* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Rewolucja Majdanu na Ukrainie 18 luty 2014 r.  (Przeczytany 2035 razy)

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Rewolucja Majdanu na Ukrainie 18 luty 2014 r.
« dnia: Luty 18, 2014, 19:45:49 »

 fot. twitter.com/euromaidan
____
Trwa szturm Berkutu i prawdopodobnie wojska na Majdan. W dzisiejszych zamieszkach zginęło już 10 osób. Według informacji ze strony opozycji milicja jest uzbrojona w ostrą broń a nawet karabiny Kałasznikowa. Słychać huk wystrzałów i granatów ogłuszających.
____


W tej chwili trwa szturm zmasowanych oddziałów milicji na Majdan. Berkut atakuje protestujących granatami ogłuszającymi i armatkami wodnymi. Według informacji opozycjonistów milicjanci uzbrojeni są w broń ostrą, a nawet kałasznikowy. Na wielu zdjęciach w sieci pojawiły się wozy opancerzone i wiele autobusów z milicjantami. Ponoć całe metro w Kijowie zamknięto i służy do transportu dla milicjantów.

Dzisiaj w Kijowie było bardzo gorąco. Zaczęło się od przepychanek z milicjantami broniącymi dzielnicy rządowej. Demonstranci pokonali milicyjną blokadę na jednej z ulic prowadzących do parlamentu. Ta manifestacja miała być pokojową blokadą paramentu wymuszającą na deputowanych podjęcie głosowania nad przywróceniem konstytucji z 2004 r., co miało doprowadzić do ograniczenia uprawnień prezydenta Wiktora Janukowycza. W wyniku starć doszło do użycia broni przez milicję, na skutek czego w Kijowie ok. 10 osób zginęło, a co najmniej 100 zostało rannych. Są ofiary po obu stronach.
Media donoszą, że ogłoszono stan wyjątkowy, od północy 19 lutego pojazdy nie będą mogły zbliżać się do Kijowa na odległość mniejszą niż 30 km.


_______
Źródła:
http://espreso.tv/
http://kiev.vgorode.ua/
http://www.ustream.tv/channel/press-club
http://www.youtube.com/user/RadioSvobodaOrg?feature=watch
http://niezalezna.pl/
http://wp.pl
http://onet.pl« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2014, 23:27:08 wysłana przez Marcin »

trzynastka

 • Gość
Odp: Rewolucja Majdanu na Ukrainie 18 luty 2014 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2014, 23:00:42 »
Janukowycz podejmując decyzję o brutalnej pacyfikacji Majdanu powtórzył scenariusz przećwiczony w 1981 roku przez Jaruzelskiego w Polsce. I jeden i drugi jest człowiekiem Kremla. Mówiąc językiem naszych gadających głów można powiedzieć, że Janukowycz wykazał się "mądrością i wyobraźnią Jaruzelskiego".

Tymczasem Unia Europejska usilnie szuka tematów zastępczych, a premier Donald Tusk stwierdza, że rzeź cywili na Majdanie to "negatywne przyspieszenie" i że ""odpowiedzialność za obecną sytuację rozkłada się na obie strony sporu".

Tak, dokładnie tak - 15 ludzi nie żyje, są setki rannych. Dziesiątki rannych od wielu godzin leżą na ziemi a policja Berkut nie dopuszcza do nich karetek. Dla Tuska jest to jedynie "negatywne przyspieszenie". Zdegenerowany władzą premier zawsze będzie usprawiedliwiał rządzących, nawet takich jak na Ukrainie.


« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2014, 23:05:04 wysłana przez Szczęśliwa trzynastka »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Rewolucja Majdanu na Ukrainie 18 luty 2014 r.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2014, 23:35:50 »
Właśnie z kamerki EsprsoTV usłyszałem, że snajper strzelił do kogoś na scenie, wzywają lekarza i nosze. Sytuacja jest dramatyczna. Duchowni zaczęli się modlić o ochronę... Janukowycz się radykalizuje. Niepojęte, że sobie spokojnie rozmawia z Kliczką i Jaceniukiem, a potem ma wygłosić orędzie do narodu...

Niezależna:
Cytuj
Deputowany Aleksander Turchynov z partii Swoboda został ranny. Jak piszą aktywiści na twiterze został trafiony strzałem kiedy był na scenie Majdanu. Jest pod opieką lekarzy.

Cytuj
Jest już 11 ofiar szturmu. Łącznie zginęło dziś co najmniej 20 protestujących. Z kolei ukraińskie MSW informuje o ośmiu zmarłych milicjantach.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2014, 00:11:30 wysłana przez Marcin »

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Rewolucja Majdanu na Ukrainie 18 luty 2014 r.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2014, 00:39:07 »
Wszystko idzie w kierunku morza krwi ... W dziejach Ukrainy to chyba początek wielkiej nienawiści... Do Rosjan i ich ludzi na Ukrainie.

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Rewolucja Majdanu na Ukrainie 18 luty 2014 r.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2014, 00:49:49 »
Wyjaśniło się, że to jednak nie snajper strzelał w kierunku sceny, ale odłamek ranił  Aleksandra Turchynova. Bitwa toczy się coraz bliżej sceny. Płonie budynek zajęty przez demonstrantów, w którym była kuchnia i punkt medyczny. Demonstracji twierdzą, że to berkut rozniecił ogień. Kilka osób z wyższych pięter jest odciętych przez ogień i muszą skakać. Ze sceny wzywano, aby rozłożyć płachtę do amortyzowania skoku.

Niewątpliwie skończyły się już zwykłe demokratyczne protesty. Jeśli Janukowycz się nie opamięta i nie poda do dymisji, czy ucieknie do Putina, to będzie wojna domowa. Może być powtórka scenariusza rumuńskiego...

Niezależna:
Cytuj
Już po spotkaniu Janukowycza z liderami opozycji. Prezydent Ukrainy nie zgadza się na dalsze rozmowy z opozycją, jeżeli ludzie nie rozejdą się z Majdanu. - Janukowycz nieadekwatnie ocenia sytuacje i uważa, że Majdan powinien zakończyć protesty i rozejść się do domów - podała rzecznika Witalija Kliczki.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2014, 01:26:55 wysłana przez Marcin »