* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Koniec pewnej epoki po śmierci Wojciecha Jaruzelskiego  (Przeczytany 2270 razy)

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Koniec pewnej epoki po śmierci Wojciecha Jaruzelskiego
« dnia: Maj 25, 2014, 23:43:32 »

gen. Wojciech Jaruzelski - Wprowadza Stan Wojenny
___
W niedzielę 25 maja 2014 r. Zmarł Wojciech Jaruzelski. Był on niechlubnym symbolem epoki komunizmu i niepisanym patronem duchowym postkomunistów, którzy na bazie okrągłostołowych układów doskonale urządzili się w nowym systemie politycznym. Nierozliczone ze zbrodni i przestępstw środowisko byłych aparatczyków i kontynuatorów układu, przez ponad dwie dekady wybielało tę postać, za pomocą zdominowanych przez to środowisko mainsteramowych mediów. Generał był osobą praktycznie nie do ruszenia przez bezradne IPN i opieszałe sądownictwo III RP, również prawie nie tknięte przez lustrację. Czy wraz ze śmiercią Jaruzelskiego nastąpi wreszcie przełom i pęknie ta postkomunistyczna bańka, pokażą dopiero następne miesiące, albo lata.

O Wojciechu Jaruzelskim nakręcono już wiele filmów i został on jako polityk osądzony przez historię, oraz ludzi nie związanych z układem. W światku postkomunistycznych elit i oligarchów oraz dla osób zmanipulowanych przez wybielającą propagandę, postać generała kreowana jest na bohatera, pretendującego do roli współczesnego Konrada Wallenroda.

General Michnik [slowbear.blox.pl]

Wielu jednak wciąż pamięta dokonania Jaruzelskiego, który pojawiał się jako znacząca lub główna postać już od walki z żołnierzami niezłomnymi, fałszowania wyborów, przez interwencję w Czechosłowacji, masakrę na wybrzeżu w 1970 r. i wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 r. Również w opini wielu był realizatorem polskiej wersji pieriestrojki, przygotowanej w Moskwie.

O dokonaniach Jaruzelskiego świadczą odznaczenia za wierną służbę ZSRR:
Order Lenina (ZSRR) – 1968 i 1983,
Order Rewolucji Październikowej (ZSRR) – 1973,
Order Czerwonego Sztandaru (ZSRR) – 1978,
Medal „100-lecia urodzin Lenina” (ZSRR) – 1970,
Medal 20-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1972,
Medal 50-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR) – 1968,
Medal 60-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR), – 1978
Medal 70-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR) – 1988 i wiele innych podobnych odznaczeń.

Po śmierci Wojciecha Jaruzelskiego, możemy mieć nadzieję na poznanie całej prawdy historycznej o roli tego człowieka. Już nie będzie chroniony przez popleczników i układ. Niewykluczone, że odnajdą się dokumenty i teczki, których nie można było zobaczyć, gdy były pod kluczem.


____
Warto zobaczyć:
http://www.tvn24.pl/wojciech-jaruzelski-nie-zyje,428174,s.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Swiatowe-agencje-o-smierci-Wojciecha-Jaruzelskiego,wid,16630106,wiadomosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gen-Wojciech-Jaruzelski-opublikujcie-to-dopiero-po-mojej-smierci,wid,16630203,wiadomosc.html?ticaid=112ca4
https://www.youtube.com/watch?v=XdjWJ53ToTM
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2014, 15:20:31 wysłana przez Marcin »

Offline Grzegorz

 • UĹźytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Koniec pewnej epoki po śmierci Wojciecha Jaruzelskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2014, 06:59:31 »
Teraz, po jego śmierci będzie można spokojniej rozmawiać o nim. Bez emocji. Miałem okazję rozmawiać z uczennicą robiąca gazetkę szkolną na temat stanu wojennego. Było jej żal "staruszka". Skoro młodzi, bez obciążeń tak reagują? To dobrze i źle. Dobrze, ponieważ współczują. Źle, ponieważ chyba niewiele nauczyli się z historii. Inna strona medalu to wyniki badań. Historia jest nieubłagana i coraz więcej Polaków, tych nie poddanych obróbce czerwonej propagandy potępia stan wojenny. Tak więc Jaruzelski sam sobie wywróżył, kiedy mówił :"Historia nas osądzi". Osadziła i potępiła.

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Koniec pewnej epoki po śmierci Wojciecha Jaruzelskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2014, 17:25:05 »
Mnie bardzo interesuje ta jego kartoteka. Trzymał tam teczki na wszystkich i zapewne jest tam bardzo ciekawa wiedza, która mogłaby wstrząsnąć polskimi celebrytami politycznymi bardziej niż niedawna afera podsłuchowa. Cicho jakoś o tych dokumentach, a przecież na makulaturę to nie poszło, tylko ktoś to dostał. To musi być bomba z opóźnionym zapłonem, a posiadający ją spadkobierca ma dużą władzę. Gdyby Jaruzelski skopiował to i oddał dziennikarzom i IPN-owi, być może przeszedłby do historii jako Konrad Wallenrod, ale nawet nagłaśniane "nawrócenie" na łożu śmierci może okazać się lipą. Czy się uczciwie nawrócił, Bóg go osądzi, ale jego dokonania zasługują na potępienie, a teczki jak wypłyną i skompromitują koncesjonowanych "bohaterów", to już nie będą zasługą tego sowieckiego satrapy.

Offline Grzegorz

 • UĹźytkownik
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Koniec pewnej epoki po śmierci Wojciecha Jaruzelskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2014, 01:03:20 »
Prywatnie to on kartoteki nie miał. Wszystko wysłał do Rosji i tam to jest, gotowe do użytku. Taki "serwer zewnętrzny". Po atencji z jaką go traktowali Rosjanie można wnosić, że miał tam nadal wielu ważnych przyjaciół, a ci nie wypuszczają takich atutów jak co na kogo z ręki. Zresztą, nie robi tego żaden wywiad.

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.