* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Duchu Święty, przyjdź i rozpal nas!  (Przeczytany 1535 razy)

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Duchu Święty, przyjdź i rozpal nas!
« dnia: Maj 10, 2014, 20:49:53 »

Duchu Święty, przyjdź i rozpal nas.!
Pieśń do Ducha Świętego. Najczęściej jest śpiewana przy uzdrowieniach i uwolnieniach. Ma w sobie potężną moc, której nie da się wytłumaczyć.

Pod koniec pieśni słychać charyzmatyczną modlitwę w językach (glosolalia). Katolicka Odnowa w Duchu świętym oraz wszystkie chrześcijańskie denominacje Zielonoświątkowców, modlą się tą znaną z listów św. Pawła modlitwą charyzmatyczną, która jest darem Ducha Świętego i znakiem. Gdy w Hymnie o miłości słyszymy o mowie ludzi i aniołów chodzi właśnie o tę formę modlitwy. Polega ona na z pozoru niezrozumiałym bełkocie jak małe dziecko uczące się mowy. Jednak, gdy spotyka się większa liczba osób, powstaje niesamowity chór, a pojedyncze niezborne dźwięki tworzą akordy i całe pieśni. Podczas takich modlitw nierzadko dzieją się cuda, uzdrowienia, tzw. spoczynki w Duchu itp. Modlitwa i wiele z tych charyzmatów były przez wieki zapomniane w Kościele i nawet niektórzy mówili, że skończył się czas takiego charyzmatycznego przeżywania wiary. Wielu ludzi jednak miało te dary nie wiedząc nawet, że jest to modlitwa w językach. W połowie XIX w. w protestantyzmie wśród gorliwych chrześcijan zaczęły się pojawiać pytania, dlaczego już nie ma takich charyzmatów i zaczęli się modlić do Ducha Świętego. Niespodziewanie otrzymali odpowiedź i tak zaczął się ruch zielonoświątkowy, który wywołał rewolucję duchową. W latach 60-tych XX w. w kampusie jednego z amerykańskich uniwersytetów w duchu soborowego ekumenizmu spotkały się różne grupy chrześcijan i ku zdziwieniu wszystkich również gorliwi katolicy otrzymali takie same charyzmaty. Od tamtego spotkania zaczęła się katolicka Odnowa w Duchu św. W Polsce objawiło się to w dwóch formach. Niezwiązany z charyzmatykami, ale bliski Odnowie ruch oazowy i właśnie Odnowa w Duchu Świętym. Pierwsze polskie grupy Odnowy charyzmatycznej powstawały już w latach 70-tych. Dzisiaj Odnowa w Polsce to już bardziej ogólna odnowa Kościoła i jest obecna już prawie wszędzie, a charyzmatyczne modlitwy do Ducha Świętego można spotkać już nawet na rekolekcjach parafialnych. Grupy powiązane z Odnową charyzmatyczną różnią się celami i formą i nie zawsze charyzmatyczność jest widoczna. Dziś modlący się w językach w Kościele katolickim nie są już rzadkim zjawiskiem.
 

Cytuj
Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej powstała 19 grudnia 1993 roku po około dwunastu latach istnienia grupy modlitewnej w ramach Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Gromadzi braci i siostry każdego stanu, wieku i wykształcenia, którzy pragną realizować swoje powołanie do świętości obierając kontemplację w świecie.

Celem Wspólnoty jest prowadzenie jej członków ku dojrzałości chrześcijańskiej, która ma przejawiać się przede wszystkim poprzez radość z bycia umiłowanym dzieckiem Bożym, miłość w wymiarze krzyża, posłuszeństwo Kościołowi, przyjmowanie osobistej historii, życie w wolności od dóbr materialnych. Podejmując wezwanie św. Pawła i papieża Jana Pawła II, staramy się żyć tak, by nie zniweczyć Chrystusowego Krzyża. Wspólnota realizuje swój cel poprzez regułę życia duchowego, wspólną dla wszystkich członków, celebrowanie liturgii, dzielenie Słowem Bożym, doświadczenie braterstwa i życia wspólnotowego. Pogłębione życie duchowe członków Wspólnoty owocuje również pragnieniem głoszenia Dobrej Nowiny. Patronami Wspólnoty są: św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza i św. Paweł od Krzyża.Obecnie fundacje Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej istnieją w Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.
http://www.wmu.pl/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2014, 19:54:43 wysłana przez Marcin »

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Odp: Duchu Święty, przyjdź i rozpal nas!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2014, 00:58:53 »
Na Święto zesłania Ducha Świętego zrobiłem zestawienie kilku najczęściej śpiewanych pieśni.


 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.