* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Częściowe porozumienie opozycji z władzą na Ukrainie  (Przeczytany 1038 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Częściowe porozumienie opozycji z władzą na Ukrainie
« dnia: Styczeń 28, 2014, 08:03:51 »
__Premier Ukrainy Mykola Azarow podał się do dymisji.  Szef rządu zdecydował się odejść ze stanowiska w związku z bardzo poważnym kryzysem politycznym, w którym znajduje się jego kraj.

Opozycja nie przyjęła propozycji prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. W ponad 4 godzinnych negocjacjach w poniedziałek wieczór wzięli udział trzej liderzy opozycji: Arsenij Jaceniuk, Witalij Kliczko i Ołeh Tiahnybok, a także przedstawiciele władz, wśród nich, minister sprawiedliwości Ołena Łukasz.

Arsenij Jaceniuk ponownie odrzucił propozycję Wiktora Janukowycza, aby stanąć na czele rządu. Witalij Kliczko, któremu zaproponowano stanowisko wicepremiera do spraw humanitarnych stwierdził, że nie widzi siebie w składzie rządu Ukrainy.

_

Podczas spotkania ustalono, że część ustaw ograniczających wolności obywatelskie zostanie anulowana. Odwołane mają być wszystkie ustawy ograniczające swobody obywatelskie przyjęte 16 stycznia z naruszeniem demokratycznych procedur. Parlament, już zgodnie z wszelkimi procedurami, ponownie zatwierdzi ustawy, które nie wywołują kontrowersji i są zgodne z konstytucją z 2004 roku oraz normami europejskimi. W dyskusji strony poruszyły także kwestie referendum i odpowiedzialności rządu. Działalność Rady Ministrów będzie przedmiotem najbliższych obrad parlamentu we wtorek.

Opozycjoniści nie zrezygnowali ze swoich pozostałych żądań - zwolnienia wszystkich aresztowanych od początku demonstracji pod koniec listopada i amnestii dla wszystkich uczestników protestów. Opozycja zapowiedziała przy tym, że nie chce rezygnować z dalszych manifestacji, a Witalij Kliczko zażądał wręcz, aby odbyły się przedterminowe wybory prezydenckie. Amnestię dla uczestników protestów mają wspólnie poprzeć obie strony, jednak strona rządowa mówi, że wejdzie ona w życie dopiero wtedy, gdy manifestanci opuszczą wszystkie budynki użyteczności publicznej.

Dziś odbędzie się nadzwyczajna sesja parlamentu ukraińskiego. Deputowani mają zająć się zmianami w rządzie, amnestią oraz antydemokratycznymi ustawami. Przeprowadzenie nadzwyczajnej sesji Rady Najwyższej zaproponował w czwartek Wiktor Janukowycz po tym, jak na ulicy Hruszewskiego doszło do rozlewu krwi. Z rąk snajpera zginęło wtedy - według lekarzy - co najmniej 6 osób. Setki osób poniosło rany. 

Źródło:
Espreso.tv
http://kiev.vgorode.ua/news
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2014, 10:15:36 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Częściowe porozumienie opozycji z władzą na Ukrainie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2014, 08:21:49 »
Jestem głęboko przekonana, że Ukrainy nie wolno zostawić samej, by wpadła w ręce Rosjan. Jedynie Ukraina blisko powiązana z krajami UE będzie mogła stanowić bufor dla Polski od wschodu. Mam nadzieję też, że Ukraina w bliskich związkach z krajami europejskimi wyleczy się z groźnego, "banderowskiego" nacjonalizmu. Widok bowiem banderowskich flag z tryzubem i zamaskowanych ludzi na pogrzebie zastrzelonego w środę przez snajpera 25-letniego Michaiła Żyznieuskiego budzi we mnie grozę...W tym momencie bowiem stają mi przed oczyma obrazy ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na ludności polskiej w 1943 roku na Wołyniu. Nie możemy o tym zapomnieć wspierając wolnościowe dążenia Ukraińców!

__
_
foto: Vasily Maximov/AFP


« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2014, 19:30:21 wysłana przez marylaossowska »