* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Hexacopter czyli twoja drona może wszystko  (Przeczytany 2228 razy)

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Hexacopter czyli twoja drona może wszystko
« dnia: Styczeń 17, 2014, 00:32:31 »
Może najpierw  klip pełen pięknych widoków zrobionych w Nowej Anglii kamerą umieszczoną na  Hexacopter DJI F550.

Teraz ona sama:Kamera and montaż: Petr Hejl, notadrone.com
Muzyka: Pure Light of Inspiration by LumenMedia, audiojungle.net

Co jeszcze potrafi? Może być zdalnie sterowana:Mnie to przeraża. Na czymś takim da się zamontować nie tylko kamerę...

Co to jest Nowa Anglia?

Nowa Anglia (ang. New England) – region Stanów Zjednoczonych, ulokowany na północnym wschodzie kraju, kolebka kultury USA. Nowa Anglia składa się z 6 stanów: Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut.

Pierwotne region ten był zamieszkany przez indiańskich autochtonów. Kolonizacja tych terenów przez Europejczyków zaczęła się 21 listopada 1620 r., kiedy to angielscy pielgrzymi, uciekając przed prześladowaniami, dotarli na te tereny i założyli miasto Plymouth. Założenie Plymouth stało się zaczynem do budowy kolejnych miast w Nowej Anglii. Przybywający na te tereny liczni angielscy i szkoccy emigranci, zakładali kolejne miasta, coraz bardziej kolonizując te dzikie niegdyś tereny. Dzięki nim zaczęły powstawać takie miasta jak: Boston, Nantucket, New Bedford, czy słynne z procesu o czary miasto Salem.

Nowa Anglia odegrała znaczną rolę w ruchu abolicjonistycznym, który doprowadził w późniejszym okresie do zniesienia niewolnictwa. Nowa Anglia jest także, wraz z Doliną Krzemową i stanem Illinois, zagłębiem intelektualnym Stanów Zjednoczonych. Słynie bowiem jako region, w którym znajdują się znane prestiżowe prywatne uczelnie. Należą do nich: Uniwersytet Browna, Dartmouth College, Uniwersytet Yale, Massachusetts Institute of Technology czy Uniwersytet Harvarda. Stąd także pochodziło aż 8 z 44 dotychczasowych prezydentów USA. To tutaj rozwinęły się amerykańska literatura i filozofia, utworzono pierwsze szkoły publiczne oraz rozpoczęła się rewolucja przemysłowa na terenie Stanów Zjednoczonych. (wikipedia)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 00:52:03 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Hexacopter czyli twoja drona może wszystko
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2014, 00:58:28 »
Pokaz możliwości osiągania  zawrotnych wysokości przez hexacopter.


Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Hexacopter czyli twoja drona może wszystko
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2014, 01:01:17 »
A jak duży jest ten "poglądacz"? Czytałam kiedyś, że dzięki nanotechnologii można zbudować mikroskopijne latające urządzenie, o wiele mniejsze od komara. Może ono podsłuchiwać, robić zdjęcia i przesyłać je na dowolną odległość, kryjąc się np. w ramie obrazu na ścianie czy fruwając sobie nad głowami niczego nie podejrzewających ludzi. Marzenie szpiega  :D W porównaniu - ten Twój "podglądacz" jest chyba olbrzymem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 01:04:17 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Hexacopter czyli twoja drona może wszystko
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2014, 01:36:04 »
Wielkości dużego kafelka w łazience:)
Te małe są groźniejsze może, bo bardziej niewidoczne.
Mnie niepokoi, że to urządzenie może mieć każdy.
Każdy może podglądać, śledzić, a jak zamontuje bombę?
Podobno współczesne ładunki mogą przypominać plastelinę.Ładunek wybuchowy C-4 .

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Hexacopter czyli twoja drona może wszystko
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2014, 06:31:32 »
Jako namiętna czytelniczka powieści Jeffrey'a Archera, Toma Clancy i Roberta Ludluma  mogę z całą pewnością powiedzieć, że materiałem wybuchowym, o którym mówisz jest tzw. plastik, który daje się uformować w ładunki o dowolnym kształcie. Nie wiem z jakiego powodu, ale w powieściach amerykańskich ulubionym plastikiem wszelakich szpiegów i innych machos jest czeski semtex  :D  C-4 jest amerykańską wersją plastiku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 06:33:10 wysłana przez marylaossowska »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.