* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Fantastyczne światy - galeria grafiki  (Przeczytany 1530 razy)

Offline Puella Clara

• Moderator
Fantastyczne światy - galeria grafiki
« dnia: Marzec 13, 2014, 21:25:16 »

Sekretny Las
____Od niepamiętnych czasów człowiek przenosił się w świat fantazji. Mity i legendy pomagały zrozumieć otaczającą rzeczywistość. W krainie baśni można było zapomnieć o codziennych troskach, znaleźć odpoczynek i ukojenie, bądź przeciwnie - zmierzyć się z potworami, co pozwalało zneutralizować swoje lęki.

Nie inaczej jest i teraz. Filmy oraz książki fantasy i sci-fi mają swoje zagorzałe grono wielbicieli, gry komputerowe o tej tematyce biją rekordy popularności, a artyści mogą szeroko rozwinąć skrzydła, przedstawiając nieznane fantastyczne światy i ich mieszkańców.
____

Szczególnie prężnie rozwinęła się grafika fantasy. Choć wielu grafików pracuje nadal klasycznie, na papierze, to dużą przysługę oddały jej nowoczesne programy i inne narzędzia komputerowe, które pozwalają wyczarować zadziwiające, barwne, tajemnicze, różnorodne, świetliste lub mroczne dzieła. Do galerii starałam się wybrać te grafiki, które mnie zaciekawiły, w miarę możliwości same światy, z minimalna liczbą mieszkańców ;)

Różana latarnia
Aby przejść do GALERII GRAFIKI kliknij ten obrazek :)
____Ponieważ korzystałam z tzw. darmowych tapet, nie znam autorów przedstawionych grafik i w większości przypadków to ja nadałam tytuły.
Zapraszam do obejrzenia GALERII GRAFIKI. Aby przejść do galerii należy kliknąć obrazek obok. Można oglądać zdjęcia pojedynczo lub jako slide show. Aby uruchomić slider, należy kliknąć znaczek , znajdujący się w prawym górnym rogu galerii. Szybkość przesuwania slajdów można regulować w "Opcjach" w prawym dolnym rogu slidera. Najlepiej ogląda się w wersji pełnoekranowej.
____

Dla cierpliwych, a chcących zobaczyć, jak można wygenerować grafikę w komputerze, mam filmik:
On the Edge - Time Lapse speed painting
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2015, 15:28:44 wysłana przez admin »

Offline Casper

• Użytkownik
Odp: Fantastyczne światy - galeria grafiki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2014, 23:01:13 »
Jejku ... pofruwałem sobie w tych światach fantazji! Niesamowite:) Zastanawiałem się jak one są kreowane. Można w nich odnaleźć elementy naszego świata przetworzone i skomponowane inaczej. Bardzo piękna galeria. Dziękuję Puello:).

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: Fantastyczne światy - galeria grafiki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2014, 00:38:46 »
Tobie to fajnie, Casperku! Możesz z łatwością się przenieść w te fantastyczne miejsca :)

Oglądałam na YT, jak tworzone są grafiki fantasy. Ogólnie można je podzielić na:
1) Robione klasycznie, czyli techniką rysunku lub malarstwa. Często jest to baza do późniejszej obróbki w komputerze. Może na wyrost nazwałam to grafiką, aczkolwiek malarstwo fantasy też ma się dobrze ;)
2) Malowane w komputerowych programach graficznych (dałam taki filmik w artykule)
3) Generowane poprzez przekształcenie zwykłych zdjęć (fotomanipulacje), z elementami dodawanymi jak w kolażu

Oto przykład fotomanipulacji:

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.