* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Georgij Swiridow - Zamieć  (Przeczytany 1428 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Georgij Swiridow - Zamieć
« dnia: Styczeń 17, 2014, 19:58:33 »
_Rosyjski neoromantyczny kompozytor Georgij Wasiliewicz Swiridow (1915-1998) urodził się w 1915 roku w Fateżu niedaleko Kurska. Sławę w Związku Radzieckim przyniósł mu cykl romantycznych romansów muzycznych opartych na poezji Aleksandra Puszkina. W latach późniejszych Swiridow szukał inspiracji w rosyjskiej tradycji i piosenkach ludowych. Komponował muzykę kameralną i oratoria symfoniczne nawiązujące do utworów rosyjskich poetów: Majakowskiego, Jesienina, Bloka, Pasternaka i Lermontowa. Stosunkowo mało znany na zachodzie, cieszy się ogromną popularnością w Rosji, gdyż w swoich lirycznych melodiach czerpie z bogactwa rosyjskiej tradycji i wyraża "rosyjską duszę". 
_
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2020, 12:40:29 wysłana przez Doris »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.