* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Filmowe pocałunki  (Przeczytany 1810 razy)

Offline Kera

• Użytkownik
Filmowe pocałunki
« dnia: Luty 11, 2014, 23:03:09 »
Czy zdarzają się filmy fabularne, w których nie ma ani jednego pocałunku? Być może. Ja w każdym razie nie pamiętam takich zbyt wielu. Przecież to nieodłączny element życia :)
Pierwsze muśniecie warg na ekranie miało miejsce w 1886 roku. 43-sekundowy film The Kiss Williama Heisa wywołał skandal i musiał być natychmiast wycofany. Pocałunek jednak zagościł w kinie na dobre i młodzi twórcy poczynali sobie coraz śmielej.

____

Rozhulaną fabrykę snów przywołał do porządku w latach 30. XX wieku William Harrison Hays, amerykański polityk i dyrektor generalny poczty, który wprowadził ostrą cenzurę. Dotyczyła ona wielu kwestii w filmie, m.in. pocałunków. Nie mogły trwać dłużej niż 3 sek., całujący się nie mogli leżeć, a miejsce długich pocałunków zajęło tzw. zaborcze ramię. KODEKS HAYSA został odrzucony w latach 60. XX wieku pod wpływem zachodzących w Ameryce zmian obyczajowych.

Gdy oglądamy stare filmy, to przychodzi nam na myśl, że tamten świat był niewinny, wypełniony zasadami moralnymi, patriotyzmem i wiarą. To jest bardzo sympatyczne. Dodaje tym filmom klimatu, takiej sielankowości trudnej do znalezienia w najnowszych produkcjach. Brak tanich chwytów pozwalał bardziej skupić się na akcji, a aktorzy i tak wspaniale oddawali emocje swoich bohaterów.
____

Istnieje wiele list "najlepszych pocałunków w historii filmu". W 2004 roku z okazji Walentynek brytyjska sieć wypożyczalni Blockbuster zorganizowała głosowanie wśród swoich klientów. Pierwsze trzy miejsca w pocałunkowym rankingu zajęli: Audrey Hepburn i George Peppard (Śniadanie u Tiffany'ego), Patrick Swayze i Demi Moore (Uwierz w ducha) oraz Vivien Leigh i Clark Gable (Przeminęło z wiatrem).

Spośród tych ośmiu pocałunków, które wybrałam do playlisty, siedem znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych kinowych pocałunków wszechczasów. Jeden sama dodałam, jako szczególnie mnie bawiący, a pochodzący z mojego ulubionego filmu ;)
____

1) Audrey Hepburn i George Peppard - "Śniadanie u Tiffany'ego" (1961)
2) Vivien Leigh i Clark Gable - "Przeminęło z wiatrem" (1939)
3) Ingrid Bergman i Humphrey Bogart - "Casablanca" (1942)
4) Nicole Kidman i Jude Law - "Wzgórze nadziei" (2003)
5) Demi Moore i Patrick Swayze - "Uwierz w ducha" (1990)
6) Julia Roberts i Richard Gere - "Pretty Woman" (1990)
7) Gwyneth Paltrow i Joseph Fiennes - "Zakochany Szekspir" (1998)
8) Renee Zellweger i Colin Firth - "Dziennik Bridget Jones" (2001)
____

A tu całuśny filmik użytkowniczki YT. Trzeba przyznać, że wybrała ciekawe fragmenty :)

1) "Romeo i Julia" -  L. Dicaprio i C. Danes
2) "Elizabethtown" - O. Bloom i K. Dunst
3) "Pamiętnik" -  R. Gosling i R. McAdams
4) "Władca pierścieni. Powrót króla" - V. Mortensen i L. Tyler
5) "Spiderman" - T. McGuire i K. Dunst
6) "Troja" - O. Bloom i D. Kruger
7) "Tristan i Izolda" S. Miles i J. Franco
8) "Duma i uprezdzenie" - K. Knightley i M. MacFayden
9) "Szczęśliwy dzień" - M. Pfeiffer i G. Clooney
10) "Tylko Ty" - M. Tomei i R. Downey Jr.

________

Zaraz, zaraz, a gdzie polskie filmy? Przecież my nie gęsi i swoje pocałunki filmowe mamy! Szkoda tylko, że nie na YT... Zrobiłam jednak pokaz slajdów z fotosów, które jakoś udało mi się znaleźć :D
____

Aby przeglądać slajdy, należy klikać kolejne fotografie

1) Elżbieta Starostecka i Leszek Teleszyński - "Trędowata" (1976)
2) Anna Dymna i Andrzej Wasilewicz - "Nie ma mocnych" (1974)
3) Anna Dymna i Tomasz Stockinger - "Znachor" (1981)
4) Olgierd Łukaszewicz i Bogusława Pawelec - "Seksmisja" (1983)
5) Pola Raksa i Daniel Olbrychski - ''Popioły'' (1965)
6) Danuta Stenka i Artur Żmijewski - "Nigdy w życiu" (2004)
7) Bogusław Linda i Bogusława Pawelec - "Przypadek" (1981)
8) Izabella Scorupco i Michał Żebrowski - ''Ogniem i mieczem'' (1999)
9) Piotr Adamczyk i Małgorzata Socha - "Och, Karol 2" (2011)
10) Paweł Deląg i Magdalena Mielcarz - "Quo vadis" (2001)
____

____

A teraz zapraszam do radosnej zgaduj-zgaduli! Sześć klipów wypełnionych romantycznymi pocałunkami z filmów kinowych, telewizyjnych i... animowanych. W tle słychać fajnie dobrane, miłe dla ucha utwory :)
____
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2014, 01:57:19 wysłana przez marylaossowska »

Offline Casper

• Użytkownik
Odp: Filmowe pocałunki.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2014, 23:18:41 »
Czy to nie jest fantastyczne, że istnieje miłość kobiety i mężczyzny, różnych, ale uzupełniających się?
Pocałunek jest pięknym jej wyrazem:)
Musi być szczery, czyli wyrażać istniejące uczucia. :)

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2014, 14:58:43 »
Ależ to prawdziwy, całuśny zawrót głowy! :)
Taki rodzaj pocałunków jest dużo fajniejszy niż na przykład nosami, jak w niektórych kulturach.
Przyznaję, Kerusiu, że jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności technicznych, jeśli chodzi o wygląd artykułu.

Najbardziej podobają mi się pocałunki tych par:
- Nicole Kidman i Jude Law - piękny, nienasycony i rozpaczliwy pocałunek przed wyruszeniem bohatera na front w czasie wojny secesyjnej
- Audrey Hepburn i George Peppard - niezwykle wzruszający i czuły
- Vivien Leigh i Clark Gable - zdecydowany i gorący

Offline Kera

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2014, 23:24:31 »
Cieszę się, że spodobał Wam się mój artykuł :)
Zdradzę jednak coś. Gdyby nie pomoc Puellusi, nie dałabym rady jego zrobić. Ja znalazłam te pocałunki i napisałam parę słów, ale nie umiałam robić tych playlist, tabelek i slajdów. Teraz już niby umiem, ale nie wiem, jak to będzie ;D

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.