* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób  (Przeczytany 3686 razy)

Offline Cytaty

 • UĹźytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 85
Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« dnia: Luty 20, 2014, 16:42:59 »


Protestujący na majdanie informują, że funkcjonariusze milicji i Berkutu używają amunicji penetrującej, która przebija kamizelki kuloodporne i rozrywa się na mniejsze części czyniąc spustoszenie w ciałach rannych.

Z kolei w Rejonie Peczerskim w Kijowie wyładowywane są skrzynie z bronią i amunicją dla milicji i Berkutu. Ze sceny na Majdanie podano, że przy wjeździe do Kijowa protestujący zatrzymali kilka autokarów z ubranymi w cywilne ubrania żołnierzami.
_Stacja CNN, powołując się na szefa służby medycznej podała, że w Kijowie podczas czwartkowych starć demonstrantów z milicją i wojskiem służb wewnętrznych zginęło już 100 osób, a ponad 500 zostało rannych.  Ciała 15 zabitych widział fotograf pracujący dla agencji Reuters. Strona rządowa z kolei mówi o 20 rannych funkcjonariuszach milicji.

Relacja na żywo:


_

Ukraińskiej milicji wydano broń z ostrą amunicją. Będzie ona stosowana zgodnie z ustawą o milicji - poinformował p.o. szefa ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko. W ramach działań centrum antyterrorystycznego podpisujemy odpowiednie rozkazy - milicji wydano broń z ostrą amunicją, będzie ona stosowana zgodnie z ustawą 'O Milicji' - napisał Zacharczenko w oświadczeniu skierowanym do mieszkańców Ukrainy.

Wojsko może użyć broni wobec radykalnych protestujących - takie oświadczenie pojawiło się na stronie ukraińskiego ministerstwa obrony. Jak napisano, wojsko może użyć broni i zastosować siłę fizyczną w celu "powstrzymania ekstremistycznych i niezgodnych z prawem działań radykalnie nastawionych protestujących".

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej odbyli w Brukseli nadzwyczajną naradę na temat sytuacji na Ukrainie. Przebywający w Kijowie szefowie dyplomacji Polski i Francji, Radosław Sikorski i Laurent Fabius, wraz z szefem MSZ Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem spotkali się z prezydentem Wiktorem Janukowyczem a następnie planowane jest ich spotkanie z przedstawicielami opozycji.

Espreso TV podała, że ukraińskie władze nakazały przebranie się tituszkom - dresiarzom na usługach rządu - w stroje przypominające te, noszone przez protestujących na Majdanie. Demonstranci obawiają się kolejnych prowokacji i tego, że tituszkom uda się przedostać na Majdan.

Są już bezsprzeczne dowody na to, że milicja i Berkut w Kijowie strzelali do protestujących z karabinów AK-47. Na opublikowanym przez Radio Svoboda filmie widać strzelającego do Ukraińców snajpera: http://vod.gazetapolska.pl/6302-kalasznikowy-i-snajperzy-w-kijowie-rozstrzygajacy-dowodTelewizja Espreso.TV  przedstawiła dowód na to, że w Kijowie są też rosyjskie odziały wojsk służby wewnętrznej.  W czasie szturmu na Majdan jednemu z oficerów oderwano z munduru naszywki. Znajduje się na nich dwugłowy orzeł, rosyjskie barwy oraz napis: „Rosja” oraz „MSW”. Opozycja żąda wyjaśnień i szuka kolejnych dowodów na to, że rosyjskie siły bezpieczeństwa były zaangażowane w pacyfikację Majdanu. To jest prawdziwy dowód i to widział cały świat – stwierdził jeden z przedstawicieli ukraińskiej opozycji podając komunikat o rosyjskiej naszywce w języku ukraińskim, rosyjskim i polskim.


foto: EspresoTV

Relacja dziennikarza Gazety Polskiej Codziennie z Kijowa. Uwaga: 18+ latZ ostatniej chwili:

W Kijowie zabito kolejnego dziennikarza. Ciało 22. letniego Igora Kostenko, dziennikarza  pisma "Sportanalityk" znaleziono w pobliżu Pałacu Październikowego. 

Źródła:
Espreso.TV
niezalezna.pl
wp.pl
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2014, 16:58:20 wysłana przez marylaossowska »

Offline Cytaty

 • UĹźytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 85
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2014, 17:53:30 »
Cytuj
Biały Dom wzywa do pokojowego zakończenia konfliktu na Ukrainie. W specjalnym oświadczeniu wezwano też prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, aby natychmiast wycofał siły bezpieczeństwa z centrum Kijowa.

Autorzy oświadczenia wspominają o "odrażających" obrazach funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, którzy strzelali do ludzi z broni automatycznej. "Stany Zjednoczone będą współpracować z europejskimi sojusznikami w celu pociągnięcia do odpowiedzialności odpowiedzialnych za przemoc na Ukrainie" - głosi oświadczenie Białego Domu. wp.pl

USA przynajmniej wyrażają się stanowczo. Czy zrobią coś więcej i konkretniej - zobaczymy. Bo Europa to na razie gada, gada, gada i grozi Janukowyczowi paluszkiem, a ten się im w gębę śmieje i mówi jedno, a robi drugie. Z gadania - co było wiadomo - nic nie wynika, na Ukrainie coraz więcej ludzi ginie, milicja już oficjalnie będzie strzelać ostrymi nabojami i zapowiedziano, że wojsko użyje siły. Tyle z tego europejskiego gadania - Janukowycz wyraźnie przygotowuje się do stanu wyjątkowego. Wtedy odetną telefony, internet i będą zabijać opozycjonistów bezkarnie, bo Europa - jak zwykle - będzie tylko gadać i gadać. 

Offline Cytaty

 • UĹźytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 85
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2014, 18:20:57 »
No i zaczyna się scenariusz gruziński:

Cytuj
Władze Krymu nie wykluczają odłączenia się od Ukrainy. Taka decyzja może być podjęta w związku z "destabilizacją sytuacji" w tym kraju. O tym, że może dojść do secesji, poinformował przewodniczący krymskiej Rady Najwyższej Władymir Konstantinow, który spotkał się w Moskwie z deputowanymi rosyjskiej Dumy. Konstantinow obarczył zachodnie mocarstwa winą za zamieszki na Ukrainie. Stwierdził też, że grożą one wojną domową. Przewodniczący krymskiego parlamentu powiedział rosyjskim deputowanym, że jeśli dojdzie do kryzysu, Krym może się odłączyć od Ukrainy.

Już przed dwoma tygodniami Rada Najwyższa Krymu podjęła uchwałę o "rozpatrzeniu statusu półwyspu" w obliczu sytuacji na Ukrainie. Dzisiejszym rozmowom w Moskwie z niepokojem przyglądają się ukraińskie służby bezpieczeństwa. Już wszczęły postępowanie w sprawie godzenia w integralność terytorialną Ukrainy podczas spotkania z deputowanymi Dumy.

W autonomicznej, choć należącej do Ukrainy, Republice Krymskiej, Rosjanie stanowią dwie trzecie ludności. W Sewastopolu na Krymie stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska. wp.pl

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2014, 18:49:07 »
Ja myślę, że Europa z wiecznie uśmiechniętą Ashton, jeżdżącą po świecie i niemalże flirtującą z politykami oraz ci wszyscy "głęboko zaniepokojeni" showmani a nie politycy, bo taka jest niestety smutna prawda, boją się zaangażować, bo to by oznaczało konfrontację z Rosją. Już przy Syrii wyszła indolencja zachodnich polityków z narcystycznym prezydentem USA, który wdzięczył się do kamer, szczerząc zęby w pełnym uśmiechu podczas uścisku z Putinem. Zachód i sama Rosja nie chce teraz konfrontacji i tak naprawdę Ukraina pomimo deklaracji i sankcji jakie UE wprowadzi jest osamotniona. Politycy z obu stron pozostawiają inicjatywę samym Ukraińcom szukając bardziej świętego spokoju niż demokracji i poszanowania praw człowieka i niezależności Ukrainy. Tylko Polska tak naprawdę robi coś więcej, choć zbyt mało. Nawet nasz Twitterman na tle tchórzliwych polityków wygląda jak mąż stanu... Ukraina niestety pozostawiona jest sobie...

Czy z człowiekiem, który każe strzelać do własnych obywateli rękoma reżimowych berkutowców, wspieranych rosyjskimi oficerami i snajperami, zasługuje na rozmowy, a wezwania do pokoju z nim, gdy nie stosuje się do żadnych umów mają jakiś sens? W konsekwencji mamy takie obrazki:


 fot. twitter.com/euromaidan

  fot. twitter.com/euromaidan

  fot. twitter.com/euromaidan

  fot. twitter.com/euromaidan

  fot. twitter.com/euromaidan

  fot. twitter.com/euromaidan
 
Niestety są dwa scenariusze, albo będzie wojna domowa na wzór syryjski, albo Janukowycz skończy jak Kadafi, co mu już przepowiadano ze sceny na Euromajdanie...
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 18:54:58 wysłana przez Marcin »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2014, 19:04:54 »
Scenariusz gruziński? Z pewnością zaczyna się podział kraju...Krym chce się odłączyć a na zachodzie jest tak:
 
- miasto Lwów wypowiedziało polityczną podległość Wiktorowi Janukowyczowi i rządowi centralnemu
- w miastach na zachodzie Ukrainy, jak np. Tarnopolu milicja Berkut przechodzi na stronę opozycji a w Kałuszu milicjanci oddali pikietującym komendę demonstrantom swoje tarcze i hełmy.
- zaczyna się rozkład w partii rządzącej, np. w Użgorodzie i Równem rozwiązały się frakcje Partii Regionów w lokalnych radach

Giną ludzie, także ci, którzy nie angażują się w protest (na ulicy Instytuckiej, niedaleko Pałacu Październikowego snajper zastrzelił człowieka, który szedł tam ze swoją żoną). Strzelają też do dziennikarzy - zginęło już dwóch. Od początku tego roku zabito już ponad setkę ludzi, a tysiące zraniono. W międzyczasie Unia Europejska i Ameryka tylko obserwuje Ukrainę i praktycznie nie robi nic, poza gestami i potokiem słów. Na naszych oczach zaczyna się wojna domowa a tak jak pisał Cytaty, politycy z innych krajów jedynie gadają. Aha - sankcje nałożyli. Śmiech na sali...Janukowycz i reszta bandy niby nie ma prawa wjazdu do Europy i niby zamrożą ich aktywa. A oligarcha Achmetow właśnie sobie poleciał prywatnym samolotem do Londynu. I sankcji na dostawę broni rządowi ukraińskiemu już nie nałożono...bo przecież kasę robić trzeba. Czuję się zniesmaczona zachowaniem polityków europejskich i amerykańskich.

Śmierć tych ludzi jest REALNA...dyplomaci europejscy to jakaś kpina!


Oczywiście na indolencji polityków UE i amerykańskich skorzysta Rosja. Putin wysyła swoich doradców i oddziały służb specjalnych na Ukrainę nie po to, żeby wprowadzić na tam pokój, lecz po to żeby ten kraj sobie podporządkować. Jeśli nie uda się przejąć całości, to na początek Krym. A potem resztę - niekoniecznie przy użyciu rozwiązania siłowego. Wystarczą np. "rosyjskie serwery".  Tak, to jest scenariusz gruziński...

"Dziś Gruzja, jutro Ukraina, a potem być może i Polska. " Gruzja już jest w orbicie działań rosyjskich. Po wojnie w Gruzji udało się zastraszyć Gruzinów i wepchnąć kraj na tor prorosyjski. Na naszych oczach Rosja dokonuje próby zdominowania Ukrainy. Dominacja nad tym krajem umożliwi Rosji realizowanie kolejnych etapów polityki imperialistycznej w Europie. Kolejny odcinek tej polityki już został zarysowany...W ramach manewrów z Białorusią Rosjanie ćwiczyli atak atomowy na Warszawę, a w Obwodzie Kaliningradzkim zostały rozmieszczone rakiety typu Iskander...rosyjski minister stwierdził, że Rosja może sobie stawiać rakiety gdzie chce. W międzyczasie Polska Komisja Wyborcza jeździ na szkolenia do Moskwy (już trzy razy !!), by uczyć się od Rosjan jak urządzać i liczyć wybory...
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2014, 17:00:52 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2014, 19:36:53 »
Ukraińcy doświadczają już losu ofiar arabskich dyktatorów. Ich "władze" strzelają do cywilów. Ze zbrodniarzami się nie rozmawia. Z nimi się walczy lub godzi na los niewolników...
Moim zdaniem Julia Tymoszenko ma rację. Paktowanie ze zbrodniarzami tylko ich uwiarygadnia.

Jak brakuje w Białym Domu prawdziwego Prezydenta USA jakim był na przykład Ronald Reagan.
W jego słynnym przemówieniu nazwał komunizm "imperium zła".

President Ronald Reagan - "Evil Empire" Speech

 Taka samo określenie należy się dzisiaj rosyjskiemu imperializmowi.
Jak się słucha wystąpień na Majdanie, to ci ludzie wiedzą z kim naprawdę walczą.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 20:07:01 wysłana przez Uczeń Sokratesa »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2014, 20:05:39 »
Tym bardziej nie rozmawia się z ludźmi, którzy wezwali przeciwko własnemu narodowi obce wojsko!!

Jeden z rannych żołnierzy Berkutu został w szpitalu właśnie rozpoznany jako rosyjski żołnierz. Zidentyfikowano go dzięki tatuażowi - podał na Twitterze Euromaidan PR

Ulice Kijowa zasłane są trupami a snajperzy nadal strzelają. Także w kierunku prowizorycznego szpitala w hotelu Ukraina - właśnie zabito tam kolejną osobę. Złapani Berkutowcy mówili kilka godzin temu, że opuścili ich dowódcy. Ale snajperzy strzelają, więc ktoś im wydaje rozkazy zabijania...

TAK WYGLĄDAJĄ KIJOWSKIE ULICE:

A tak sobie w ciepełku i bezpieczeństwie siedzą gadający politycy...Tusk w swojej kancelarii  (swoją drogą, co tam robią flagi EU? Przecież to kancelaria POLSKIEGO premiera) i Sikorski z resztą polityków UE w rozmowach z Janukowyczem. Na czas rozmów snajperzy nie przestają strzelać!!! 

« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2014, 17:06:45 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2014, 20:54:17 »
Powalił mnie Tusk na łopatki !!  Ma rozwiązanie kryzysu na Ukrainie.

Cytuj
Donald Tusk zaapelował do Polaków: zapalmy świeczki w geście solidarności z Ukrainą wp.pl

Nawet mi się komentować nie chce lenia śmierdzącego "z Dolomitów" w peruwiańskiej czapeczce, nieudolnego błazna, wiecznego chłopczyka goniącego za piłką w krótkich majtkach. Lemingów naprawdę Bozia na rozumie pokarała, że takie coś Polsce na premiera wybrali.

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2014, 20:54:42 »
Boją się zdecydowanych działań, bo Putin ma wycelowane rakiety z głowicami jądrowymi we wszystkie stolice Europejskie i trzyma rękę na kurku gazowym. Wielu decydentów biznesowych ma interesy z mafiozami Rosyjskimi. Unia Europejska i świat ma twarz Ashton... Muszą się układać i uśmiechać do zdjęć z bandytami... Stracą honor, a wojna i tak będzie...

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2014, 21:39:42 »
Wygląda na to, że stał się cud i w parlamencie Ukrainy zebrali się sami opozycyjni deputaci i ci, którzy się zrzekli mandatów Partii Regionów. Przegłosowują hurtem ustawy.

Wp.pl:
Cytuj
Rada Najwyższa Ukrainy zakazała prowadzenia w kraju operacji antyterrorystycznej - podaje agencja Interfax-Ukraina.

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 20, 2014, 22:15:09 »
Ukraiński parlament nakazał też wstrzymanie ognia i powrót do koszar sił MSW. Uchwałę poparło 236 deputowanych w 450-osobowej Izbie. Nadzieję daje też to, że w zachodniej i centralnej Ukrainie siły specjalne MSW, milicja i nawet odziały specjalne milicji Berkut przechodzą na stronę opozycji.

Jest jakaś nadzieja...ale niestety nie sądzę, że teraz już nastąpi spokój na Ukrainie. Janukowycz władzy nie odda i Putin nie pozwoli na wyrwanie się Ukrainy spod wpływów Rosji.

Całkowicie zgadzam się z tym, co napisał The Economist:

"Architektem konfliktu na Ukrainie jest prezydent Rosji Władimir Putin, który chce, by pozostała ona w strefie wpływów Kremla; może sięgnąć po bardziej drastyczne środki nacisku na Kijów. Zachód musi ukarać Putina za ukartowanie konfliktu. Odpowiedzialność za to, że Kijów zamienił się w strefę działań wojennych, ponosi prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz. Ale ostateczny architekt rezyduje na Kremlu: to Władimir Putin"
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2014, 22:24:39 wysłana przez marylaossowska »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2014, 23:36:17 »
W Żytomierzu obalają właśnie pomnik Lenina. Niby to tylko pomnik, ale takie symbole sowieckie są symbolem zniewolenia i obalanie ich jest aktem  zwycięstwa :)

Ленін впав Дунаївці 21.02.2014
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2014, 01:22:06 wysłana przez Marcin »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2014, 00:36:52 »
Wygląda na to, że Ukraińcy zwyciężyli i już koniec satrapy. Oligarchowie uciekają z kraju, a  Służby Bezpieczeństwa w Charkowie palą dokumenty... Identyczna sytuacja jak była u nas. Jednak mikrofilmy są w Moskwie i skopiowane na tajnych serwerach. To kiedyś wyjdzie, ktoś odnajdzie. Teraz czekamy na Białoruś, a potem Rosję, Chiny, Koreę Płn i innych...
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2014, 02:09:23 wysłana przez Marcin »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Krwawe walki na Ukrainie. Zginęło 100 osób
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2014, 02:34:39 »
Na podsumowanie dam krótki filmik oddający atmosferę Majdanu ostatnich dni:Miejmy nadzieję, że są to już zdjęcia historyczne i jutro będziemy mogli pisać o weselszych rzeczach...
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2014, 02:36:20 wysłana przez Marcin »