* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Wezwij Jezusa szczerze, a doświadczysz, że on JEST  (Przeczytany 1138 razy)

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
Wezwij Jezusa szczerze, a doświadczysz, że on JEST
« dnia: Marzec 23, 2014, 16:23:08 »

Świat, w którym żyjemy, to za mało dla człowieka. Nie znajdujemy w nim miłości jakiej potrzebujemy ani wszystkich odpowiedzi jakich szukamy. Bez Jezusa każdy w końcu poczuje się przegrany. Wielu sobie wyobraża jak żyją wierzący według swoich życiowych doświadczeń. Nie zdają sobie sprawy,  że nie znają SPOTKANIA. Nigdy nie wezwali Zbawiciela szczerze do końca i po prostu nie wiedzą kim On jest.

Dziękuję Raisin.Detre za zdjęcie na licencji CC.

Zapraszam do galerii:

Opublikowano na: http://uczensokratesa.blogspot.com/

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2015, 22:56:57 wysłana przez admin »

Offline Puella Clara

• Moderatorzy
Odp: Wezwij Jezusa szczerze, a doświadczysz, że on JEST
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2014, 20:47:09 »
Wciągnął mnie obrazek, użyty przez Ciebie do ilustracji Słowa, Sokratesie. W zacisznym kącie lasu, prosto ze skały wytryska źródło. Przywołuje ono na myśl Źródło, które nigdy nie wyschnie, prowadzące do wieczności i Wodę, po której nigdy pragnąć się już nie będzie.

Słowa Pisma "Jestem Nim Ja, który z tobą mówię" czytałam i słyszałam wielokrotnie, ale teraz odkryłam w nich jeszcze coś, na co wcześniej nie zwróciłam uwagi. Element zaskoczenia. Czyż Samarytanka, która szła do studni, spodziewać się mogła, że spotka Mesjasza? Jezus do nas może przyjść w każdej chwili, niespodziewanie, a my musimy Go rozpoznać, otworzyć się i uwierzyć, jak ta kobieta.
Dużo osób niby wierzy, ale na co dzień nie żyje w Panu, a tu chodzi o prawdziwe Spotkanie. Takie, które przewraca nasze życie i po którym nigdy nie chcemy już innej Wody. Szczęśliwi, którzy je przeżyli.

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
Odp: Wezwij Jezusa szczerze, a doświadczysz, że on JEST
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2014, 23:07:59 »
Kiedy Bóg interweniuje, bywamy zaskoczeni. Tylko że on jest przecież stale obecny. Nie interpretujemy jego dzieł jako znaku , że On jest...
Mimo to czas kiedy  podejmuje inicjatywę wyjścia do nas jest szczególny. Moment Spotkania jest  bardzo ważny. Najbardziej straszną rzeczą jest wtedy odrzucić Boga.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2014, 23:19:01 wysłana przez Uczeń Sokratesa »

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.