* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Louis Armstrong - Jazz 1 (16 utworów)  (Przeczytany 1793 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Louis Armstrong - Jazz 1 (16 utworów)
« dnia: Luty 22, 2014, 07:51:18 »
__Louis Daniel Armstrong (ur. 4 sierpnia 1901 w Nowym Orleanie - zm. 6 lipca 1971 w Nowym Jorku) - amerykański trębacz jazzowy, wokalista i kompozytor tego gatunku.

Armstrong urodził się w biednej rodzinie w Nowym Orleanie w stanie Luizjana. Właściwie nigdy nie miał ojca, a jego matka była prostytutką. Na początku uczył się grać na kornecie (podobny do trąbki instrument popularny wśród nowoorleańskich muzyków) w grupie New Orleans Home for Colored Waifs. Uczył się od Bunka Johnsona, Buddy’ego Petita i Joe „King” Olivera. W 1922, Armstrong wyprowadził się do Chicago, gdzie został zaproszony przez Joe „King” Olivera do gry w jego Creole Jazz Band. Armstrong dokonał tu swoich pierwszych nagrań, grając drugi kornet w grupie Olivera. Następnie prowadził własne zespoły Hot Five i Hot Seven. W latach trzydziestych nagrywał z big bandami Fletchera Hendersona oraz własnym. Po II wojnie światowej prowadził mniejsze zespoły pod nazwą All Stars.

Armstrong odegrał znaczącą rolę w historii jazzu. Dzięki swoim umiejętnościom muzycznym oraz błyskotliwej i charyzmatycznej osobowości przekształcił jazz z prymitywnej muzyki tanecznej z murzyńskiego getta na niezwykle popularny na całym świecie gatunek muzyczny. Wyróżniał się swoim stylem gry na trąbce i swoją wokalistyką jazzową, do której wprowadził śpiew scatem
_

Utwory:

01. What a Wonderful World (Weiss - Douglas)
02. Indiana (McDonald - Hanley)
03. Ole Miss Blues (Handy - Daley)
04. The Faithful Hussar (Frantzen)
05. After You've Gone (Creamer - Layton)
06. New Orleans Function: Free as a Bird/Oh! Didn't He Ramble (Tradicional - Handy)
07. Mack the Knife (Brecht - Weill)
08. C'est si bon (It's so Good) (Seelen - Betti - Hornez)
09. When it's Sleepy Time Down South (Rene- Muse - Rene)
10. La Vie en Rose (Louiguy - Piaf - David)
11. The Bucket's Got a Hole in it (Williams)
12. Give me a Kiss to Build a Dream on (Kalmar - Rudy - Hammerstein)
13. Cabaret (Kander - Ebb)
14. On the Sunny Side of the Street (McHugh - Fields)
15. Black and Blue (Razaf - Brooks - Waller)
16. When the Saints Go Marching in (Tradicional - arr. Armstrong)

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.