* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: 30 - metrowa asteroida bliżej Ziemi niż Księżyc.  (Przeczytany 2589 razy)

Offline Casper

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 433
30 - metrowa asteroida bliżej Ziemi niż Księżyc.
« dnia: Marzec 05, 2014, 23:52:53 »


Dzisiaj w nocy z szybkością 15km/s przeleciała w odległości 290 tys. km (0.9 odległości od Księżyca)  asteroida. Została odkryta dopiero 28 lutego, czyli o żadnej misji ratunkowej nie było mowy. To wymowna koincydencja z Popielcem. Możliwe straty większe niż spowodowane przez meteoryt z Czelabińska.
 "Prochem jesteś i w proch się obrócisz"...

Asteroide 2014 DX110 cercano a la Tierra (5 de Marzo de 2014) - Asteroid 2014 DX110

Offline Puella Clara

 • Moderatorzy
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: 30 - metrowa asteroida bliżej Ziemi niż Księżyc.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2014, 18:45:30 »
To jest dla mnie niesamowite. Mimo że posiadamy wysoko wyspecjalizowany sprzęt, który pozwala wykryć duże obiekty kosmiczne w odległości kilkudziesięciu lat świetlnych od Ziemi, to wciąż jesteśmy bezradni w znalezieniu mniejszych. A mogą przecież stanowić one duże zagrożenie dla nas.
Ta asteroida przeleciała akurat bezpiecznie, ale co by było, gdyby miała orbitę kolizyjną z Ziemią? Szerokość 30 metrów to nie żarty. Dla porównania meteoryt czelabiński miał średnicę ok. 17 metrów, a i tak, gdyby nie eksplodował nad powierzchnią ziemi, tylko w nią uderzył, straty byłyby znacznie większe.

We wrześniu 2013 przeleciała 15-metrowa asteroida w odległości mniejszej niż wysokość orbity satelitów geostacjonarnych, wykryta zaledwie kilka godzin przedtem! Początkowo naukowcy myśleli, że to jakiś nasz kosmiczny śmieć...

Czymże jest nasza nauka i technika wobec sił, nad którymi nie mamy władzy? Ludzie są zbyt pyszni. Wystarczy jedna chwila...
"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" - dopowiem za Tobą, Casprze.

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: 30 - metrowa asteroida bliżej Ziemi niż Księżyc.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2014, 21:14:44 »
Nie musimy w niebie dopatrywać się zagrożenia. Bardziej realna jest "rosyjska ruletka"... Kto się spodziewał, że pojawi się taki meteor nie tak daleko od naszej granicy. On trzyma palec na spuście i naprawdę nie wiadomo co będzie...

Offline Kera

 • UĹźytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 96
Odp: 30 - metrowa asteroida bliżej Ziemi niż Księżyc.
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2014, 22:06:28 »
No właśnie, kto by się spodziewał! Wyskoczyła ta sprawa jak tamta asteroida nagle i niespodziewanie, chociaż analitycy polityki Putina mogli podejrzewać coś takiego.
A w ogóle to w sieci krążą plotki, że Putin ma guza mózgu i dlatego tak dziwnie i nieracjonalnie się zachowuje. Podobno Angela Merkel po rozmowie telefonicznej z nim powiedziała, że jest jakiś inny.

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.