* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Świat fotografii Jodi Cobb  (Przeczytany 2738 razy)

Offline Kera

  • UĹźytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 96
Świat fotografii Jodi Cobb
« dnia: Marzec 10, 2014, 23:42:07 »

Jodi Cobb
____Jodi Cobb jest jedną z najlepszych fotografek reportażowych na świecie. Ukończyła dziennikarstwo i sztukę na Uniwersytecie Missouri. Jako dziecko podróżowała po świecie ze swoją rodziną, a dorastała w Iranie. Obecnie mieszka w Waszyngtonie.

Współpracuje z National  Geographic. Zasłynęła z wykonania pięknych zdjęć kobiet Arabii Saudyjskiej oraz jako jedna z nielicznych ukazała tajemniczy świat gejsz w Japonii. Ostatnio pracowała nad przeglądem wyobrażeń o urodzie w różnych kulturach świata. Pokazywała też przejawy niewolnictwa w XXI wieku.

Jej zdjęcia przesiąknięte są kobiecym ciepłem, delikatnością oraz intymnością. Wielokrotnie zdobywała nagrody w konkursie World Press Photo i mnóstwo innych wyróżnień. Pisze również książki. Podróże, które odbywa często są trudne i niebezpieczne, ale efekty pracy rekompensują jej to z nawiązką :)
____

W jaki sposób Jodi Cobb udaje się dotrzeć blisko do ludzi?
"Najlepsze zdjęcia wychodzą wtedy, gdy zaangażujemy się w proces wzajemnego poznawania się"
"Gdy fotografuję ludzi, muszę być niekłopotliwa, mała i ustawna. A kiedy jestem w pokoiku gejszy albo za kulisami pokazu mody, nie chcę, żeby z każdego kąta błyskały flesze".
"Trzeba docierać do ludzi, ale to czas, który następnie z nimi spędzamy, zdobywając ich zaufanie, sprawia, że ich życie może się rozgrywać przed obiektywem aparatu"

Zapraszam na pokaz slajdów fotografii Jodi Cobb:
_
Aby przeglądać zdjęcia, klikaj je jedno po drugim:

1) Etiopska piękność
2) Chłopiec mechanik
3) Kobieta Beduinka
4) Uczniowie pod czerwonymi parasolami
5) Gejsza młoda
6) Gejsza starsza
7) Gejsza z papierosem
8.) Gołębie na Placu Św. Marka
9) Huli Wignam (Papua Nowa Gwinea)
10) Kobieta Padaung z dzieckiem
11) Kobiety noszące cegły
12) Matka i dziecko (Etiopia)
13) Modelka (Model Fashion Week)
14) Plaża Jiddah (Arabia Saudyjska)
15) Taniec ognia (Bora Bora)
16) Trzecia płeć (Tajlandia)
____

A teraz możemy zobaczyć Jodi w trakcie pracy. Tu - w zimowej scenerii Korei Południowej:
Seoul Winter with Jodi Cobb
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2014, 23:43:44 wysłana przez Kera »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Świat fotografii Jodi Cobb
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2014, 23:20:09 »
Ciekawe zdjęcia wybrałaś i fajny artykuł napisałaś, Kerusiu :)
Jeśli chodzi o gejsze, to Jodi Cobb chyba faktycznie zdobyła ich zaufanie, bo wpuściły ją do swojego świata. Ta gejsza z papierosem... to naprawdę niezwykłe. Pokazać się w tak obciachowej sytuacji!
Znalazłam jeszcze dwa zdjęcia autorstwa Jodi Cobb pokazujące gejsze "w trakcie szykowania się" oraz jedno, piękne i subtelne - wspólne czytanie czasopisma.
______

« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2014, 00:34:33 wysłana przez Puella Clara »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.