się czy Służba Wywiadu Wojskowego popełniła błąd, przez pomyłkę wstawiając do opinii niepoprawne zdjęcie, czy mamy jednak do czynienia z manipulacją.

Do całej sprawy odniosła się Naczelna Prokuratura Wojskowa, która podjęła czynności zmierzające do uzyskania stanowiska od SWW. Ta zaś przyznała dziś: "W opinii z 9 grudnia 2013 roku (zwanej dalej Opinią) dotyczącej analizy teledetekcyjnej zobrazowania i ortofotomapy satelitarnej WV-1 z 5 kwietnia 2010 r. oraz zobrazowania i ortofotomapy satelitarnej WV-2 z 12 kwietnia 2010 r. rejonu lotniska Smoleńsk-Północny pojawiła się oczywista pomyłka edytorska – dolna scena satelitarna zamieszczona na stronie drugiej została wykonana 12 kwietnia 2010 roku".

Według SWW "sytuacja ta nie ma żadnego wpływu na zawartość merytoryczną Opinii i wnioski z niej płynące", bo "umieszczenie zdjęć na drugiej stronie Opinii miało charakter poglądowy i służyło wyłącznie wskazaniu, że zobrazowania satelitarne przekazane Służbie Wywiadu Wojskowego do oceny przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie zostały błędnie zrektyfikowane przez podmiot zewnętrzny".

Ile podobnych "oczywistych pomyłek edytorskich" znajduje się w oficjalnych raportach, ekspertyzach i opiniach przygotowanych przez polskie służby oraz instytucje zajmujące się katastrofą smoleńską? Odpowiedzi na to pytanie nie poznamy chyba nigdy.

Niezależna.pl http://niezalezna.pl/50580-opinia-w-sprawie-smolenska-sluzba-wywiadu-wojskowego-przyznaje-sie-do-pomylki

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Zdjęcie satelitarne smoleńskiej brzozy w opinii SWW miało błędną datę!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2014, 17:51:10 »
Z tą sławną brzozą, są naprawdę niesamowitości, bo na tych zdjęciach niby zrobionych 12 kwietnia w sposób "cudowny" pojawiły się metalowe fragmenty, rzekomo pochodzące z tupolewa. Screen z kadru pochodzący z rosyjskiego filmu, na którym jakiś wojskowy opowiadał o przebiegu wydarzeń i akurat sfilmowano tę brzozę nie ma nawet śladu tych metalowych okuć. Obok zdjęcie pochodzące z dowodów Laska.Przyjrzałem się brzozie z dowodów Laska oraz kadrowi z rosyjskiego filmu i  trudno oprzeć się wrażeniu, że blachy zostały wepchnięte w szpary lub inne naturalne pęknięcia drzewa. Prawdopodobnie podmalowano też odpowiednio, aby to wyglądało naturalnie. Nie jest to fotomontaż jak sugerował pewien komentator na wp.pl . Teoria o brzozie złamanej wcześniej nadal pozostaje prawdopodobna. Nawet jeśli by tupolew, w nią zawadził, to takie drzewko ściąłby jak zapałkę i nawet nie drgnął. Badacze powinni się przyjrzeć dokładniej tym cudownym blaszkom i zidentyfikować czy pochodzą z tego tupolewa i skrzydła, ciekaw jestem wyników...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 22:29:07 wysłana przez marylaossowska »

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Zdjęcie satelitarne smoleńskiej brzozy w opinii SWW miało błędną datę!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2014, 18:29:19 »
Miałam podobne spostrzeżenia i skojarzenia co Ty, Marcin. Dlatego zamieściłam zdjęcie "świeżo złamanej" brzozy, na której fragmentów żadnego metalu nie widać. Dobrze, że poruszyłeś ten temat. Straaaasznie grubymi nićmi to wszystko szyte.

Czytelnikom zainteresowanym kwestią zdjęć satelitarnych i ustaleniom prof. Chrisa Cieszewskiego polecam wątek pt. "Sensacyjna wypowiedź prof. Cieszewskiego. Brzoza była złamana już 5 kwietnia" http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,2850.0.html

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Zdjęcie satelitarne smoleńskiej brzozy w opinii SWW miało błędną datę!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2014, 19:02:37 »
Na tej Twojej fotografii brzozy jednak już są blaszki. Oglądałem ten fragment na kilku filmach i już znam na pamięć drzewo. Na ujęciu z rosyjskiego filmu ułamana część brzozy jest obrócona o jakieś 20 stopni, ale po wnikliwym obejrzeniu można rozpoznać, miejsce w którym na brzozie z 12 kwietnia są wbite blaszki. Twoje i to od Laska zdjęcie mogło być zrobione od dołu w podobnej odległości od drzewa, bo prawie się idealnie pokrywa. Co ciekawe na tym Twoim brakuje kilku gałęzi, ale to by należało dokładniej obejrzeć i porównać. Raczej zajęcie dla ekspertów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 19:12:25 wysłana przez Marcin »

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Zdjęcie satelitarne smoleńskiej brzozy w opinii SWW miało błędną datę!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2014, 19:52:43 »
Ojejku... chciałam dać zdjęcie smoleńskiej brzozy jako symbolu i żeby było "ładne". Nie powiększałam w celu dokładnego obejrzenia, bo w artykule mowa o zdjęciu satelitarnym i jego datowaniu.


 Porównanie zdjęć satelitarnych google maps i digital globe (12. 04. 2010) - możliwości zlokalizowania brzozy.
Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Z odkrycia blogerów wynika, że Wojskowe Służby Specjalne wykorzystały w wydanej opinii to zdjęcie po prawej stronie, opatrując je datą 5 kwietnia 2010 roku. Czyli niejako strzelili sobie w stopę, bo złamana brzoza jest tam widoczna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 19:54:49 wysłana przez Puella Clara »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Zdjęcie satelitarne smoleńskiej brzozy w opinii SWW miało błędną datę!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2014, 23:04:30 »
Brzoza smoleńska stała się już symbolem. Oraz synonimem. Dla jednych kłamstwa, matactwa, nikczemności i zdrady. Dla innych szyderstwa, głupoty i nudy. Mam nadzieję, że znudzeni szydercy dopuszczą kiedyś fakty do swojej świadomości, gdy już prawda historyczna zostanie udowodniona ponad wszelką wątpliwość. Chociaż, obserwując np. jak wielu ludzi wierzy, wbrew faktom udowodnionym dokumentami, że "generał Jaruzelski uratował Polskę przez wejściem ruskich", jestem być może optymistką na wyrost. Najtrudniej jest zmienić w ludziach mit i ideę, choćby były udowodnioną iluzją.

Symbolizm brzozy...Krąży w sieci zdjęcie bardzo symboliczne i nie przypuszczam, by było sfałszowane. Jest to zdjęcie Stalina sadzącego drzewo w Smoleńsku w dniu 10 kwietnia 1940 roku. Czy symboliczną "brzozę smoleńską"? Nie wiemy i nigdy się już nie dowiemy. Być może jest jednak tak, że zło krąży, zapętla się, wraca...?« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2014, 01:36:44 wysłana przez marylaossowska »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Zdjęcie satelitarne smoleńskiej brzozy w opinii SWW miało błędną datę!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2014, 00:16:51 »
Nie zdziwiłbym się jakby to była prawda. Katastrofa w Smoleńsku miała wymiar mistyczny. Liczba 70 kojarzy się z symboliczną niewolą babilońską Izraela trwającą symbolicznie  właśnie tyle lat. Katyń jest jej symbolem i obrazem losów prawdziwej Polski zamordowanej strzałem w tył głowy. Brzoza to też podstawowy materiał dla bezimiennych krzyży na mogiłach ogromnej liczby Polaków. I jeszcze ten Stalin sadzący drzewo właśnie tego dnia. Wydarzyło się tak wiele zbiegów okoliczności, że można to traktować jako znak. I rzeczywiście to znak jakby dopełnienia listy smoleńskiej, coś oznacza...

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3104 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. 
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji". Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "w wielu przypadkach" stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "w związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów". Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "brak działań zmusi Rossielchozn...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3371 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu.  Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "pudle" uplasowali się kolejno Prevc, Freun...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2581 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3205 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy" – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zatru...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4841 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "Solidarność", wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.