* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: "Kolacja na cztery ręce" - Paul Barz - słuchowisko radiowe  (Przeczytany 2947 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
"Kolacja na cztery ręce" - Paul Barz - słuchowisko radiowe
« dnia: Marzec 06, 2014, 19:32:55 »
Punktem wyjścia sztuki "Kolacja na cztery ręce" Paula Barza jest zdarzenie fikcyjne - osobiste spotkanie Bacha z Haendlem w roku 1747 z okazji przyjęcia Bacha do Towarzystwa Nauk Muzycznych, którego pierwszym i jedynym członkiem honorowym Haendel był od 1745 roku. W rzeczywistości, mimo wielu paraleli w życiorysach, obaj muzycy nigdy się nie spotkali.
____Fikcyjnie wykreowana sytuacja spotkania cenionego i dobrze wynagradzanego Haendla i biednego kantora, Bacha, to okazja do walki o prym w kompozytorskim świecie. Kto jest większym artystą? Czyje dzieło jest wybitniejsze - „Mesjasz" Haendla czy „Pasja wg świętego Mateusza"? Postaci dramatu nieustannie próbują przesunąć szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Na naszych scenach sztuka grana była przez słynne duety: Wilhelmi - Gajos, Wołłejko - Dmochowski,  Nowicki - Bińczycki.

W słuchowisku występują również wyśmienici aktorzy:
Marian Opania jako Bach i Krzysztof Wakuliński jako Haendel.
Adaptacja i reżyseria: Janusz Kukuła
Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska
Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski
____
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2017, 21:09:44 wysłana przez admin »

Offline Kera

  • UĹźytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 96
Odp: "Kolacja na cztery ręce" - Paul Barz - słuchowisko radiowe
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2014, 22:01:03 »
Ja widziałam to w telewizji, jak grali Nowicki i Bińczycki. Super sztuka, doskonale zagrana, zabawna i bardzo wciągająca, pomimo że tylko dwie osoby są.

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.