* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Amerykański dziennikarz porwany na Ukrainie  (Przeczytany 2861 razy)

Offline marylaossowska

• Moderator
Amerykański dziennikarz porwany na Ukrainie
« dnia: Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 »
__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

Rzecznik prasowy prorosyjskich separatystów w Słowiańsku Stella Koroszewa potwierdziła wiadomość o przetrzymywaniu amerykańskiego dziennikarza Vice News. Stwierdziła, że reporter został uwięziony przez "lokalne siły bezpieczeństwa" tydzień temu. Jednak ostatni reportaż Ostrovsky'go "Russian Roulette - Dispatch Twenty Eight" pojawił się na You Tube z datą 20 kwietnia, zatem najprawdopodobniej dziennikarz dostał się w ręce prorosyjskich separatystów we wtorek. Na konferencji prasowej Wiaczesław Ponomariew, separatystyczny samozwańczy mer Sławińska, na pytanie przedstawicieli Associated Press o powód przetrzymywania reportera stwierdził, iż jest on "podejrzany o robienie złych rzeczy", a w jego sprawie separatyści "prowadzą własne śledztwo".

Brak wolności słowa i złe traktowanie dziennikarzy w Rosji nie jest tajemnicą dla nikogo na świecie. Od lat dziennikarze są tam porywani, torturowani, a nawet zabijani, jak Anna Politkowska czy Jurij Szczekoczichin. Przetrzymywanie dziennikarza Vice News jest dowodem, że Rosja próbuje eksportować swoje bezwzględne traktowanie dziennikarzy na Ukrainę, traktując ich jako przeszkodę w podboju tego kraju.

Porywanie działaczy politycznych i dziennikarzy jest coraz bardziej popularną taktyką wśród prorosyjskich i rosyjskich sił na Ukrainie. Już podczas kryzysu na Krymie międzynarodowy Komitet Ochrony Dziennikarzy w komunikacie prasowym opublikowanym 13 marca alarmował o utrudnieniach w pracy dziennikarzy na Ukrainie. Przedstawiono udokumentowane przypadki aresztowań, porywania i przetrzymywania dziennikarzy, fizycznych ataków na przedstawicieli mediów oraz konfiskaty i niszczenia ich sprzętu.

Wiadomość o porwaniu amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego w http://www.thestar.com (po ang.)

Źródła:
http://www.newrepublic.com/article/117476/vice-reporter-simon-ostrovsky-taken-hostage-pro-russian-forces
http://www.thestar.com/news/world/2014/04/23/vice_journalist_simon_ostrovsky_being_held_by_prorussian_gunmen.html
https://news.vice.com/articles/vice-news-statement-on-simon-ostrovsky?trk_source=homepage-in-the-news
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2014, 03:09:38 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

• Moderator
Odp: Amerykański dziennikarz porwany na Ukrainie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2014, 19:48:47 »
__Simon Ostrovsky na Krymie przed bazą ukraińską w marcu 2014.
_
foto: news.vice.com

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2014, 21:51:05 »
Oczywiście, że robił złe rzeczy. Pokazywał zapite i durne gęby separatystów i też ich zupełną marginalność w w regionach gdzie działają!
Zupełnie w kontraście do "sił samoobrony". Tym nie brakuje najnowocześniejszego sprzętu i wyszkolenia.
Warto przypomnieć, że Litwinienko został zabity porcją Polonu - 210 kosztującego podobno  5 mln dolarów!
Zabójcom nie brakowało gotówki ani chęci ukrycia zbrodni przed opinią publiczną.
Najwyraźniej przywiązują oni do mediów wagę bardzo dużą...

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 24, 2014, 02:39:30 »
Reportaże Ostrovsky'ego są całkowicie obiektywne. Pokazywał dobre i złe strony obu stron sporu. Słabości i majdanowców, i separatystów prorosyjskich. W każdym reportażu w oczy rzucała się otwartość Ukraińców, którzy chętnie z nim rozmawiali i pokazywali wszystko, co reporter chciał widzieć. Natomiast separatyści nie dość, że unikali rozmów, to nieustannie przepędzali Ostrovsky'ego i jego kamerzystę wrzaskami, żeby nie filmować. Grozili. Wyszarpywali kamerę. Od pierwszego reportażu z Krymu było oczywiste, że "separatyści" chcą przed światem ukryć prawdziwy obraz sytuacji. Na Krymie ukrywali zielone ludziki w ciężkim sprzęcie bojowym, żołnierzy bez identyfikatorów, ale mówiących słownictwem używanym jedynie w okolicach Petersburga...Ukraińcy natomiast ewidentnie nie mieli nic do ukrycia.

Identycznie prorosyjscy separatyści zachowywali się na wschodzie Ukrainy, np. w Doniecku. Reporterowi udało się wejść na salę obrad ich samozwańczego "parlamentu". Obrady jakby przeniesione prosto z czasów rewolucji 1917 roku...jacyś wrzeszczący i pijani prostacy. Ci, z którymi Ostrovsky robił wywiady ledwo otwierali zapite oczy...żałosny widok.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2014, 07:01:07 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 24, 2014, 03:05:29 »
Moja uwaga była oczywiście sarkastyczna. Ostrovski to wybitny dziennikarz i naraził się, bo prawda jaką pokazywał była niewygodna na "separatystów". Trzeba o nim pisać i powinny to zrobic serwisy jak CNN bo jego życie lub zdrowie może być narażone na niebezpieczeństwo.

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2014, 03:17:59 »
Niestety Ostrovsky nie jest dziennikarzem mainstreamowym. Mam jedynie nadzieję, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Od początku, od pierwszego reportażu, było oczywiste, że wchodzi tam, gdzie boją się wejść reporterzy np. ci z CNN i pokazuje prawdziwe oblicze ukraińskiego kryzysu prosto "z ulicy". Oglądając jego reportaże miałam wrażenie, że jestem razem z Ostrovsky'm w samym środku zdarzeń.

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2014, 03:31:31 »
CNN o nim już pisze i Departament Stanu też się wypowiedział. Niestety Rosja to aktualnie wielka czarna dziura w cywilizacji zachodniej...

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2014, 04:08:31 »
Właśnie przeczytałam na wp.pl:

"Prorosyjscy separatyści przyznają, że przetrzymują amerykańskiego dziennikarza. Simon Ostrovsky, który pracuje dla telewizji Vice News, został uprowadzony w poniedziałek w nocy. Samozwańczy mer Słowiańska na wschodniej Ukrainie Wiaczesław Ponomariow powiedział, że Ostrovsky'emu nic złego się nie dzieje. - Jest z nami, w czystym pomieszczeniu, czuje się dobrze. Nie jest zakładnikiem, ale naszym gościem. Udostępniamy mu tylko miejsce zamieszkania - mówił Ponomariow na konferencji prasowej w Słowiańsku."

Dobre sobie...porwany i więziony dziennikarz "jest gościem" i "udostępniają mu tylko miejsce zamieszkania". Zastanawiam się, czy oni się uczą kłamstw od Putina, czy Putin po prostu kłamał bezczelnie w oczy - na przykład o sklepach na Krymie, w których można kupić mundury, broń i pojazdy bojowe - z prostego powodu, że jest Rosjaninem. A oni inaczej już nie potrafią. Angela Merkel stwierdziła, że Putin żyje w innym świecie. Ja mam wrażenie, że wszyscy politycy rosyjscy żyją w innym świecie. A może i wszyscy Rosjanie? Gdzieś w barbarzyńskim, oszukańczym, zniewolonym rosyjskim świecie.

Wczoraj szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow w wywiadzie dla anglojęzycznej telewizji rosyjskiej Russia Today zagroził działaniami takimi jak w Gruzji w 2008 roku, jeśli "na Ukrainie będą zagrożone interesy rosyjskie." Mam wrażenie, że Rosjanie już nie wyczuwają - żyjąc w tym swoim rosyjskim świecie - jak brzmi takie imperialistyczne i terrorystyczne dictum dla ludzi żyjących poza Rosją.

Offline Cytaty

• Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2014, 09:12:11 »
Taka to rosyjska gościnność. Teraz "w gościnie" trzymają amerykańskiego reportera, kilkadziesiąt lat wcześniej "gościli" tysiące Polaków wywiezionych do Kazachstanu i na Syberię. A jak mój dziadek z rodziną był w rosyjskiej "gościnie" od 2 lutego 1940 roku, to z dwunastu osób po ośmiu ślad zaginął. Też im tylko "udostępnili miejsce zamieszkania"...gdzieś koło Kołymy. I tak minęły 74 lata, a u sowieckich bandytów nic się nie zmieniło, tylko nazwy "miejsc zamieszkania" i strażnicy.

trzynastka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 24, 2014, 19:04:18 »
Nawet najbardziej naiwni nie wierzą, że na Ukrainie a wcześniej na Krymie działają jacyś separatyści i Rosja nie ma nic z tym wspólnego. Dzisiaj Służba Bezpieczeństwa  Ukrainy zatrzymała dwóch „separatystów” – obywateli Rosji, którzy wchodzili w skład grupy rosyjskiego oficera wywiadu GRU Igora „Strzelca” Striełkowa. Organizowali oni zajmowanie budynków publicznych w Doniecku i Słowiańsku. Wyciekło też nagranie samozwańczego mera Słowiańska Wiaczesława Ponomariowa i dwóch rosyjskich wojskowych, w tym wyżej wymienionego Igora Striełkowa, na których mówią oni o zamordowanym w bestialski sposób deputowanym rady miejskiej Gorłowki i o konieczności pozbycia się ciała. Włos się jeży na głowie: http://niezalezna.pl/54469-szokujace-nagranie-rosyjskich-agentow-oni-zamordowali-ukrainskiego-polityka
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2014, 03:00:06 wysłana przez Szczęśliwa trzynastka »

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 24, 2014, 19:09:57 »
Wiadomość z ostatniej chwili:

Z informacji dziennikarza Radio-Canada wynika, że Simon Ostrovsky został uwolniony!

Źródło:
http://www.cbc.ca/news/world/u-s-journalist-simon-ostrovsky-held-in-ukraine-now-free-and-safe-1.2620681
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2014, 19:35:24 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 24, 2014, 20:00:44 »
Simon Ostrovsky natychmiastowo wrócił do pracy i możemy już obejrzeć następny jego reportaż z serii "Russian Roulette": https://news.vice.com/video/russian-roulette-the-invasion-of-ukraine-dispatch-twenty-nine
_Zanim reporter VICE News został zatrzymany przez prorosyjskich separatystów w Słowiańsku, zdążył nagrać reportaż "Russian Roulette. Dispatch Twenty Nine", w którym przeprowadził wywiad ze swoim przyszłym porywaczem - samozwańczym merem Słowiańska Wiaczesławem Ponomariewem.

Ostrovsky pojechał do Słowiańska, by sprawdzić doniesienia o strzelaninie na obrzeżach miasta w niedzielę Wielkanocną, w której zginęło przynajmniej troje ludzi. Prorosyjscy separatyści oraz rosyjskie media natychmiastowo stwierdziły, że winny wymianie strzałów był ukraiński Prawy Sektor. Reporter uczestniczył w konferencji prasowej, w której pytał Ponamariewa o rzekomy udział Prawego Sektora w incydencie.
_

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2861 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1789 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2022 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedział” lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa; zasmakowałam
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 4664 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1823 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.

Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.