* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Manna "TRATWA"  (Przeczytany 1829 razy)

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Manna "TRATWA"
« dnia: Maj 01, 2014, 00:08:24 »

Manna "TRATWA"
___
Przedstawiam kolejny niezwykły utwór zespołu Manna, pobudzającego wyobraźnię i wprowadzającego w oryginalny klimat. Jak wielu z nas może powiedzieć, że są jak ta plastelinowa postać, wysadzona gdzieś tam poza zasięgiem na tratwie. Klimaty jakie tworzy Maciek na swoich gitarach, to jakby polski Pat Matheny, czaruje i wręcz wyrywa z tych instrumentów duszę. Słowa napisane przez Annę, to poziom najlepszych polskich tekściarzy, sama też świetnie gra na wiolonczeli i innych instrumentach, rysuje, maluje itp. oraz potrafi swoim przyjemnym i łagodnym głosem tworzyć oryginalny nastrój. To jak żywy ogród. Utwór trzeba odsłuchać kilkanaście razy, żeby się oswoić i odkryć wszystkie ukryte w nim kwiaty :) 

Zespół Manna tworzy małżeństwo nieprzeciętnie uzdolnionych, profesjonalnych muzyków, którzy grają praktycznie na wszystkim. Maciej i Anna Kuliberda tworzą swój niezwykły świat słowa, muzyki i obrazu, który jak sami mówią - zyskuje przy bliskim poznaniu.  W skromnych warunkach tworzą niezwykłą muzykę, miejscami niepokorną wobec współczesnych trendów. To prawdziwe perełki, składające się z głębokich, refleksyjnych, autorskich tekstów, mistrzowskiej gry na gitarze i doskonałego wykonania wokalnego. Szlifowali swój talent współpracując przez wiele lat ze znanym i potężnym, łódzkim zespołem Saruel i innymi znanymi w Polsce artystami.

Wykonanie: Manna.
Anna Kuliberda: słowa, śpiew, wiolonczela.
Maciej Kuliberda: kompozycja, gitary (akustyczna, elektryczna, bezprogowa, 12strunowa), bas, melodyka, instr. perkusyjne.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2014, 11:37:38 wysłana przez Marcin »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Manna "TRATWA"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2014, 01:17:12 »
Dorzucę jeszcze fragment koncertu Macieja Kuliberdy w kawiarni artystycznej w Pabianicach z 2012 r.
Maciej Kuliberda "Rodzice"
Pabianice to miejsce, w którym artyści mieszkają i tworzą, a nie jest to prowincjonalna mieścina, ale chyba najstarsze miasto w aglomeracji łódzkiej, słynące z ponad 600-letniej, bogatej historii, św. Maksymiliana Kolbego i wielu wybitnych artystów, naukowców, tradycji Kapituły krakowskiej, renesansowych zabytków, miasta trzech kultur (polskiej, żydowskiej i niemieckiej), które odradzają się po kataklizmach dziejowych. Krakowskie akcenty, kawiarnie, herbaciarnie i spokój, przyciągają artystów, uciekających od łódzkiego hałasu :)
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2014, 11:51:39 wysłana przez Marcin »

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Manna "TRATWA"
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2014, 23:17:55 »
"Tratwę" odsłuchałam na YT, kiedy tylko dałeś "Źródła" zespołu Manna i od razu spodobała mi się ta piosenka. Myślę, że każdy ma taką chwilę w życiu, w której odnajdzie siebie w tekście tej piosenki.
Bardzo fajny klimat muzyczny :)

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.