* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Substancja z australijskiego lasu tropikalnego 'EBC - 46' szybko niszczy raka  (Przeczytany 8055 razy)

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Poznajmy historię Oscara, psa beagle.

Pacjent: Oscar, 9 letni  beagle
Data leczenia: listopad 2009
Rodzaj raka: Mięsak wrzecionowatych komórek (ang. spindle cell sarcoma) 
Opis stanu: Gwałtownie narastający guz po prawej stronie kufy blisko powiek. Operacyjne usunięcie mogłoby uszkodzić nerwy i układ krwionośny kufy..
Leczenie: Jednorazowe użycie  1.0 mg EBC-46  wstrzykniętej w wielu miejscach dookoła i w środku guza.
Rezultat: Guz został całkowicie zniszczony bez pozostawiania blizn i brak śladów jakiegokolwiek nawrotu choroby po pięciu miesiącach
Opinia leczącego weterynarza: "Właśnie widziałem beagla Oscara,który chorował na mięsaka na kufie. Teraz nie ma żadnego pogrubienia rany ani blizn."


Zdjęcia : Queensland Institute of Medical Research

Oscar przed leczeniem, po 15 dniach i po sześciu tygodniach. Guz kurczy się i zanika już w ciągu kilku dni od zastrzyku!

Drugi przypadek:
Pacjent: Indie, 10 letni  Staffordshire bull terrier
Data leczenia: Luty 2010
Typ raka: rak płaskonabłonkowy (ang. Squamous cell carcinoma)
Opis stanu: Guz na brzuchu typowy dla wywołanych promieniowaniem ultrafioletowym
Leczenie: Pojedyncze podanie  1.8 mg EBC-46 wstrzykniętej w wielu miejscach na brzegach i w środku guza.
Rezultat: Guz całkowicie zniszczony bez pozostawiania śladów kosmetycznych. W dziesięć tygodni po zabiegu nie zaobserwowano śladów nawrotu choroby.
Opinia weterynarza: "Leczenie Indie zakończyło się pełnym sukcesem. Podanie leku było łatwe i spowodowało gwałtowny powrót do zdrowia.".

Już ponad dwieście zwierząt, których wiek lub stan nie pozwalał na operację wzięło udział w leczeniu nową substancją z rewelacyjnym skutkiem zniszczenia guza przy braku uszkodzenia zdrowej tkanki.
Niesamowite sukcesy weterynaryjne spowodowały włączenie specyfiku do "szybkiej ścieżki" testów na ludziach już we wrześniu tego roku w australijskich szpitalach.

Substancję znaleziono w nasionach Hylandia dockrillii - blushwood tree.

Drzewo rośnie w lasach deszczowych Qeensland.Badacze obserwowali zachowanie malutkich torbaczy ( rat kangaroo) jedzących owoce blushwood tree.
Otóż wypluwały szybko nasiona jakby były one mocno  gorzkie.  Dla Victorii Gordon and Paul Reddell, ekologów lasu, to był znak, że mogą w nasionach być ciekawe substancje. Przesłana do laboratorium próbka zmiażdżonych nasion okazała się rewelacyjna.

QIMR Berghofer Medical Research Institute w Brisbane badał próbki. Po zastosowaniu substancji  EBC-46 na pożywce  z ludzkimi komórkami nowotworowymi badacze zaobserwowali ich niszczenie z wielką wydajnością. Również ludzki czerniak  umieszczony na skórze myszy po aplikacji substancji zmienił kolor na czerwony i purpurowy , a potem zniknął całkowicie.

Od tego czasu próbowano substancji na wielu psach, kotach, koni, świniach, owcach, fretkach, świnkach  morskich, jaszczurkach, ptakach, a nawet na zagrożonym wyginięciem diable tasmańskim, uzyskując wyzdrowienie prawie zawsze i to bez kosmetycznych problemów. Vitoria Gordon - mikrobiolog porównuje proces cofania się guza do przekłutego igłą balonu.
Jaki jest mechanizm działania EBC - 46 (C30H42O10) ?Prawdopodobnie uaktywnia białe krwinki do walki z guzem, nie atakując zdrowej tkanki. Ta ostatnia cecha jest naprawdę wyjątkowa. Substancje przeciwnowotworowe szkodzą wszystkim tkankom, najbardziej jednak komórkom raka. Tu nie zaobserwowano podobnego zjawiska.

Siostra Victorii umierała na raka i błagała o podanie jej EB - 46 niezweryfikowanej jeszcze w odpowiedniej procedurze. Jej prośba nie została spełniona i umarła ... Chorowała na nowotwór wątroby. Badacze mogli nie mieć pojęcia jak taki guz reaguje na substancję.
Może to było jedną z przyczyn odmowy, ale sądzę, że to intymne wyznanie ma cel: zniechęcić chorych starających się dostać "lek" nielegalnie. Presji poddani byli również weterynarze. Jeden z chorych na czerniaka błagał prowadzącego leczenie eksperymentalne zwierząt o lek. Wiadomo, że środek zniszczył ludzkiego guza na skórze myszy. Odmowa była szczególnie trudna ...
Ludzkie nowotwory różnią się od zwierzęcych, ale potencjalnie można mieć nadzieję, że da się ją zastosować u ludzi we wszelkich nowotworach z których da się  pobrać biopsję. Na przykład piersi, prostaty czy wszelkich skórnych do leczenia miejscowego.
Na wprowadzenie do leczenia musimy wszyscy poczekać jakieś siedem lat, o ile nie okaże się, że substancja szkodzi bardziej niż pomaga.
Na razie szczęśliwe zwierzęta, których życie i części ciała zostały ocalone dzięki australijskiemu odkryciu raczej nie potwierdzają czarnego scenariusza !
Zwierzęta mają szansę na szybsze wprowadzenie leku jak weterynaryjnego.

Na podstawie:
Theaustralian.com  Have Victoria Gordon and Paul Reddell found a new weapon against cancer with blushwood?
The australian.com   Seeds of hope for cancer victims
https://au.news.yahoo.com   Nature solutions.
http://today.ninemsn.com.au/article.aspx?id=1069123 Cancer breakthrough
http://www.rexresearch.com/ Possible cancer cure found in blushwood shrub
Wikipedia EBC-46
Klip ( angielski)
Ecobiotics - Anti Cancer Drug« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:49:33 wysłana przez Uczeń Sokratesa »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Substancja z australijskiego lasu tropikalnego 'EBC - 46' szybko niszczy raka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2014, 08:59:53 »
Niezwykle ciekawy artykuł, Sokratesie! :)
To fascynujące, ile niespodzianek i potencjalnych leków drzemie w świecie natury. Gdyby EBC - 46 okazał się równie skuteczny i bezpieczny u ludzi, co u zwierząt, byłby to prawdziwy przełom w medycynie. Co prawda, podobno substancja ta działa tylko w fazie bez przerzutów, ale to i tak ogromny sukces! Jest przecież tyle nowotworów nieoperowalnych lub stan pacjenta nie pozwala na operację albo inne agresywne dla organizmu metody leczenia.

Jeśli chodzi o mechanizm działania tej substancji, to nie tylko aktywuje ona granulocyty obojętnochłonne, pobudzając do walki z guzem, ale także działa jako kinaza białkowa C regulatora indukującego apoptozę w komórkach nowotworowych. Apoptoza jest to naturalnie zaprogramowana śmierć komórki. Problemy z aktywnością kinaz w komórkach są z kolei częstą przyczyną chorób, zwłaszcza nowotworowych.

Oby jak najwięcej tak obiecujących odkryć!

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: Substancja z australijskiego lasu tropikalnego 'EBC - 46' szybko niszczy raka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2014, 13:06:46 »
Faktycznie stymulowanie czy przywrócenie zdolności  do apoptozy była wymieniana przez niektóre źródła.
Substancja działa tylko miejscowo, czyli nie działa na inne guzy.
Sądzę, że nawet przy przerzutach likwidacja pojawiających się guzów ma znaczenie.

Warto powtórzyć , że wszystko zostało dokładnie sprawdzone przez specjalistyczny instytut naukowy. Jest nagłaśniane, bo lada moment rusza badania na ludziach. Wcześniej odkrywcy nie byli skłonni do publicznych wystąpień.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:52:01 wysłana przez Uczeń Sokratesa »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.