* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Kulig (1968)  (Przeczytany 1895 razy)

Offline Aniks

• UĹźytkownik
Kulig (1968)
« dnia: Styczeń 17, 2014, 17:11:13 »
"Kulig" to film muzyczny z udziałem Bogumiła Kobieli, Maryli Rodowicz, Ady Rusowicz, Wojciecha Kordy i czołowych zespołów lat 60: "Alibabek", "Skaldów" i "Niebiesko Czarnych". Składa się praktycznie z samych piosenek :)
Sanie ciągnęły konie ze stadniny ogierów w Bogusławicach.

Scenariusz: Henryka Lankiewicz
Reżyseria: Stanisław Kokesz
Muzyka: Janusz Popławski, Wojciech Korda, Juliusz Loranc
Słowa piosenek: Marek Gaszyński, Stanisław Tym, Leszek Aleksander Moczulski

Film muzyczny Kulig
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2014, 17:12:56 wysłana przez Aniks »

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: Kulig (1968)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2014, 21:04:34 »
Ten film cudownie oddaje atmosferę kuligu, wspólnej zabawy i przygody. Wspaniałe widoki, piękne konie, fajnie zaplanowana akcja i super piosenki! Aż czuje się te góry, rześkie powietrze w lesie i ciepło przytulnego schroniska. A ile naturalnego humoru! :)

Nie oglądałam nigdy w całości tego filmu, znałam tylko pojedyncze utwory. Aniks, dzięki za wyszukanie tej perełki :)

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.