* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Olej Lorenza - Lorenzo's Oil (1992)  (Przeczytany 2829 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Olej Lorenza - Lorenzo's Oil (1992)
« dnia: Marzec 18, 2014, 21:58:06 »

 Film z CDA
  Film oparty na autentycznej historii życia Augusto i Michaeli Odone, rodziców kilkuletniego Lorenza.
Mały Lorenzo jest inteligentnym i niezwykle wrażliwym chłopcem. Pewnego dnia spada na niego jak grom z jasnego nieba śmiertelna choroba. Rodzice podejmują walkę o życie jedynego syna. Walka jest bardzo trudna, gdyż są w niej osamotnieni. Medycyna nie zna jeszcze środków zaradczych na schorzenie jakiemu uległ Lorenzo. Jednak nie poddają się.

https://www.youtube.com/watch?v=_HTvfNUmltA
Scenariusz: Nick Enright, George Miller
Reżyseria: George Miller
W rolach głównych: Nick Nolte, Susan Sarandon, Zach O'Malley-Greenburg, Peter Ustinov, Kathleen Wilhoite, Gerry Bamman
Produkcja: USA
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2020, 15:51:23 wysłana przez Doris »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Olej Lorenza - Lorenzo's Oil (1992)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 18, 2014, 22:21:57 »
Kiedyś uważałam, że naprawdę liczą się badania naukowe ukierunkowane na coś konkretnego, co prowadzi do uzyskania określonego celu i szybkiego wykorzystania wyników w przemyśle, farmacji itp. Ten film otworzył mi oczy na prawdę, jak ważne są tzw. badania podstawowe, które przez wielu uznawane są za sztukę dla sztuki. Jednak to one są bazą!
Gdyby nie wyniki dawnych badań, o których zapomniał nawet sam naukowiec, olej Lorenza nigdy by nie powstał.
Film wart obejrzenia. Wartka akcja i doskonałe aktorstwo.

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.