* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ognisty ptak - Igor Strawiński  (Przeczytany 6508 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Ognisty ptak - Igor Strawiński
« dnia: Maj 03, 2014, 01:11:33 »
____Ognisty ptak (Żar-Ptica, L'Oiseau de feu) to balet fantastyczny w 1 akcie, 2 obrazach. Jego prapremiera odbyła się w Paryżu w 1910 roku. Muzykę skomponował Igor Strawiński. Autorem choreografii jest Michaił Fokin. Treść oparta jest na rosyjskich baśniach ludowych.

Carewicz Iwan wędruje po królestwie Kościeja, pełnym zaczarowanych stworzeń, w pogoni za ognistym ptakiem. Gdy go łapie, ten obiecuje Iwanowi pomoc w zamian za uwolnienie. Okaże się ona bardzo potrzebna, gdy zakochany w pewnej księżniczce carewicz będzie się musiał zmierzyć z Nieśmiertelnym Kościejem...
____

Państwowy Akademicki Teatr Bolszoj, rok 2002
Orkiestra Andreja Chistiakowa
Dyrektor artystyczny: Andris Liepa

Obsada:
Nina Ananiashvili - Ognisty Ptak
Andris Liepa - Carewicz Iwan
Ekaterina Liepa - Księżniczka Olśniewającej Piękności
Siergiej Petukhow - Nieśmiertelny Kościej
i inni

Offline Xajda

  • Xajda
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ognisty ptak - Igor Strawiński
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2014, 23:54:02 »
Oj...Księżniczko, pięknie  :-*

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.