* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Pejzaż nadmorski - pastela  (Przeczytany 2912 razy)

Offline Puella Clara

• Moderator
Pejzaż nadmorski - pastela
« dnia: Luty 22, 2014, 21:54:36 »
Niestety, nie byłam nad tym wspaniałym morzem i nie malowałam w plenerze. O ile dobrze pamiętam, za wzór posłużyło mi zdjęcie z jakiegoś kalendarza, lecz pojęcia nie mam, jakie miejsce przedstawia. Daję słowo, że nie ingerowałam w zdjęcie graficznie, choć może by się przydało ;)

Puella Clara Pejzaż nadmorski (2003), pastele na papierze

Offline Casper

• Użytkownik
Odp: Pejzaż nadmorski - pastela
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2014, 22:07:37 »
Te kolory i piana są niesamowite:). Kamienie takie mięsiste:). Na mnie robi wrażenie!

Offline Teofil

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2014, 23:50:36 »
Świetnie, że dałaś swój obraz  :)

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2014, 22:21:47 »
Ten Twój obrazek, Puelluńko, jest prześliczny, żywy, świeży, zapiera dech w piersiach. Palmy wskazują, że jest to uroczy, egzotyczny zakątek nad brzegiem oceanu, cudnie oświetlony przez słońce.
Jak pięknie odtworzyłaś pianę z rozbryzgującej się fali o kamienie, śliskość mokrych kamieni i niesamowitą przejrzystość wody na czyściutkim piasku. Wspaniała jest tonacja odcieni wody morskiej od spienionego błękitu, poprzez turkus, szmaragd i szafir, w miarę oddalania od brzegu. Już w oddali wyczuwalny jest ruch zbliżającej się grzywy nowej fali. A te chmury na niebie!

Wszystko wprawiło mnie w zachwyt i upojenie. Czułam, że tam byłam i słyszałam wszystkie odgłosy natury. Oprócz plusku i szumu wody, śpiew ptaków i małpie porozumiewawcze dźwięki, pochodzące ze skrawka gaju palmowego. Dobrze tylko, że nie było krzyczących mew.
Puelluniu! Moi najbliżsi i ja jesteśmy 3x na tak! Masz talent!

P.S. Aha! Pamiętam, jak kiedyś wspominałaś o swoich dwóch futrzanych asystentkach-kotkach, podkradających Ci przy malowaniu pastele w celu zabawowym na podłodze ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 22:06:49 wysłana przez Aniks »

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2014, 22:29:23 »
Pastele są fajne w malowaniu. Nie śmierdzą, nie trzeba ich suszyć, szybko pokrywają duże powierzchnie. Lecz pylą i brudzą dłonie, bo najlepiej jest rozcierać je palcami. Sama nie malowałam tyle, ile bym chciała, ale planuję choć napisać artykuł o malarstwie pastelowym, jeśli tylko czas pozwoli...
Cieszę się, że mogłam sprawić małą niespodziankę i dziękuje za miłe słowa :)

He, he... Aniks dobrze pamięta. Wiele pasteli, i to tych w najlepszych odcieniach, lądowało głęboko pod kanapą. W przypadku tego widoczku zieleń palm jest trochę, hmm dziwna... właśnie z tego powodu.
Aniks, wiem, że Ty kiedyś też rysowałaś i malowałaś, więc skoro ja się odważyłam swoją pracę dać, mam nadzieję ujrzeć tu i Twoje. ;) Pokażesz nam choć kilka?
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2014, 19:17:21 wysłana przez Puella Clara »

Offline marylaossowska

• Maryla
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2014, 23:19:50 »
Fajna pastela. Te kamienie wyglądają całkowicie mokre...widocznie przed chwileczką przeszła przez nie olbrzymia fala. Zdolna jesteś bardzo Puelluś!
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2014, 10:29:24 wysłana przez marylaossowska »

Puella Clara
Luty 22, 2014, 21:54:36 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 2912 | Komentarze: 5

Niestety, nie byłam nad tym wspaniałym morzem i nie malowałam w plenerze. O ile dobrze pamiętam, za wzór posłużyło mi zdjęcie z jakiegoś kalendarza, lecz pojęcia nie mam, jakie miejsce przedstawia. Daję słowo, że nie ingerowałam w zdjęcie graficznie, choć może by się przydało ;)

Puella Clara Pejzaż nadmorski (2003), pastele na papierze
Puella Clara
Wrzesień 05, 2013, 15:11:15 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3466 | Komentarze: 3

____Ta wesoła żabka zaprasza dzieci na portalu http://www.dzieci.rzeczysedno.pl/ do krainy bajek muzycznych i słuchowisk. Sama tak chętnie je "połyka", jak tę muchę :)

Do wykonania animacji wykorzystałam elementy znalezione w sieci, część sama namalowałam. Praca powstała w programach GIMP i Corel PaintShop Photo
____

xx:)

Sierpień 07, 2013, 22:36:56 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 1903 | Komentarze: 2

Kolejna nasza animacja,
tym razem dzieło wspólne.
Maryla zaproponowała obraz bazowy,
główne wykonanie to Uczeń Sokratesa,
ale pomoc Puelli
w animacji mrugania bezcenna.
Miłego małpkowania:)
Puella Clara
Sierpień 07, 2013, 20:57:41 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 2807 | Komentarze: 4

____

Urocza wiewióreczka kosztująca żołędzia i machająca ogonem pokazuje naszym milusińskim na portalu dziecięcym http://www.dzieci.rzeczysedno.pl/ ciekawe filmy i cudowne dobranocki :)

Do wykonania animacji wykorzystałam elementy znalezione w sieci, część sama namalowałam. Praca powstała w programach GIMP i Corel PaintShop Photo.
____
Puella Clara
Sierpień 07, 2013, 20:46:32 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1687 | Komentarze: 2

____

Ten sympatyczny chłopiec prowadzi na naszym portalu dziecięcym http://www.dzieci.rzeczysedno.pl/ do świata gier flash. Widząc jego zadowolenie podczas "puszczania" jojo, można się domyślać, że naprawdę lubi gry i zabawy :)

Do wykonania animacji wykorzystałam elementy znalezione w sieci, część sama narysowałam. Praca powstała w programach GIMP i Corel PaintShop Photo.
____
Strony: [1]
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.