* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Dobry papież Jan - film dokumentalny o Janie XXIII  (Przeczytany 2900 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Dobry papież Jan - film dokumentalny o Janie XXIII
« dnia: Kwiecień 26, 2014, 08:59:34 »
 

Papież Jan XXIII
____Mimo krótkiego pontyfikatu (1958-1963) bł. Jan XXIII (Angelo Giuseppe Roncalli) uchodzi za jednego z najwybitniejszych papieży w dziejach Kościoła. Znany jest głównie jako inicjator Soboru Watykańskiego II. "Dobry papież" - jak go nazywano - był przede wszystkim człowiekiem pełnym osobistego uroku, skromności i pokory, znanym z doskonałego poczucia humoru. Z "Dziennika duszy", który po sobie zostawił, wyłania się sylwetka chrześcijanina, który był zakochany w Bogu, wystrzegał się grzechu i obdarzał przyjaźnią wszystkich ludzi, bez względu na ich poglądy czy wiarę. Jednak cechą, która go najbardziej wyróżniała była udzielająca się innym niezwykła pogoda ducha (Deon.pl)

Więcej o Janie XXIII można przeczytać na przykład na stronie: http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/komentarze/art,1333,dobry-papiez-jan-fascynujace-zycie-jana-xxiii.html
____

Francuski film dokumentalny "Le bon pape Jean" (Dobry papież Jan) przybliża nam sylwetkę tego, który jutro wraz z Janem Pawłem II będzie kanonizowany.


Gloria.tv

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.