* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Cały świat  (Przeczytany 2356 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Cały świat
« dnia: Luty 23, 2014, 22:06:54 »
____
Dla całego świata
jesteś tylko jednym z wielu,
lecz jest ktoś
dla kogo jesteś całym światem.


Antoine de Saint-ExupĂŠry
____

Offline Uczen_Sokratesa

  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: Cały świat
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2014, 00:02:40 »
Dla Boga jesteśmy całym światem... Wierzę , że on widzi w nas coś czego nikt inny nie domyśla się nawet.
Na pewno każdy jest dla kogoś  z ludzi ważny i potrzebny. Skoro jesteśmy,  to byliśmy potrzebni!

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Cały świat
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2014, 13:13:27 »
Zawsze mnie zadziwiała i zachwycała myśl, że choć jest, było i będzie tyle ludzi na świecie, to Bóg poświęca każdej istocie ludzkiej tyle samo uwagi i może być "cały na wyłączność" każdego człowieka, będąc jednocześnie w tak samo pełnym kontakcie z każdym innym. Oczywiście od nas zależy, na ile pozwolimy Mu się do nas zbliżyć. Jednak dla Boga każdy z nas jest Jego dzieckiem, często zagubioną owieczką, którą nawet bardziej trzeba się zainteresować.

Czy Antoine de Saint-ExupĂŠry myślał o Bogu pisząc słowa aforyzmu? Nie wiem, chyba raczej o człowieku, dla którego ktoś może być szczególnie ważny, będąc jednocześnie jednym z wielu dla innych. To jest bardzo wzruszające i miłe, ale nie jest dobrze opierać całego swojego świata na innym człowieku, choćby nie wiem jak kochanym.
Przyszło mi jeszcze coś do głowy. Dla naszych zwierzaków często jesteśmy "całym światem" :)

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.