* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Dwa Teatry - Jerzy Szaniawski (1998)  (Przeczytany 4677 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Dwa Teatry - Jerzy Szaniawski (1998)
« dnia: Luty 08, 2014, 05:44:51 »
__Sztuka z kanonu polskiej dramaturgii współczesnej, zarazem najżywiej dyskutowany utwór w dorobku Jerzego Szaniawskiego. "Dwa teatry", napisane tuż po wojnie i wystawione po raz pierwszy w 1946 r. w krakowskim Teatrze Powszechnym, interpretowane z dzisiejszego punktu widzenia tracą wymiar literackiego świadectwa chwili, przywołującego bliskie realia historyczne.  Stają się natomiast opowieścią o przemijaniu, o potrzebie metafizyki - w życiu i w sztuce.

Więcej o spektaklu: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=52847
_

Reżyseria: Gustaw Holoubek
Scenografia: Ewa Przybył
Muzyka: Jan Zawierski

Obsada aktorska:
Gustaw Holoubek - Dyrektor teatru
Piotr Adamczyk - Chłopiec; Dyrektor drugi
Joanna Szczepkowska - Lizelotta
Krzysztof Kowalewski - Woźny
Marzena Trybała - Laura
Piotr Fronczewski - Autor
Rafał Mohr - Montek
Teresa Budzisz-Krzyżanowska - Matka
Magdalena Zawadzka - Pani
Marek Lewandowski - Leśniczy
Sylwia Zmitrowicz - Żona
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2020, 20:49:05 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.