* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Zwierzęta potrafią wydawać zadziwiające dźwięki!  (Przeczytany 2749 razy)

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: Zwierzęta potrafią wydawać zadziwiające dźwięki!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2014, 22:06:37 »
Dobre! Podobał mi się bokser wyjący jak syrena okrętowa i kozy ;D
Jeśli chodzi o koty, to ci, którzy dobrze je znają, wiedzą, w jakich okolicznościach wydają takie dźwięki. I nie zawsze jest do śmiechu wtedy, zwłaszcza kotu.
Aha! Papuga na ramieniu pana była super :D

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2014, 22:26:34 »
Fajne są te zwierzaki wydające różne dźwięki, w reakcji na jakieś odgłosy, czy ludzkie prowokacyjne hasełka lub znaki. Niektóre pieski jakby coś mówiły. Papuga kakadu zbulwersowana wykrzykiwała swoje "racje".

Kot kłapiący pysiem i wydający dziwne dźwięki prawdopodobnie widział ptaka, może wysoko w klatce. Znam takie zachowania z obserwacji naszych kotów na przestrzeni lat. Dokładnie tak samo kłapały, widząc ptaka za oknem :)

Mój pupilek kiedyś z nami oglądał z zainteresowaniem program przyrodniczy w tv, w którym były różne ptaszki ćwierkające i śpiewające. Kiedy jednak na ekranie pojawiły się tylko małpy, zeskoczył z krzesła i podenerwowany wspiął się bliżej telewizora. Najpierw łapką macał ekran, potem zdziwiony zaglądał za telewizor, to znów patrzył na ekran. W końcu bardzo zdegustowany poszedł do innego pokoju, rozmyślając zapewne, co mogło stać się z tymi ptaszkami, bo nie widział, żeby odlatywały! :)

Offline Casper

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2014, 00:32:24 »
Mój kot na widok ptaków na balkonie skoncentrował się i skok! Tylko po drodze była szyba... Więc było buuum. Na szczęście wszystko ok:)
Te ptaszki to chyba koty mają genetycznie zapisane jako obiekt do polowania.
Też ogląda telewizję :) . Mam wrażenie, że koty są naprawdę inteligentne :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2014, 00:34:39 wysłana przez Casper »

trzynastka

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2014, 07:27:40 »
Koty dokładnie wiedzą, że od ptaków dzieli ich szyba i nie mają do nich dostępu :D Wtedy okropnie się ekscytują i wydają niesamowite dźwięki. Takie "kląskanie", kłapanie pyszczkiem, pomiałkują ale zupełnie inaczej niż w zwyczajnych okolicznościach. Twój kot widocznie jeszcze nigdy nie był na parapecie, albo tak się podekscytował, że o Bożym świecie zapomniał i miał jedną myśl "muszę dorwać tego ptaka".

Offline Casper

• Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2014, 23:02:37 »
Mój kot jest bardzo młody. Dopiero się nauczył co to jest szyba:). Drugi raz czegoś takiego nie zrobił. Swoją drogą strasznie przeżył te ptaki... Koniecznie chciał je dostać!
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2014, 23:08:10 wysłana przez Casper »

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2014, 19:23:33 »
Dobrze, Casprze, że Twojemu kotkowi nic się nie stało przy tym uderzeniu w szybę. Na pewno zapamięta tę bolesną lekcję.

Opowiem teraz o innym (niż wspominałam) naszym kocie, poniekąd największym "ancymonie".
Zainteresowany sikorkami skubiącymi zawieszoną na gałęzi słoninkę, zajął miejsce obserwacyjne przy oknie. Jednak denerwował się, gdyż szyby w tym kuchennym oknie były zaparowane. Nagle, ku naszemu zdziwieniu, zaczął energicznie trzeć szybę prawą łapką, aż zrobiło się przezroczyste okienko! Wtedy dopiero zaczął ceremonię kłapania pysiem, kląskania i wydawania dziwnych odgłosów. Oczy śledziły każdy przylot i odlot sikorek, jakby w transie...

Wiosną i w lecie w ogródku każdy kot obserwujący ptaszki zachowuje się cichutko. Dobrze wiedzą, jak w okresie wysiadywania jaj i karmienia piskląt ptaki potrafią być agresywne. Zwłaszcza boją się sójek. I my też! :)

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2014, 19:25:23 »
Kiedyś wspomniałam o kozie-żywicielce, którą mieli moi teściowie w czasie okupacji. Mieszkała jako członek rodziny w domu, a do ogrodu owocowo-warzywnego była tylko wyprowadzana, bo sama zrobiłaby nie lada spustoszenie. Poza tym ktoś mógłby ją ukraść w tych ciężkich czasach.

W domu miała swojego domniemanego "wroga" - drugą kozę z potężnymi rogami, która "mieszkała" w lustrze szafy. Widząc ją, koza teściów rozpędzała się i dzielnie walczyła. Wielokrotnie się cofała i znów atakowała. Wydawała przy tym nieartykułowane dźwięki meczenia, sapania, stękania itp. Mimo mocnych uderzeń, lustro przetrwało do dziś, jednak ma dużo pościeranych miejsc.

A na marginesie - koza czuła się naprawdę członkiem rodziny. Na przykład podczas rodzinnego odpoczynku w ogrodzie wskakiwała teściowi na kolana. Przynoszono więc krzesło i dla niej :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2014, 17:36:21 wysłana przez Aniks »

Offline Casper

• Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2014, 03:42:11 »
Koza zje wszystko, a daje mleko.  Słyszałem o pomaganiu w Afryce przez kupno krowy! Wtedy nie ma głodu i jeszcze prestiż rodziny rośnie. Koza na krześle ...
Taka jak ta?

Offline Casper

• Użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 15, 2014, 03:49:52 »
Mój kot jest suuuper. :) Już pamięta na pewno. On sobie poukładał  wszystkie miejsca w domu i jest teraz kot  "zakorzeniony".

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.