* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Niedziela Miłosierdzia Bożego  (Przeczytany 6409 razy)

Offline Teofil

• Administrator
Niedziela Miłosierdzia Bożego
« dnia: Kwiecień 27, 2014, 00:50:01 »
___

Dusze, które szerzą cześć miłosierdzia mojego, osłaniam... przez całe życie, jak czuła matka swe niemowlę, a w godzinę śmierci nie będę im Sędzią, ale miłosiernym Zbawicielem.

Z Dzienniczka św. Faustyny - (Dz. 1075)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2014, 01:02:46 wysłana przez Marcin »

Offline Uczen_Sokratesa

• UĹźytkownik
Odp: Niedziela Miłosierdzia Bożego
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2014, 03:22:36 »
Ten obraz jest "pojemnikiem na miłosierdzie". Kto spojrzy bez zaciemniających uprzedzeń zobaczy gotowość do błogosławieństwa, prostotę i moc gotowa nam pomóc. Pamiętam kiedyś dałem ten obraz uwikłanej w wiele niedobrych spraw kobiecie. Opowiadała mi, że odkryła za nim napisaną koronkę i pierwszy raz w życiu odmówiła. Skutek? Po raz pierwszy spała spokojnie w nocy! Zniknęły dziwne stuki i opresje...
To nie jest magia jakby ktoś mógł pomyśleć. Żeby Bóg mógł działać w nas musi istnieć zaproszenie i chociaż odrobinę wiary.
Ten obraz w tym pomaga...
Swoją drogą, Polska jest sławna z tego powodu:).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2014, 03:29:33 wysłana przez Uczeń Sokratesa »

Offline marylaossowska

• Maryla
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2014, 06:59:41 »
"Z dzienniczka"... To infantylne słowo mnie już zupełnie i skrajnie powaliło. Nie pozostaje mi nic innego, niż powiedzieć, że zdecydowanie "ODCINAM SIĘ" 

Rok temu, gdy powstawał ten portal ustaliliśmy, że będzie to portal DLA WSZYSTKICH - ludzi religijnych, ateistów i ludzi religijnie obojętnych.

Nie jestem ateistką. Nie walczę z religią. Uważam, że religia katolicka jest niezwykle pozytywnym elementem polskiej kultury i bez niej Polska nie byłaby w stanie przetrwać tych wszystkich naszych polskich historycznych zawieruch. Wielokrotnie umieszczałam na tym portalu treści religijne. Ale jednocześnie uważam, że najważniejsza jest tolerancja i RÓWNOWAGA.

Od jakiegoś czasu prowadzę dyskusję z innymi redaktorami na temat RÓWNOWAGI tematycznej na tym portalu. Z przykrością muszę stwierdzić, że otwarty dla wszystkich portal, który z taką przyjemnością tworzyłam, zamienia się w portal skrajnie religijny. Cenię w życiu "złoty środek". Myślę,że wszelka przesada i skrajności prowadzą jedynie do...no właśnie - skrajności.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2014, 03:47:40 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

• UĹźytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2014, 12:56:24 »
Gdyby to było z "Dzienniczka wizjonera z Pcimia średniego" można by się z Tobą zgodzić. Faustyna Kowalska, to bardzo ważna polska  święta. Znana na całym świecie.  Bardzo mocno związana z Janem Pawłem II. Sama idea przekazana przez  nią - że Bóg chce działać dla naszego dobra z czystej miłości nawet jak zupełnie na to nie zasługujemy, stanowi nadzieję dla wielu ludzi.  Dziś jest  szczególny dzień JPII. Obecność Faustyny i jej święta, Święta Miłosierdzia Bożego jest dziś dla nas  wierzących zupełnie zrozumiała.. Ty masz okazję do prezentowania ważnych rzeczy dla siebie, inni mają również takie prawo...

Jan Paweł II w Łagiewnikach - 16. rocznica.

Proporcje są ważne, bo przesada nawet w dobrych rzeczach nie służy zdrowiu. Na portalu nie ma przewagi globalnej religijnych filmów czy tekstów. Jest ich wiele bo dla wielu redaktorów to ważne rzeczy.

-----------------------------------------
Admin:
[Proszę oczyścić tekst ze spraw redakcyjnych]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 11:48:34 wysłana przez Marcin »

Offline Teofil

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2014, 15:38:40 »
Dzisiaj jest podwójne święto. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest ważnym świętem dla Polaków i sławi Polskę na świecie o wiele bardziej niż cokolwiek innego. Obrazki Jezusa Miłosiernego można znaleźć na całym świecie i sama idea ceniona jest przez miliony ludzi na całym świecie. Kanonizacja Jana Pawła II nazywanego już Wielkim, to nie tylko święto kościelne, ale ważne wydarzenie historyczne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 11:17:40 wysłana przez Marcin »

Offline marylaossowska

• Maryla
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2014, 22:14:30 »
Dzisiaj jest podwójne święto. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest ważnym świętem dla Polaków i sławi Polskę na świecie o wiele bardziej niż cokolwiek innego. Obrazki Jezusa Miłosiernego można znaleźć na całym świecie i sama idea ceniona jest przez miliony ludzi na całym świecie. Kanonizacja Jana Pawła II nazywanego już Wielkim, to nie tylko święto kościelne, ale ważne wydarzenie historyczne.

Obrazki Jezusa Miłosiernego można znaleźć na całym świecie, zgadzam się.... Ten, który umieściłeś ma jednak niewiele wspólnego z tym, który "zamówiła sobie Faustyna u profesora malarstwa". Ponieważ tamten wyglądał tak:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/ad/Divine_Mercy_Sanctuary_in_Vilnius4.JPG/450px-Divine_Mercy_Sanctuary_in_Vilnius4.JPG

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2014, 03:48:17 wysłana przez marylaossowska »

Offline Teofil

• Administrator
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2014, 10:13:33 »
Wileńska wersja jest alternatywna, to był pierwszy obraz. Św. Faustyna nie była zadowolona właśnie z twarzy i potem powstał ten drugi obraz. We wszystkich publikacjach i na całym świecie przyjął się ten obraz, który podałem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 11:24:27 wysłana przez Marcin »

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2014, 10:36:21 »

Obraz Jezusa Miłosiernego autorstwa Adolfa Hyły. Sanktuarium w Łagiewnikach
____Cytowane przez Marcina słowa z "Dzienniczka" św. siostry Faustyny to słowa samego Jezusa. Podczas wielu objawień przekazał On jej wspaniałą dla nas nowinę o Bożym Miłosierdziu. Dla nas wszystkich jest ono wielką nadzieją i pocieszeniem.

Najbardziej na świecie kojarzony z Orędziem o Miłosierdziu Bożym jest obraz "łagiewnicki" autorstwa Adolfa Hyły. Został namalowany po śmierci siostry Faustyny. W sieci jest tyle jego wariacji graficznych, że trudno znaleźć oryginał. Nawet ten, który zamieszczam obok, wygląda na "podrasowany". O historii obrazów Jezusa Miłosiernego można poczytać na przykład tu: http://www.faustyna.eu/obraz_krakow.htm

Mi osobiście podoba się przedstawiony przez Marylę tzw. obraz wileński. Z kolei w łagiewnickim niesamowite są oczy Jezusa, patrzące z wielką miłością. Oba wizerunki docierają prosto w serce. Powiem jednak z wielką mocą: Nie tyle obraz się liczy, co przedstawiona na nim postać Jezusa oraz całe dobro, które wiąże się z Miłosierdziem Bożym i obietnicami Chrystusa!
____

Myślę, że na tym wątku absolutnie nie może zabraknąć Koronki do Miłosierdzia Bożego. Osobiście lubię śpiewaną, choć na inną melodię, niż w tej prezentowanej poniżej. Muzyka i modlitwa - Klerycy WŚSD & Przyjaciele. Kto śpiewa modląc się, podwójnie się modli :)

Koronka do Miłosierdzia Bożego- śpiewana
____
"W pewnej chwili, gdy przechodziłam korytarzem do kuchni, usłyszałam w duszy te słowa: odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom, jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łask z nieskończonego miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje; niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu." (Dz., 687)
Również z "Dzienniczka"
____
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2014, 21:12:00 wysłana przez Puella Clara »

Offline Uczen_Sokratesa

• UĹźytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2014, 21:29:34 »
Obraz profesora Chyły.

Moim zdaniem nie jest  kiczem. Obraz jaki dał Marcin jest  słabą  jego przeróbką. Tzn. zepsuciem oryginału. W tym sensie zgadzam się, że coś z tym obrazem jest nie tak.
Obaj malarze: Chyła i Kazimirowski, zderzyli się z niemożliwym. Jak pokazać twarz Boga-człowieka, Jezusa?
Faustyna to przecież uprzejma kobieta, ale nie zareagował dobrze na dzieło malarza, któremu opowiadała swoją wizję...
 Ten obraz to jednak coś innego niż dzieło malarskie. To Ewangelia w obrazie.
Kolorowe promienie wychodzące z serca Jezusa przedstawiają łaskę oczyszczenia i życia jakie On nam niesie. Ręka błogosławiąca mówi o dobroci Boga, a napis pod ujawnia co jest konieczne do przyjęcia czynnego miłosierdzia.
Musimy ufać Bogu ... Inaczej sami zamykamy się na Niego.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2014, 23:45:15 wysłana przez Uczeń Sokratesa »

Offline admin

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2014, 01:13:44 »
Zdjąłem teksty redakcyjne, ale apel do Maryli i Sokratesa: Zejdźcie z tej dyskusji o kiczu. Jeśli już to bez związku z naszymi wewnętrznymi sprawami i robienia obciachu sobie i portalowi.

Po akcji wyrzucić uwagi admina i czerwone wpisy moderacji. I będzie OK, myślę.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 21:26:16 wysłana przez Marcin »

Offline Xajda

• Xajda
  • UĹźytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 13, 2014, 10:43:28 »
 Religia:
 Słowa i obrazy
 Czytania biblijne
 Porozmawiajmy o wierze
To raczej lichutko rozwinięty temat, tak myślę, w porównaniu z innymi tematami. Nie ma  obowiązku tutaj nawet wchodzić, jeśli kogoś to nie interesuje. Tak jak mnie niewiele rzeczy poza religią interesuje.
A pięknie przygotowaliście Niedzielę Miłosierdzia , moje uznanie ! :)
Dzięki :)

Offline marylaossowska

• Maryla
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2014, 18:12:30 »
Witaj Xajdo, jak to miło, że się pojawiłaś  :) Myślałam, że już całkiem o nas zapomniałaś, gdy nie logowałaś się przez ponad rok. Co prawda dyskusja - w większości już usunięta - dotyczyła wyglądu głównej strony w konkretnych dniach (niedzieli Miłosierdzia Bożego oraz Wielkanocy) a nie obrazu portalu generalnie i dzisiaj, ale cieszę się, że zabrałaś głos na temat kształtu i wizji programowej portalu. Mam nadzieję, że zdołamy zainteresować Cię także innymi tematami...no i oczywiście - że będziesz nas odwiedzać częściej. Serdecznie pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2014, 21:55:14 wysłana przez marylaossowska »

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.