* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Attraction - całkiem atrakcyjny teatr cieni  (Przeczytany 2884 razy)

Offline Puella Clara

• Moderator
Attraction - całkiem atrakcyjny teatr cieni
« dnia: Marzec 21, 2014, 18:19:27 »
Teatr cieni narodził się w Chinach w III w. p.n.e. jako rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Ostatnio niezwykłą popularnością cieszą się grupy aktorów, które dokonując niezwykłych akrobacji, układając swoje ciała w wyszukane kształty i tańcząc w rytm muzyki tworzą wspaniałe show, opowiadające jakąś historię.
____
Jednym z takich zespołów jest Attraction, węgierska grupa pochodząca z Budapesztu. W jej skład wchodzą: Katalin Torda, Alexandra Tóth, Norbert Fehér, Andrea Lakatos, Zoltán Szűcs, Csaba Szentinek, Flory Szabados, Janka Kántor.

Zespół wygrał w 2013 roku brytyjską edycją programu "Mam talent". Pierwsza playlista z filmikami przedstawia właśnie drogę Attraction w tym programie. Pierwsze dwa występy to przejmująca historia pewnej rodziny, jak się okazuje, oparta na faktach z dziejów rodu jednego z aktorów. W finale zespół oddaje hołd Wielkiej Brytanii.
____

____
Grupa zdobyła sławę występując na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, podczas którego zrobili interpretację wielu tradycyjnych dyscyplin sportowych w ramach pięciu pierścieni.
Ten, a wcześniej inne występy, w tym jedną opowieść biblijną zawiera druga playlista. Serdecznie zapraszam :)
____
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2015, 12:18:59 wysłana przez admin »

Offline Casper

• Użytkownik
Odp: Attraction - całkiem atrakcyjny teatr cieni
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2014, 22:35:25 »
Jakie fajne ! Cała historia...  Cienie zostawiają miejsce dla wyobraźni i stają się jakby mówieniem o wszystkich.

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2014, 15:25:52 »
Dziękuję, Puello, za przedstawienie węgierskiego zespołu teatru cieni Attraction. :)
Jestem zafascynowana ich występami, szczególnie dwa pierwsze z brytyjskiego "Mam talent" mnie zachwyciły i wzruszyły.
Grupa reprezentuje bardzo wysoki poziom aktorski i techniczny. Ich piękne, świetnie zaaranżowane przedstawienia, plastyczna zmiana scen oraz tło muzyczne odpowiednio dobrane do treści mogą naprawdę się podobać!

W naszej edycji "Mam talent" również występował teatr cieni - grupa Fireflies, pochodząca z Ukrainy. Niezwykle uzdolnieni, byli jednymi z moich faworytów w programie, zaraz za Tetianą Galitsyną. Chciałabym pokazać ich występ półfinałowy, w czasie którego do piosenki Michaela Jacksona "Earth Song" wspaniale przedstawili problem ochrony środowiska. Przez zanieczyszczenia i bezwzględność niektórych osób giną zwierzęta, rośliny, ludzie.
Mam Talent VI. Teatr cieni Fireflies. Półfinał
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2014, 22:09:21 wysłana przez Aniks »

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2014, 16:39:13 »
Jestem naprawdę pod wrażeniem, Aniks! Grupa Fireflies jest świetna. To niesamowite, jak oni potrafią układać swoje ciała, tak, że nie potrzebują prawie żadnych rekwizytów.
Opowiedziana historia, a właściwie kompilacja różnych historii jest poruszająca. Tak niestety się dzieje na świecie, że dla niektórych życie przestaje mieć jakąkolwiek wartość. Jak napisał Casper, w teatrze cieni wszystko zdaje się mieć bardziej uniwersalną wymowę.

Zespół Fireflies opowiada również na przykład bajki. Ja znalazłam o Alladynie :)
Shadow theatre Fireflies Алладин

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.