* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Nie pijesz mleka? Patrz, co się z tobą stanie!  (Przeczytany 2848 razy)

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Nie pijesz mleka? Patrz, co się z tobą stanie!
« dnia: Luty 12, 2014, 01:59:00 »
_Seria 6 zabawnych filmików opowiadających historię jaskiniowca, który przegrywa w każdym starciu z atakującym go dinozaurami. Dlaczego? Bo jest słaby i ociężały, gdyż źle się odżywia i pije słodzone napoje! A przede wszystkim nie pije mleka!
 
Te filmiki to reklama finansowana przez producentów mleka w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Pij mleko, bo...zginiesz marnie   :D   Jak jaskiniowcy  ;)
_
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2015, 20:02:39 wysłana przez admin »

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Nie pijesz mleka? Patrz, co się z tobą stanie!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2014, 02:11:22 »
Brrrrrrrrrrrrrr ...

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Nie pijesz mleka? Patrz, co się z tobą stanie!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2014, 05:51:15 »
Nie lubisz Filozofie mlećka?
To przyjdzie Tyrannosaurus Rex
I skończy się Twa bajeczka

Mlećko pyszne, mlećko dobre
Lepiej szybko polub je!
Bo inaczej Pterodaktyl zły
Ciebie na śniadanie zje 

Velociraptor czyha już za rogiem,
mlećko pij, bo jak przyjdzie
Nawet ja Ci nie pomogę ! :( 
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2014, 08:00:05 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Nie pijesz mleka? Patrz, co się z tobą stanie!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2014, 08:52:39 »
Swoją drogą, mnóstwo ludzi uważa, że mleko, szczególnie krowie nie jest zdrowe dla człowieka, a picie go wcale nie gwarantuje mocnych kości. Wręcz przeciwnie, ponieważ mleko zawiera dużo białka zwierzęcego, co sprawia, że organizm ludzki wydala więcej wapnia. Szczególnie mleka nie powinni pić dorośli, gdyż ich organizmy nie produkują już laktazy - enzymu, który rozkłada cukier mlekowy na cukry proste.

Inni argumentują, że krowie mleko nie jest tak naprawdę przyswajalne przez ludzi. Dostając się do żołądka człowieka pod wpływem kwaśnych soków żołądkowych, ścina się i tworzy substancję przypominająca twaróg, która oblepia inne pokarmy znajdujące się w żołądku. Dopóki ścięte mleko nie zostanie strawione, nie są trawione żadne inne pokarmy. Jeśli pijemy więc mleko w dużych ilościach lub popijamy nim inne pokarmy, może spowodować to zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego - bóle brzucha i biegunki.

Ja widzisz zatem, mój wierszyk przekonywujący Cię do picia mleczka był jedynie przekornym żartem. Ja sama żadnych problemów z mlekiem nie mam, bardzo je lubię i nie wyobrażam sobie bez niego np. porannej kawy, ale wiem, że wiele znajomych mi osób nie może mleka pić. Nie mają one natomiast żadnego problemu z trawieniem jogurtów naturalnych, kefirów czy serów. Swoją drogą, bardzo lubię mleko i sery kozie, a właśnie mleko kozy jest najbliższe budową do mleka ludzkiego. Może mój wierszyk powinien Cię zatem namawiać do picia mlećka koziego?

« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2014, 21:12:05 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Nie pijesz mleka? Patrz, co się z tobą stanie!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2014, 03:08:55 »
Tyle tych dinozaurów było ...

100 Dinosaurs (500 Subscribers)

Na wszystkie mleko pomaga? :))))

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.