* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Afera taśmowa - czy to już koniec PO?  (Przeczytany 2190 razy)

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Afera taśmowa - czy to już koniec PO?
« dnia: Czerwiec 17, 2014, 00:46:25 »

Handel głową Rostowskiego
___
Od kilku dni media żyją sprawą ujawnionych taśm z rozmów ważnych polityków, które pokazują skandaliczny poziom elity politycznej jaka rządzi dzisiaj w Polsce. Temat jest szeroko omawiany prawie we wszystkich mediach i trudno już cokolwiek dodać. Każdy z polityków chce tutaj coś ugrać. Opozycja postrzega to jako powód do dymisji już nie tylko pojedynczych skompromitowanych polityków, ale całego rządu. Niektórzy wnoszą nawet konieczność rozwiązania całego parlamentu i rozpisanie przyspieszonych wyborów twierdząc, że z tą klasą polityczną nic dobrego dla Polski już się nie da zrobić.

   Donald Tusk na poniedziałkowej konferencji prasowej jak przy osatnich aferach stosował stare techniki odwracania uwagi i PR-owskich sztuczek. Jednak widać, że granica cierpliwości została przekroczona i już niewielu wierzy w takie wyjaśnienia. Już nawet politycy PO dają do zrozumienia, że kompromitacja jest zbyt wielka.

   Sami zainteresowani poza Nowakiem, który i tak już praktycznie wypadł z obiegu nie zdecydowali się jeszcze na dymisję usprawiedliwiając się w sposób, który bardziej ich pogrąża. Przyzwyczajeni do PR-owskich sztuczek i wsparcia mainstreamowych mediów, najwyraźniej nie widzą, że czar prysnął. Czas pokaże, czy jest to kolejna afera, którą PO przy pomocy zaprzyjaźnionych mediów i sprawnej PR-owskiej retoryki premiera wygaszą. Wiele jednak wskazuje na to, że coś pękło i może dojść do sytuacji obalenia tej ekipy. Tym jest już zainteresowana zbyt duża liczba polityków i dziennikarzy, aby udało się Tuskowi odwrócić uwagę.  Czy dokona się to w sposób spokojny i demokratyczny, czy też kolejne materiały wywołają burzę, zobaczymy w następnych dniach.

   Sama sytuacja nagrywania polityków jest oceniana jako zagrożenie dla bezpieczeństwa polskich polityków, którzy mogą czuć się niewystarczająco dobrze chronieni przez służby. Z drugiej jednak strony treści jakie ujawniają taśmy wskazują, że to nie było zwykłe szukanie sensacji albo jakichś obyczajowych haków, przez dziennikarzy, czy paparazzi, ale prawdopodobnie inicjatywa ze strony służb lub innej organizacji zainteresowanej czymś podejrzanym. Mogła to być policja lub jakaś prywatna inicjatywa ludzi z służb specjalnych, albo dziennikarzy śledczych. Jest również możliwość, że toczy się wewnętrzna walka polityczna w PO pomiędzy frakcjami.

   Warto śledzić te wydarzenia i nie dać sobie odwrócić uwagi. Być może jest to jakoś powiązane ze śmiercią Jaruzelskiego, który prawdopodobnie w jakiś sposób jednoczył część postkomunistycznych polityków i posiadał prywatne teczki, kompromitujące wielu z nich. Co się z tymi dokumentami stało? Czy nagłe ujawnianie się afer ma z tym jakiś związek? Mainstreamowe media dziwnie milczą, a przecież temat jest ciekawy...

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Afera taśmowa - czy to już koniec PO?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2014, 22:18:58 »
Warto obejrzeć komentarze polityczne w Klubie Ronina. Uczestnicy przeprowadzili ciekawe analizy. Warto posłuchać również komentarza Andrzeja Nowaka.Świeża odsłona dzisiaj niewiele zmienia. Kto stoi za sprawą podsłuchów pozostaje tajemnicą. Najbardziej prawdopodobne wydaje się być działanie służb rosyjskich, albo jak już wspomniałem, ktoś z jakiejś organizacji, której celem jest demaskowanie czegoś niepokojącego np. dziennikarz śledczy.

Offline admin

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 243
Odp: Afera taśmowa - czy to już koniec PO?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2014, 11:12:23 »
Warto posłuchać również pierwszych 10-ciu minut ze spotu Maksa Kolonki, który dobrze wypunktował, dlaczego należy mówić o polskiej aferze podsłuchowej jako polskiej Watergate:
Poland's Watergate Scandal - Max Kolonko MaxTV

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.