* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Zapomniana melodia (1938)  (Przeczytany 1643 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1354
Zapomniana melodia (1938)
« dnia: Luty 27, 2014, 19:52:15 »
W Instytucie Dokształcającym dla Dziewcząt funkcję nauczyciela muzyki pełni konserwatywny prof. Frankiewicz. Pewnego dnia zjawia się w pensjonacie jego bratanek - Stefan. Stryj, znając skłonność siostrzeńca do hulanek i łamania serc niewieścich, pragnie się go jak najszybciej pozbyć. Stefan udaje się na pobliską przystań, gdzie wpada do wody. Trafia na powrót do mieszkania stryja jako cudem ocalony topielec. Zapytany o nazwisko, nie chcąc kompromitować stryja podaje nazwisko Roxy - taki napis dostrzega bowiem na wodzie kolońskiej. Okazuje się, że Roxy to nazwisko właściciela firmy kosmetycznej, konkurującej z firmą niejakiego Rolicza - ojca jednej z pensjonarek Helenki i głównego sponsora Instytutu. Od tej chwili Rolicz będzie brał Stefana za wroga i syna konkurencji, a pech chce, że Helenka i Stefan zakochują się w sobie...Scenariusz: Jan Fethke, Napoleon Sądek, Ludwik Starski
Reżyseria: Konrad Tom, Jan Fethke
W rolach głównych:  Helena Grossówna, Aleksander Żabczyński, Antoni Fertner, Michał Znicz, Jadwiga Andrzejewska
Gatunek: Muzyczna komedia romantyczna
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2016, 17:18:03 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.