* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Tajemnice Islamu - Mężczyźni kontra kobiety  (Przeczytany 2504 razy)

Offline Cytaty

• Użytkownik
Tajemnice Islamu - Mężczyźni kontra kobiety
« dnia: Kwiecień 21, 2014, 04:45:12 »
__Dokument wg twórców przedstawiający relacje kobiet i mężczyzn w Islamie. Film lepiej oglądać z dużą dozą krytycyzmu, gdyż zawiera wiele przekłamań i półprawd. Niekiedy wręcz kłamstw. Sporo w nim lewackiej i islamskiej propagandy. Warto jednak zobaczyć, w jaki sposób próbuje nas się przekonywać do nieprawdziwego obrazu świata...film bowiem emitowano w TVP.
_

Islam (arab. الإسلام ; al-islām) - religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie. Świętą księgą islamu jest Koran, a zawarte w niej objawienie ma stanowić ostateczne i niezmienne przesłanie Boga do ludzi.

Słowo islam w języku arabskim oznacza poddanie się Bogu. Apologeci i misjonarze muzułmańscy wywodzą często słowo islam od słowa salām -- pokój. Celem islamu i nauczania proroka Mahometa (Muhammada) było połączenie wszystkich ludzi w jedną wielką rodzinę muzułmańską. Przesłanie początkowo głoszone było głównie wśród przedstawicieli plemion arabskich, z czasem jednak rozpowszechniło się na całym świecie. Obecnie Arabowie stanowią od 25% do 35% wyznawców islamu.

Islam ma wspólne korzenie z judaizmem i chrześcijaństwem. Zgodnie z nauką Mahometa objawienie przekazane Żydom i Chrześcijanom przez Abrahama, Mojżesza i Jezusa powinno zostać ponowione i uzupełnione. Muzułmanie wierzą, że wersety Koranu zostały stopniowo objawione Mahometowi poprzez Archanioła Gabriela (arab. Dżibril) pomiędzy 610 r. n.e., a jego śmiercią 8 czerwca 632 roku. Podstawę islamu tworzy pięć zasad i obowiązków muzułmanina: wyznanie wiary w jedynego Boga (szahada), pięciokrotna modlitwa w ciągu doby, post w miesiącu ramadan, jałmużna na rzecz ubogich i pielgrzymka do Mekki przynajmniej raz w życiu.

Za ostatniego proroka islam uznaje Mahometa, a za ostatnią objawioną księgę - Koran. Przed Mahometem Allah miał zesłać wielu innych proroków, wśród nich Adama, Abrahama (arab. Ibrahim), Mojżesza (arab. Musa) i Jezusa (arab. Isa). Islam jest uważany przez wyznawców za trzecią (po judaizmie i chrześcijaństwie) i ostateczną religię objawioną.

Ortodoksyjny islam dzieli się na 3 główne odłamy: sunnicki, szyicki i charydżycki.

________

Źródło: wikipedia
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2020, 20:43:53 wysłana przez admin »

Offline Cytaty

• Użytkownik
Odp: Tajemnice Islamu - Mężczyźni kontra kobiety
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 21, 2014, 05:06:21 »
Najbardziej rozśmieszyła mnie młoda muzułmanka w chuście na głowie, która twierdziła, że kobiety muzułmańskie noszą te swoje stroje, np. hidżaby, "żeby odróżnić się od innych kobiet".  Jeszcze lepszy jest tekst: "islam przyklada dużą wagę do integracji".  :D

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2014, 09:31:50 wysłana przez Cytaty »

Offline marylaossowska

• Maryla
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2014, 09:28:20 »
__
Rodzinna fotografia:

Po lewej to moja żona, w środku stoi teściowa, obok niej moja siostra, na prawo od niej moja szwagierka...
Nie, czekaj! Moja żona jest chyba w środku, na prawo od niej moja teściowa, a po lewej moja matka.
Zaraz...nie pamiętam, czy moja córka była wtedy z nami. To chyba ona jest po prawej. Ale czy to napewno moja żona jest po środku? Sorry, co za bałagan. Nie mam pojęcia która jest która....

_

Offline Casper

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2014, 02:38:12 »
Jejku... Na szczęście nie wszędzie jest aż tak tragicznie, nawet w Islamie.

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.