* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Jacek Kaczmarski - Wojna postu z karnawałem (playlista 21 piosenek)  (Przeczytany 1605 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2241

[pl][/color]Wojna postu z karnawałem jest albumem studyjnym Przemysława Gintrowskiego, Jacka Kaczmarskiego i Zbigniewa Łapińskiego. Premierowe wykonanie programu miało miejsce 2 listopada 1992 roku w olsztyńskiej Filharmonii.
_

Zapis koncertowej zapowiedzi Jacka Kaczmarskiego do programu zarejestrowanego w Studiu S-4 w Warszawie w styczniu i lutym 1993 r.

Cytuj
"Na program Wojna postu z karnawałem składają się piosenki, w których próbujemy przypatrzyć się, co robią ludzie, jak się zachowują, jak się mogą zachowywać, a jak się zachowują w sytuacjach przejściowych, w dniach pokryzysowych, czy w dniach kryzysowych, co robią z wolnością, jakie podejmują wybory, kiedy mają tych wyborów bardzo dużo a wydaje im się, że nie mają żadnego. Ponieważ naszym zwyczajem odwołujemy się do historii, tym razem do historii europejskiej, pragniemy wyjaśnić, że czynimy tak dlatego, że uważamy, iż dojście do Europy czy powrót do Europy nie musi oznaczać powrotu do autostrad, ubezpieczeń społecznych, czy pełnych sklepów, natomiast musi oznaczać powrót do historii Europy, która jest pełna dramatów, tragedii, zbrodni, wojen religijnych i ekonomicznych, których byliśmy kiedyś częścią i będziemy częścią."
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2020, 13:51:55 wysłana przez Doris »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2241
Odp: Jacek Kaczmarski - Wojna postu z karnawałem (playlista 21 piosenek)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2014, 06:58:29 »
Na żywo - Jacek Kaczmarski, Przemysław Gintrowski i Zbigniew Łapiński w poruszającym koncercie.


 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.