* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Przesłuchania, nos Pinokia, zasady mafii i legalny odlot - POLIMATY  (Przeczytany 1885 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
"Polimaty" jest popularnym internetowym programem, który powstał jako sprzeciw wobec bezwartościowych treści zalewających Internet. Filmiki zamieszczane w tym kanale zawierają mnóstwo ciekawostek i jakby wiedzę w pigułce z dziedzin np. psychologii, socjologii, historii, medycyny. "Dzisiaj telewizje totalnie wypięły się na materiały edukacyjne. Przyszłość to YouTube" – przekonuje twórca "Polimatów" Radek Kotarski.
____Cztery filmiki w playliście:

1) Gadaj! O przesłuchaniach
Służby śledcze na całym świecie stosują podobne psychologiczne metody, które mają tylko jeden cel - wydobycie informacji. Specjalnie szkoleni ludzie wykorzystują całe spektrum środków od "niewinnych pogaduszek" przez podstęp i perswazję do mocniejszych rozwiązań. Najnowsza kryminalistyka uczy jednak, że do lamusa należy odłożyć metody siłowe.

2) Jak rozpoznać kłamcę? O mikroekspresjach.
Mikroekspresja to bardzo krótko trwająca, rzędu 50 ms, pełna ekspresja mimiczna, charakterystyczna dla przeżywanej emocji. Ponieważ pojawia się automatycznie i trwa tak krótko, oddaje jednak prawdziwe emocje i nie jesteśmy w stanie nad nią zapanować. Można wykorzystać znajomość mimiki i mikroekspresji do wykrywania oszustwa i kłamstwa u rozmówcy.
____

3) 5 zasad mafii .
Słowo MAFIA zostało stworzone z 5-u pierwszych liter okrzyku , które towarzyszyło Sycylijczykom podczas niewoli francuskiej (do 1282 roku) i brzmiało ono tak: "Morte alle Francese in Italia", czyli "Smierć wszystkim Francuzom we Włoszech" W obecnych czasach mafia nie kojarzy się już tylko z Sycylią, jednak kodeks wszędzie jest podobny. Zapoznajmy się z pięcioma głównymi zasadami, jakimi kierują się te grupy przestępcze.

4) Legalny odlot - deprywacja sensoryczna
Deprywacja sensoryczna polega na redukcji lub usunięciu bodźców działających na jeden lub kilka zmysłów. Jak to jest, gdy czasowo utraci się zmysł węchu, dotyku i smaku, odczuwania ciepła i ciążenia, nic nie widzi ani nic nie słyszy?  Dość specyficznym instrumentem służącym do "odcięcia się od świata" są tzw. komory deprywacyjne. Krótkotrwała deprywacja może być dla organizmu relaksująca, długotrwała prowadzi do skrajnego niepokoju, halucynacji, natłoku myśli, depresji i zachowań aspołecznych. Nie próbujcie tego w domu! :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2015, 20:43:41 wysłana przez admin »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.