* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Rosja koncentruje wojska na wschodzie i południu Ukrainy  (Przeczytany 2198 razy)

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Rosja koncentruje wojska na wschodzie i południu Ukrainy
« dnia: Marzec 12, 2014, 22:33:16 »

Fot. twitter.com/EuromaidanPR
____
Ostatnie dni to wzmożone działania dyplomacji Zachodniej w celu zatrzymania Rosyjskiej aneksji Krymu. Jednak Rosja nie tylko nic sobie już z tego nie robi, ale w poczuciu siły już nawet nie ukrywa faktu koncentracji wojsk przy wschodnich i południowych granicach Ukrainy.

Ospała dyplomacja USA i Unii Europejskiej od kilku dni niczym mantrę powtarza obietnice i straszy Rosję sankcjami, potępiając aneksję Krymu. Jednak opieszałe Niemcy niechętne sankcjom wyhamowują skutecznie te zabiegi. Znacznie przyspieszono aktywność dyplomatyczną.


Dziś z Donaldem Tuskiem Spotkała się Angea Merkel:
Cytuj
Ustaliliśmy z panią kanclerz, że jest potrzeba jedności Unii Europejskiej w krytycznych relacjach z Rosją i naszych działaniach na rzecz wsparcia Ukrainy - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej z przebywającą w Warszawie kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Jak dodał, we wszystkich kluczowych kwestiach dotyczących kryzysu ukraińskiego i wyjścia z tego kryzysu Polska i Niemcy mają takie samo zdanie. - Pożytecznym byłoby jak najszybsze podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą. Powinno to nastąpić w przyszłym tygodniu na najbliższym posiedzeniu Rady Europejskiej - dodał Tusk.
wp.pl

Sekretarz stanu USA John Kerry od dłuższego czasu niemal codziennie rozmawia z dyplomatami Rosji, Ukrainy i innych państw zainteresowanych sprawą Ukraińskiego kryzysu. Z jednej strony straszy sankcjami, z drugiej szuka rozwiązań pokojowych, na co Rosja reaguje niespotykaną dotąd arogancją, a żołnierze rosyjscy nasycają Krym i całkowicie przejmują kontrolę nad półwyspem. Zabiegi te wydają się być mało skuteczne, wobec wyraźnej chęci konfrontacji militarnej z Zachodem ze strony kremlowskich polityków.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) złapała szpiega i rosyjski zwiad na terenie Ukrainy, a wojskowi donoszą o znacznej koncentracji rosyjskich wojsk przy wschodnich i południowych granicach państwa. Ogłoszono formowanie Gwardii narodowej z ochotników, rekrutujących się przeważnie z samoobrony Majdanu. Ministerstwo obrony nie zamierza wysyłać wojsk na Krym, ale koncentruje się na obronie terytorium wobec możliwego ataku wojsk rosyjskich.

Media rosyjskie prowadzą kampanię oszczerstw wobec nowych władz Ukrainy, ale również wobec Polski. Już nie tylko oskarżają nas o pośredniczenie w akcjach wywiadu USA i szkolenie aktywistów, ale nawet o chęć odbudowania imperium dawnej Rzeczpospolitej.

Z Barakiem Obamą spotkał się Arsenij Jaceniuk:
Cytuj
Prezydent Barack Obama zapewnił ukraińskiego premiera Arsenija Jaceniuka, że USA "będą stać z Ukrainą" w jej staraniach o zachowanie integralności terytorialnej i suwerenności. Obama ostrzegł też, że jeśli Moskwa nie zmieni kursu, Zachód będzie zmuszony obciążyć ją kosztami.
wp.pl

_________
Źródła:
https://twitter.com/EuromaidanPR
http://espreso.tv/
http://niezalezna.pl/
http://wiadomosci.wp.pl/
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2014, 22:43:21 wysłana przez Marcin »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Rosja koncentruje wojska na wschodzie i południu Ukrainy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2014, 10:16:32 »
Wczoraj w centrum Doniecka we wschodniej Ukrainie odbyła się manifestacja na rzecz jedności kraju pod hasłem "Za jedną Ukrainę".  Demonstrujący zostali napadnięci przez uczestników prorosyjskiego wiecu. Trzy osoby zostały zabite, a około 50 osób jest rannych. Ukraińska telewizja twierdzi, że wielu uczestników zamieszek przyjechało do Doniecka z Rosji.Inne, bardzo interesujące reportaże Vice News z Ukrainy można znaleźć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Rosja koncentruje wojska na wschodzie i południu Ukrainy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2014, 15:51:47 »
Giną Ukraińcy, a Rosja mówi o pomocy swoim w Doniecku... To się nazywa ruski koszmar. W efekcie jak walnie w Rosję jakiś meteoryt albo Chiny wezmą sobie ich Syberię, to współczuć im będa tylko świeci, bo normalny człowiek powie : należy się!

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Rosja koncentruje wojska na wschodzie i południu Ukrainy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2014, 20:05:13 »
Cytuj
Trybunał Konstytucyjny Ukrainy uznał decyzję władz Autonomicznej Republiki Krymu o przyłączeniu się do Rosji oraz zaplanowane na niedzielę referendum w tej sprawie za niezgodne z ukraińską ustawą zasadniczą. Trybunał nakazał rządowi Autonomii niezwłoczne wstrzymanie przygotowań do referendum, w tym jego finansowania, oraz zobowiązał go do zniszczenia kart do głosowania i materiałów agitacyjnych.

"Niedzielne referendum ws. przyłączenia Krymu do Rosji nie będzie miało skutków prawnych ani legitymacji politycznej. Plebiscyt jest sprzeczny z konstytucją Ukrainy i prawem międzynarodowym"- oświadczył sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

Mówić sobie mogą... i co to da? Rosjanie koncentrują wojska na południu i wschodzie Ukrainy, prowadzą manewry przy granicy. Ukraińska Państwowa Straż Graniczna przerzuca swe siły z obwodów zachodnich na wschód. Wynik referendum jest oczywisty, zanim jeszcze się odbyło. Wczorajsze zamieszki to przedsmak i pokazówka, jak Rosjanie będą traktować Ukraińców...

Cytuj
Mustafa Dżemilew, przewodniczący Medżlisu Tatarów krymskich oraz Rady Przedstawicieli Narodu Krymskotatarskiego, zwrócił się do ONZ i NATO o wprowadzenie na teren Krymu sił pokojowych.

Czy uda się nie dopuścić do rozlewu krwi? Czy siły pokojowe tak naprawdę spełniłyby swoje zadanie? Czy na odsiecz Tatarom nie przybędą przypadkiem inni muzułmanie?

"Rosjanie na Ukrainie mają więcej praw niż w Rosji! Nie potrzebuję ochrony Putina" - takie transparenty też się zdarzają na pochodach. Czy Rosjanie ukraińscy faktycznie tak nagle zapragnęli do "Matuszki Rassiji"? Część na pewno się boi nowej władzy na Ukrainie, ale oczywistym jest, że to Putin wszystko napędza.

W tyglu coraz goręcej. Za kilka dni może eksplodować. Daj, Boże, żeby nie...

Cytaty z niezależna.pl