* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Modlitwa papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła  (Przeczytany 3089 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Modlitwa papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła
« dnia: Kwiecień 06, 2014, 12:28:53 »

Papież Leon XIII
____W 1886 roku papież Leon XIII miał widzenie, pod wpływem którego napisał najbardziej znaną modlitwę do św. Michała Archanioła. Po odprawieniu własnej Mszy św. uczestniczył w drugiej jako dziękczynienie. Tak o wydarzeniu opowiadali świadkowie: "W pewnej chwili zobaczono, że energicznie podniósł on głowę, potem utkwił mocno wzrok w czymś nad głową celebransa. Patrzył nieruchomo, bez poruszania powiekami, ale z uczuciem strachu i zdziwienia, zmieniając kolor i rysy twarzy. Coś niezwykłego, wielkiego, działo się w nim... Wreszcie, jakby wracając do siebie, czyniąc lekki, ale energiczny ruch ręką, wstał. Udał się do swojej Biblioteki Prywatnej." (katolik.pl). Jak się okazało, było to przerażające widzenie demonów, które gromadziły się nad Wiecznym Miastem, aby je osaczyć.

Papież napisał wtedy modlitwę i 29 lipca 1886 r. polecił Sekretarzowi Kongregacji Obrzędów rozesłać ją do wszystkich Ordynariuszy świata, aby kapłani odmawiali ją wraz z wiernymi, klęcząc, po każdej tzw. Mszy św. cichej, czyli nie śpiewanej. Inwokację do św. Michała Archanioła poprzedzały modlitwy do Matki Bożej. Sobór Watykański II zniósł ten obowiązek, lecz teraz obserwowany jest trend przywracający odmawianie tej modlitwy po mszy, u nas na przykład w diecezji włocławskiej.
____

Modlitwa do św. Michała Archanioła zalecana jest do odmawiania prywatnego przez wiernych. Leon XIII napisał również egzorcyzm, do którego ta modlitwa jest inwokacją, lecz jest on zarezerwowany wyłącznie dla kapłanów. Egzorcyzmów absolutnie nie można odmawiać samemu, gdyż są tam słowa skierowane bezpośrednio do złego ducha!!!

Guido Reni Archanioł Michał (1636)
____Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio;
contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium.
Imperet illi Deus, supplices deprecamur:
tuque, Princeps militiae Caelestis,
satanam aliosque spiritus malignos,
qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo,
divina virtute in infernum detrude. Amen.Modlitwa w języku polskim (starsze i nowsze tłumaczenie z łaciny):

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce;
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a ty, Wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą
mocą Bożą strąć do piekła. Amen.Święty Michale Archaniele broń nas w walce.
Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.
Niech go Bóg pogromi, pokornie prosimy.
A Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

____

Hebrajskie imię Mika'el znaczy któż jak Bóg. Według tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej, kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i nakłonił do buntu 1/3 aniołów, Archanioł Michał miał wystąpić jako pierwszy przeciwko niemu z okrzykiem: "Któż jak Bóg!".

Offline Aniks

  • Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
Odp: Modlitwa papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2014, 10:16:29 »
Niestety demony atakują teraz coraz zacieklej, a wielu ludzi ulega pokusie "mocy", którą one "ofiarują". Według mnie modlitwa do św. Michała Archanioła powinna być przywrócona do odmawiania po mszy wszędzie.
Czary i opętania to nie bajki. Ludzie ulegający demonom stają się narzędziami siejącymi zło, ale jednocześnie ofiarami. Dlatego potrzebnych jest coraz więcej egzorcystów. Nie każdy ksiądz jednak może nim zostać i nie każdy się nadaje do tego.
Jednym z najbardziej znanych egzorcystów jest ksiądz Gabriele Amorth, zakonnik Towarzystwa Świętego Pawła, duchowny Kościoła katolickiego, a od 1986 oficjalny egzorcysta Watykanu i diecezji rzymskiej. Dla przykładu daję krótki filmik, w którym mówi on, co może się dziać w czasie egzorcyzmów.


Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Modlitwa papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2014, 10:53:44 »
Dziękuję Aniks, że przywołałaś postać księdza Amortha, obecnie jednego z najbardziej znanych egzorcystów.
Te materializujące się gwoździe i inne żelastwa - coś niesamowitego!

Korzystając z okazji chciałabym zamieścić wywiad, jaki przeprowadził z księdzem Gabrielem Amorthem brat Zbigniew Gawron. Paulista opowiada tam o egzorcyzmach i posłudze uwalniania. Więcej wiadomości o poruszanej problematyce można znaleźć  w książce ks. Amortha "Wspomnienia egzorcysty. Moje życie w walce z szatanem".


 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.