* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Majdan przejmuje władzę i lustruje, a Putin straszy wariantem gruzińskim.  (Przeczytany 1348 razy)

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561

fot. twitter.com/euromaidan
_____
Od kilku dni zwycięstwo majdańskiego powstania objawia się na każdym polu. Wolni Ukraińcy niszczą symbole komunistycznego zniewolenia. Odwoływani są ze stanowisk wszyscy odpowiedzialni za przelew krwi i prześladowanie opozycji. Prokuratura wszczęła dochodzenia w wielu sprawach, które wychodzą na światło dzienne. W parlamencie kasowane są niedemokratyczne ustawy i uchwały wymieniające skompromitowanych polityków. Parlamentarzyści przygotowują się do utworzenia nowego rządu koalicyjnego.
_____

Miał on powstać we wtorek, jednak nie udało się dogadać i termin przesunięto na środę. W internecie i mediach pokazywane jest niewyobrażalne bogactwo Janukowycza i innych sowieckich kolaborantów. Wyławiane są zatopione w Dnieprze i publikowane przez dziennikarzy dokumenty pokazujące zbrodnicze plany Janukowycza, fałszerstwa wyborcze Partii Regionów i inne przestępstwa. Majdan domaga się lustracji. Trwa desowietyzacja Ukrainy. Obalono w ciągu kilku dni ponad 90 pomników Lenina, miedzy innymi największy piętnastometrowy w Krzemieńczuku. Ze szczytu budynku Rady zdjęto sowiecką gwiazdę, a komunistyczne nazwy ulic zmieniane są na "Bohaterów Majdanu" i inne symbole powstania. Ukraina nazywana jest żartobliwie Leninopadem. Ukraińcy upamiętniają bohaterów i powstaje mit Majdanu. Niestety w Charkowie i kilku innych miastach nadal znajdują się przeciwnicy Majdanu i zdarzają się pobicia aktywistów. Jednak coraz więcej ludzi utożsamia się z rewolucją Majdanu  i nową Ukrainą widząc, że jest to powstanie patriotyczne przeciwko okupacyjnej, prokremlowskiej władzy, a nie tylko walka o władzę jak wpajała reżimowa i rosyjska propaganda. Pokazywane w mediach bogactwo i zepsucie polityków odnosi skutek i poplecznicy Janukowycza topnieją jak "rosa na słońcu".

Dyplomaci zachodni apelują o demokrację i obiecują pomoc finansową. Tymczasem Rosja nieustannie próbuje wymuszać postanowienia umowy z Janukowyczem oskarżając dyplomatów o brak konsekwencji. Miedwiediew nie uznał nowych władz na Ukrainie. Dzisiaj Putin straszy możliwą interwencją. Krążą informacje o ruchach wojsk w rosyjskiej bazie na Krymie. Putin chce dać paszporty Rosjanom na Ukrainie, aby mieć potem pretekst do interwencji w celu obrony swoich obywateli. Wszystko wskazuje, że Kreml testuje lub raczej straszy Ukrainę wariantem gruzińskim. Na celowniku jest Krym, na którym agenci wpływu podburzają Rosjan do proklamowania niepodległości Krymu, czy nawet przyłączenia do Rosji. Wszyscy jednak eksperci zgodnie twierdzą, że jest to tylko gra psychologiczna. Putin nie odważy się na bezpośrednią interwencję.

Natomiast Chiny wystosowały w poniedziałek "gotowca dyplomatycznego", pozostawiając sprawy Ukrainy w rękach Ukraińców. Można to odczytać jako pewien sygnał dla Putina, aby sobie nie myślał, że może manipulować Chinami jak innymi krajami.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 17:02:13 wysłana przez Marcin »

trzynastka

  • Gość
Na Krymie sytuacja jest zdaje się o wiele bardziej skomplikowana niż przedstawiają ją media. Nie jest tak prosto, że wspierani przez Putina Rosjanie, których jest tam ponad 60% chcą oderwania od Ukrainy, albo wręcz przyłączania do Rosji a zwolennicy Majdanu chcą zatrzymać region przy państwie ukraińskim. W grę wchodzi jeszcze najwyraźniej inna siła - Tatarzy krymscy, którzy chcą czego? Bardzo wyraźnie widać to na filmie:


Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Okazuje się, że sukces Ukraińców i nadzieja na wejście w przyszłości tego kraju do normalnego świata skutecznie przebija opłacanych przez Putina propagandystów. I jestem prawie pewny, że po kilkudniowym wymachiwaniu rosyjskimi flagami skończy się impreza. Ukraińcy prawdopodobnie skoncentrują tam swoje wojska i wyślą tysiące milicjantów, żeby wyłapywali każdego rusofila.


For. twitter.com/euromaidan

Na tabliczkach jest napisane: "Jestem Ruskim, chcę żyć w Ukrainie" i "Jestem obywatelem Ukrainy".
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2014, 01:35:57 wysłana przez Marcin »