* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Czy to już początek inwazji rosyjskiej na wschodnią Ukrainę?  (Przeczytany 2670 razy)

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561

Foto.: twitter.com/EuromaidanPR
___
W sobotę separatyści w nieoznakowanych mundurach, określający się jako "Ludowa Milicja Donbasu", przejęli szturmem komendy policji, SBU i miejski ratusz w Sławiańsku, leżącym ok. 90 km od Doniecka oraz komendy policji w miejscowościach Krasnyj Łyman i Kramatorsk. Również w samym Doniecku oblegana jest siedziba MSW. Jak podają ukraińskie media do separatystów dołączyli tam byli "berkutowcy". W Słowiańsku celem ataku była duża liczba broni znajdująca się w budynkach. Ponoć została ona rozdana zgromadzonym prorosyjskim demonstrantom. Władze Ukrainy wysłały w miejsca ataku jednostki specjalne. W mieście rozlepiono już plakaty czarno-niebiesko-czerwonej flagi i godłem "Donieckiej Republiki Ludowej".

Andrij Deszczyca, szef ukraińskiej dyplomacji wezwał Kreml, aby powstrzymał "prowokacyjne akcje" rosyjskich agentów na wschodzie Ukrainy. Rosja, podobnie jak w sprawie Krymu zaprzecza, że są to rosyjscy wojskowi, jednak analogiczny sposób działania i wyposażenie separatystów jednoznacznie wskazuje na rosyjskie jednostki specjalne. Również Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen po raz kolejny wezwał Rosję, aby wycofała swoje wojska spod granicy z Ukrainą. - To nie są ćwiczenia, jak twierdzi Moskwa. Rosyjscy żołnierze są gotowi do zaatakowania Ukrainy - powiedział.

Wszystko wygląda na zaplanowaną akcję, podobną do krymskiej. Separatyści mają już przygotowane flagi, godło, nazwę i realizują separatystyczny wariant znany z Gruzji. Rosja wyraźnie chce zaanektować cały okręg Doniecki. Wykorzystuje tu sprawdzoną metodę, przejęcia budynków administracyjnych przez prorosyjskich separatystów, obsadzenia swoimi ludźmi, a potem natychmiastowe referendum akcesyjne. I podobnie jak poprzednio u granic odbywają się "ćwiczenia" wojskowe. Rosyjskie wojska czekają tylko na pretekst, aby wkroczyć w obronie ludności rosyjskiej. Czy i tym razem Ukraińcy pozwolą Rosji na kolejną aneksję, a świat będzie groził śmiesznymi sankcjami oraz oznajmiał swoje "głębokie zaniepokojenie"? 
___
Źródła:
http://niezalezna.pl/
http://espreso.tv/
http://wiadomosci.wp.pl/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2014, 19:05:52 wysłana przez Marcin »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Czy to już początek inwazji rosyjskiej na wschodnią Ukrainę?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2014, 18:44:05 »
Co do planów Rosji nie można mieć już wątpliwości, wyraża to choćby wypowiedź jaką napisał na swoim Facebooku wicepremier prorosyjskiego rządu Krymu Rustam Temirgalijew:

Cytuj
„Przyjaciele! Zaczęło się wyzwolenie południowo-wschodniej Ukrainy! Mam nadzieję, że bardzo szybko obwody ługański, charkowski, doniecki, dniepropietrowski, zaporoski, chersoński, mikołajowski i odeski utworzą 20-milionową Federację Ukraińską, która wejdzie do państwa sojuszniczego Białorusi i Rosji!”
Niezależna

To zapowiedź znanej narracji jaką stosuje Rosja. Będą wyzwalać Ukrainę od banderowców, czy coś podobnego wymyślą. Zapewne płaczące rosyjskie aktorki, lamentujące nad losem prześladowanej ludności rosyjskiej, będą przed kamerami błagać o pomoc...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2014, 19:07:37 wysłana przez Marcin »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Czy to już początek inwazji rosyjskiej na wschodnią Ukrainę?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2014, 20:43:10 »
Cytuj
W Kramatorsku na wschodniej Ukrainie trwa strzelanina między milicją a uzbrojonymi ludźmi, którzy próbują zająć posterunek milicji - poinformował minister spraw wewnętrznych Arsen Awakow.
http://wiadomosci.wp.pl/

Offline Cytaty

 • UĹźytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 85
Odp: Czy to już początek inwazji rosyjskiej na wschodnią Ukrainę?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2014, 02:27:09 »
Rosja najwyraźniej zamierza realizować na wschodzie i południu Ukrainy "scenariusz krymski". W wielu miastach ostro działają  "turyści z Rosji" znani już z Krymu i opłacane przez Putina bandy z kijami bejsbolowymi i pałki, dokonywane są próby przejęcia budynków administracji państwowej, uzbrojeni w granaty hukowe i broń palną mężczyźni chowają się za plecami nieuzbrojonych kobiet... MSZ Ukrainy podało, że ma ma niepodważalne dowody na udział służb specjalnych Rosji w ruchu separatystycznym i zajmowaniu budynków państwowych na wschodzie Ukrainy.
__
_
foto: Separatyści we wschodniej Ukrainie/@KyivPost/Twitter.com

__
_
foto: Uzbrojeni rosyjscy najemnicy chowają się za plecami kobiet @EuromaidanPR oraz @VVP2_0/Twitter.com

Są jednak spore różnice w porównaniu z Krymem. W demonstracjach są już ofiary śmiertelne, a setki ludzi odnoszą obrażenia (w samym Charkowie w w niedzielę 50 osób zostało rannych w wyniku starć prorosyjskich separatystów ze zwolennikami jedności państwa. W akcji antyterrorystycznej na Ukrainie, głównie w Słowiańsku, gdzie separatyści próbują przejąć władzę, bierze udział nie tylko milicja, ale również wojsko.

Ukraińcy, którzy chcą zachować jedność swojego kraju już nie są bezczynni. W wielu miastach odbywają się demonstracje a separatyści są atakowani, np. kilka tysięcy mieszkańców Zaporoża na południowym wschodzie Ukrainy atakowało w niedzielę kilkudziesięciu zwolenników Rosji, którzy zebrali się na demonstrację. Przed samosądem uchronili ich milicjanci.

Cytuj
Mieszkańcy Zaporoża trzymali działaczy prorosyjskich w otoczeniu przez siedem godzin. Obie grupy rozdzielał kordon milicji, jednak nie powstrzymało to tłumu przed rzucaniem jajkami, torebkami z mąką i woreczkami z mlekiem. Separatyści, którzy chowali się pod parasolami, słyszeli pod swoim adresem wyzwiska, okrzyki „Wracajcie do Rosji!” i śpiewy „Putin ch…”. Źródło: http://niezalezna.pl

Offline Cytaty

 • UĹźytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 85
Odp: Czy to już początek inwazji rosyjskiej na wschodnią Ukrainę?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2014, 02:31:10 »
Jak ujawniła włoska gazeta „Il Giornale”, 47-letni oligarcha, którego majątek jest szacowany na 11 mld euro, przeprowadził niedawno tajne rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Podczas nich strony miały porozumieć się ws. Donbasu, zagłębia węglowego położonego we wschodniej Ukrainie, w aglomeracji Doniecka. Putin i oligarcha, który według rankingu czasopisma „Forbes” znajduje się w pięćdziesiątce najbogatszych osób świata, dogadali się, że Rosja pozostawi w spokoju region, w którym sąâ€Żskoncentrowane kopalnie oraz przedsiębiorstwa hutnicze, będące jednym z głównych bogactw Ukrainy. W zamian za to Achmetow ma osobiście realizować tu politykę gospodarczą korzystną dla niego i Moskwy. „Jeżeli Putin i Achmetow się spotykali, to o losach Donbasu, gdzie większość mieszkańców stanowią etniczni Rosjanie, będą decydowały nie władze w Kijowie, nie Putin i nie NATO, lecz miliarder” – stwierdza „Il Giornale”.

Działacze Automajdanu w Kijowie odwiedzili trzy obiekty należące do miliardera Rinata Achmetowa.


foto: @Dbnmjr/Twitter.com

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Czy to już początek inwazji rosyjskiej na wschodnią Ukrainę?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2014, 15:07:43 »
Ukraińcy pomimo gróźb, cały czas starają się załatwić sprawę poprzez negocjacje. Jednak separatyści idą w zaparte małpując Majdan, licytują się pobożnością. Wystawiają na front kobiety z ikonami, deklarują, że się spowiadali i są gotowi na wszystko. Jednak każdy widzi hucpę i obrzydliwą obłudę. Za tymi kobietami stoją uzbrojone po zęby "zielone ludziki". Czy te pobożne kobiety to naiwne mieszkanki Ukrainy nakręcone rosyjską ideologią, aktorki, czy również przebrane rosyjskie agentki, czas pokaże... Jedno jest pewne, to od razu wygląda na z góry przygotowaną akcję, więc mało prawdopodobne, aby cokolwiek było przypadkowe i spontaniczne...

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Czy to już początek inwazji rosyjskiej na wschodnią Ukrainę?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2014, 02:07:43 »
Na Ukrainie się dzieje bardzo dużo. Wydarzenia śledzi Wirtualna Poska:
http://wiadomosci.wp.pl/lbid,7201,title,John-Kerry-rozmawial-z-Siergiejem-Lawrowem-ws-Ukrainy,nazywo.html?ticaid=112989

Jeśli ktoś zna Ukraiński lub Rosyjski więcej dowie się ze strony Espreso oraz z transmisji na Youtube:
http://espreso.tv/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2014, 17:32:21 wysłana przez admin »