* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: "Noc czerwcowa" – J. Iwaszkiewicz - spektakl telewizyjny (2001)  (Przeczytany 2225 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
____"Noc czerwcowa" to sceniczna przeróbka opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza pod tym samym tytułem.

Scenariusz: Zbigniew Kamiński, Andrzej Domalik, Andrzej Wajda
Reżyseria: Andrzej Wajda

W rolach głównych:
Grażyna Szapołowska - Ewelina
Aleksander Domogarow - Edmund
Jerzy Radziwiłowicz - Piotr
Anna Polony - Ciotka Daniela
Ignacy Gogolewski - Chwalibóg
Beata Fudalej - Florentyna
Stanisława Celińska - Kukulusia
Anna Samusionek - Brońcia
Paweł Wilczak - Filip
Olga Frycz - Mery
____

Jest to opowieść o miłości i powinności, o trudnym wyborze pomiędzy obowiązkiem a potrzebą serca.
Gorąca i parna noc świętojańska. Rok 1864. W majątku ziemskim na Kresach Wschodnich stacjonuje porucznik gwardyjskiego pułku, Edmund. Zakochana w rosyjskim oficerze polska arystokratka skrzętnie ukrywa swe uczucia. Mąż pani Eweliny, Piotr, po upadku powstania styczniowego został zesłany na Sybir. Powinnością żony w owych czasach było towarzyszyć mężowi na katordze. Hrabina nie może się jednak zdecydować na wyjazd. Wie, co nakazuje jej patriotyczny i małżeński obowiązek i czego inni od niej oczekują. Serce i od lat nie zaspokojona namiętność podsuwają jednak inne myśli. Tej nocy wszystko musi się rozstrzygnąć. Czy kobieta pojedzie do męża na Syberię? Wszak przysięgała nie opuścić go aż do śmierci...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2015, 16:26:32 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.