* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Szatan z siódmej klasy (2006)  (Przeczytany 1295 razy)

Offline marylaossowska

• Maryla
Szatan z siódmej klasy (2006)
« dnia: Marzec 02, 2014, 06:39:18 »
_Lata 30. XX wieku. W majątku Iwona Gąsowskiego pod Wilnem pojawia się Francuz, który koniecznie chce kupić zadłużoną posiadłość i chylący się ku upadkowi dom. Właściciel nie chce jej sprzedać i wtedy z domu giną stare drzwi. Najpierw jedne, potem drugie... Profesor gimnazjum, Piotr Gąsowski, historyk, prosi swego najbystrzejszego, znanego z detektywistycznych zdolności ucznia, Adama Cisowskiego, o pomoc w rozwiązaniu zagadki niezrozumiałych kradzieży w domu jego brata. A wszystkiemu winien odnaleziony w Paryżu w 1936 list Kamila de Berier, pułkownika armii napoleońskiej, który w czasie odwrotu spod Moskwy, tuż przed śmiercią, pozostawił wskazówki dotyczące ukrytego skarbu.
_

Reżyseria: Kazimierz Tarnas
Scenariusz: Kazimierz Tarnas, Tomasz Piotrowski
W rolach głównych: Bartosz Fajge, Katarzyna Bator, Wojciech Malajkat, Krzysztof Globisz, Katarzyna Pypno, Tomasz Koźlik, Krystyna Tkacz, Justyna Sieńczyłło
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 21:50:08 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
Odp: Szatan z siódmej klasy (2006)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2014, 04:02:35 »
Jejku ... jaką miałem fajną zabawę. Udało się pokazać autorom filmu Polskę jaka nie umarła jeszcze i może obudzi się niedługo.
Polskę rodzin i zdrowych uczuć ...
Polecam wszystkim:).
Dziękuję Marylko za znalezisko i wstawienie. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 04:09:41 wysłana przez Uczeń Sokratesa »

Offline marylaossowska

• Maryla
Odp: Szatan z siódmej klasy (2006)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2014, 23:16:40 »
Cała przyjemność po mojej stronie  ;D  Bardzo lubię "Szatana z siódmej klasy". Książkę w dzieciństwie czytałam pewno ze trzy razy, a film obejrzałam też zapewne ze trzy. Umieściłam go na stronie rzeczysedno.pl już wcześniej, jako posklejaną z kawałków na YT playlistę, lecz niestety kawałki poznikały. Miałam jednak szczęście, bo ktoś umieścił cały film. Nie wiem jak na długo będzie na YT  >:(, ale cieszmy się, że jest.

Nie tylko "Szatana z siódmej klasy" lubiłam w dzieciństwie, ale zaśmiewałam się też nad innymi powieściami Kornela Makuszyńskiego. Szczególnie bawiła mnie "Panna z mokrą głową". Nie widziałam jeszcze wersji filmowej...może pojawi się na YT. Będę "polować" na nią  :D

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.