* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Piękno ukryte  (Przeczytany 2886 razy)

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Piękno ukryte
« dnia: Luty 23, 2014, 21:52:42 »
____
Pustynię upiększa to,
że gdzieś w sobie kryje studnię.


Antoine de Saint-ExupĂŠry
____
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2015, 20:49:44 wysłana przez admin »

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Piękno ukryte
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2014, 00:05:00 »
Studnię ... Chyba nie tylko taką ma na myśli Autor:Pustynia odrywa nas od codzienności i może ukierunkować na coś najgłębszego.
Wcale to nie znaczy, moim zdaniem, że w codzienności nie ma studni, tylko jest tak dużo zabawek, że tego możemy nie zauważyć.
Co najważniejsze? Sensu życia, Obecności Boga, Miłości, Prawdy, innych osób i świata?

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Piękno ukryte
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2014, 16:53:03 »
Bardzo głęboka interpretacja, dziękuję... Z Twoimi słowami, Sokratesie, kojarzy mi się twierdzenie, z którym się kiedyś spotkałam. O tym, że Bóg czasem wyprowadza człowieka na pustynię, żeby ten mógł zajrzeć głębiej w siebie, zrozumieć coś i odkryć na nowo drogę swej wiary. To takie swoiste oczyszczenie...
Na pustyni z większą determinacją szuka się studni, to pewne ;)

Myślę, że można odczytać ten aforyzm też z innej strony. Co jeszcze nazwalibyśmy pustynią?
Może nudną i jałową pracę, jak nam się wydaje; kogoś nieciekawego na pierwszy rzut oka, o kim myślimy, że niewiele ma do zaoferowania; a może nasze własne życie, kiedy czujemy, że stanęliśmy w miejscu i kręcimy się tylko w kółko? Wszędzie jednak jest potencjalna studnia, którą tylko odkryć należy i zobaczymy, że nawet w nudnej pracy jest coś ciekawego i sensownego, ktoś nieciekawy okaże się skrywać pasję, która i nam się udzieli, a przed nami w życiu otworzy się nowa droga i nowe perspektywy... Tylko trzeba umieć dojrzeć to piękno ukryte.

Offline Casper

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 433
Odp: Piękno ukryte
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2014, 22:52:11 »
Bardzo ciekawe porównanie do pustyni nieciekawych w naszych oczach ludzi, miejsc i sytuacji. Chyba trudniej nawet tam odkryć studnie niż na prawdziwej pustyni.
Czasem ludzie pokazują nam jak na pewno nie powinniśmy się zachowywać...

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.