* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ukraina przygotowuje się do wojny obronnej z Rosją  (Przeczytany 1677 razy)

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Ukraina przygotowuje się do wojny obronnej z Rosją
« dnia: Marzec 26, 2014, 16:45:04 »

Foto.: twitter.com/EuromaidanPR
___
Krym został już całkowicie zaanektowany przez Rosję. Obywatelom wydawane są rosyjskie paszporty. Rosja wyraźnie przymierza się do wcielenia lub aneksji kolejnych separatystycznych okręgów. O wcielenie do Rosji zabiega mołdawskie Nadniestrze. Nie cichną prorosyjskie prowokacje na południu i wschodzie w rosyjskojęzycznej części Ukrainy. Rząd w Kijowie mobilizuje armię i przygotowuje się na wojnę obronną z Rosją.

Ostatnie dni upłynęły pod znakiem względnego spokoju, jeśli można tak to nazwać. Wszystkie ukraińskie bazy wojskowe, bez większego oporu zostały przejęte przez siły rosyjskie. Zginął jeden Ukraiński żołnierz a kilku zostało rannych i wywiezionych w nieznane miejsce. Trudno do końca zrozumieć taktykę Kijowa, ale na podstawie wypowiedzi wojskowych, było to grą na zwłokę, co dało czas na zmobilizowanie właściwej obrony terytorium Ukrainy. Władze Ukrainy dały również czas i szansę na próby dyplomatycznego rozwiązania problemu przez Zachód i wytrącenia argumentów propagandy rosyjskiej, która tylko czekała na pretekst do usprawiedliwienia "obrony Rosjan".

W środę do Ukrainy mają zostać ewakuowani ostatni ukraińscy żołnierze wraz z rodzinami. Ukraina nie ukrywa, że przygotowuje się do obrony wschodniopołudniowych granic. Budowane są umocnienia oraz kopane rowy przeciwczołgowe. Trwa również mobilizacja do gwardii narodowej i armii. Przedstawiciele władz otwarcie mówią, że przed atakiem rosyjskim tym razem będą się bronić.

Równolegle, choć dzięki pracy służb mniejsze, wciąż pojawiają się demonstracje separatystów rosyjskich w rosyjskojęzycznym Doniecku. Pojawiają się informacje o kolejnych złapanych szpiegach rosyjskich i dywersantach, którzy planowali akcje terrorystyczne na Ukrainie. Nie przypadkiem również separatystyczne mołdawskie Naddniestrze mocno uaktywniło swoje dążenia do zjednoczenia z Rosją, co zdaje się być częścią planu i prawdopodobnie wkrótce ogłoszą tam referendum akcesyjne, po którym natychmiast region zostanie włączony do Rosji.

Oprócz koncentracji wojsk blisko granic z Ukrainą, Rosja wysyła oficjalnie sygnały do sąsiadów Ukrainy zachęcające do rozbiorów tego kraju. Ma to oczywiście na celu destabilizację i podkręcanie niepokojów oraz odgrzewanie dawnych zatargów terytorialnych. Na szczęście żaden z sąsiadów nie odpowiedział na te propozycje. Widać powszechną dezaprobatę dla działań rosyjskich. Wprowadzone sankcje i spontaniczne bojkoty handlowe przynoszą już pierwsze efekty. Traci na tym rosyjska gospodarka, a analitycy mówią nawet o możliwej niewypłacalności Rosji w przyszłości jeśli ten trend się utrzyma. O ile partykularne interesy zdemoralizowanych biznesmenów nie przeważą, Rosja może słono zapłacić za swoje sny o potędze i marzenia o unii euroazjatyckiej.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2014, 12:22:02 wysłana przez Marcin »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Ukraina przygotowuje się do wojny obronnej z Rosją
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2014, 12:16:12 »
Dzisiaj już wszystkie serwisy piszą, że atak Rosji na Ukrainę jest wysoce prawdopodobny:

Cytuj
Zdaniem służb wywiadowczych USA Rosja może zdecydować się wkroczyć na wschodnią Ukrainę w celu utworzenia połączenia lądowego z zajętym już wcześniej Półwyspem Krymskim. Uważa się, że w takim wypadku rosyjskie wojska skierują się na trzy duże miasta ukraińskie: Charków, Ługańsk i Donieck.
Wp.pl


Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Ukraina przygotowuje się do wojny obronnej z Rosją
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2014, 21:19:13 »
Cytuj
Ukraińska Rada Najwyższa jest szturmowana przez Prawy Sektor. Aktywiści próbują wejść się do środka. Wybito okna.
Wp.pl

Na podstawie bezpośredniej transmisji w EspresoTV widać, że nie wygląda to tak dramatycznie jak próbują podkręcać media. Nie widziałem wybitych szyb. Prawy Sektor w kaskach i z tarczami wykrzykiwał pod parlamentem hasła nacjonalistyczne i żądał dymisji Arsena Awakowa. Chodzi o sprawę zastrzelenia przez milicję jednego z liderów organizacji.

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Ukraina przygotowuje się do wojny obronnej z Rosją
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2014, 21:27:03 »
Zdementowano :
Cytuj
Jak podaje w TVN24 wiceszef samoobrony Majdanu Andrzej Grabow, przed parlamentem w Kijowie odbywa się demonstracja Prawego Sektora, a "informacje o szturmie to prowokacja Rosji".
Wp.pl