* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Rosja - Długie ręce władzy  (Przeczytany 1733 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Rosja - Długie ręce władzy
« dnia: Marzec 07, 2014, 00:46:30 »
__Formalnie Rosja jest demokracją. Naród wybiera prezydenta i parlament w wolnych wyborach. W rzeczywistości wybór jest fikcją i ogranicza się do kandydatów podsuwanych wyborcom przez reżyserów rosyjskiej sceny politycznej. To dzięki nim prezydentem na drugą kadencję został schorowany i skompromitowany Jelcyn. Te same kręgi zdecydowały później o zwycięstwie Putina, który na początku prezydenckiego wyścigu miał zaledwie 3 procent poparcia. I to one wyniosły teraz do władzy Miedwiediewa, który został namaszczony przez Putina. Same wybory stały się czystą formalnością.

Niepokorni dziennikarze, polityczni dysydenci i zbuntowani członkowie establishmentu, którzy odważyli się krytykować prezydenta, są w najlepszym przypadku marginalizowani, najczęściej zamykani w więzieniach lub zabijani. Ludzie, którzy otwarcie wiążą Kreml na przykład z przypisywanymi Czeczeńcom zamachami bombowymi, giną w budzących grozę okolicznościach. Los Anny Politkowskiej, Aleksandra Litwinienki czy Asłana Maschadowa miał działać odstraszająco na potencjalnych krytyków władzy.

Kto za nią stoi? Podczas spotkania z oficerami FSB, niegdyś KGB, prezydent Putin złożył symboliczny meldunek z wykonania zadania, które polegało na infiltracji władzy przez tajne służby, natomiast agent oskarżany o zabójstwo brytyjskiego obywatela Litwinienki mógł skorzystać z parlamentarnego immunitetu, który chroni go przed wnioskiem o ekstradycję. To tylko dwa spośród wielu argumentów przytaczanych przez autorów filmu demaskującego rzeczywiste korzenie putinowskiej demokracji.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2015, 19:42:11 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.