* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: 12 krzeseł - The Twelve Chairs (1970)  (Przeczytany 1869 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
12 krzeseł - The Twelve Chairs (1970)
« dnia: Kwiecień 24, 2014, 07:45:43 »
__Film oparty na znakomitej książce Ilji Ilfa i Eugeniusza Pietrowa, pod tym samym tytułem. Były arystokrata dowiaduje się od umierającej teściowej, że w czasie rewolucji ukryła w oparciu jednego z dwunastu krzeseł rodzinną fortunę. Nie zważając na przeszkody i fakt, że w tej chwili krzesła mogą znajdować się w dowolnym zakątku ogromnego kraju, mężczyzna wyrusza na poszukiwania swojego dziedzictwa i wielkiego diamentowego skarbu. W tym samym czasie krzeseł szukają jego były służący, oportunista i zachłanny ksiądz.
_

Produkcja: USA
Reżyseria: Mel Brooks
Scenariusz: Mel Brooks
W rolach głównych: Dom DeLuise, Frank Langella, Ron Moody, Mel Brooks, AndrĂŠas Voutsinas, David Lander, Diana Coupland, Branka Veselinović
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2015, 21:43:39 wysłana przez admin »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: 12 krzeseł - The Twelve Chairs (1970)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2014, 07:52:55 »
Książkę Ilfa i Pietrowa "12 krzeseł" czytałam, co prawda bardzo dawno temu, chyba ze 3 razy i za każdym razem zaśmiewałam się do rozpuku z przygód bohaterów. Filmu jeszcze nie widziałam, ale nazwisko jego twórcy - Mela Brooksa daje nam gwarancję doskonałej zabawy  ;D

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.